Φυσίγγια Ρουμελιώτης Πάτρα

Καλησπερα Αλεξ. Δεν στο ειπα εγω, δικο μου το λαθος. Τα 36gr εχουν 9,50€. Και μονο αυτα θα βγαλει κι αυτα απο 28-29 /10 και μετα. 34gr δεν θα βγαλει.
Οκ φιλε δεν τρεχει τιποτα, εχω δυο κουτια νο7 απ το 36αρι και 1+ σε νο5 απο περυσι, συν 1 κουτι νο5 το 38 με m92s που πηρα για δοκιμη.

Το αγαπημενο μου παντως ειναι το 34 με psb1 που καποτε ειχε csb1, φοβερες συγκεντρωσεις αυτο το φυσιγγι και μεχρι -3 δεν ειχε κανενα θεμα.
Το 36 με mb μου ειπε οτι θελει κρυο για να δουλεψει οπως πρεπει, θα το τσεκαρω καλυτερα αργοτερα παντως για να εχω καλη εικονα.
 
Εβαλα και εγω την παραγγελία μου σημερα γτ με πείσατε....θα πεσει πολυ 30αρι στα μπασιματα...
Έπρεπε να βάλεις και μερικά csb32. Τα 30αρια του δεν τα βρήκα πότε αλλά όλοι λένε ότι είναι πάρα πολύ καλα και πήρα πάλι δέκα κουτιά γιατί με όλα τα άλλα (csb32, ολα τα 28αρια , 33 και 34 γραμμαρια) είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και θέλω να βρω και το 30αρι σαν τουφεκια.
 
Έπρεπε να βάλεις και μερικά csb32. Τα 30αρια του δεν τα βρήκα πότε αλλά όλοι λένε ότι είναι πάρα πολύ καλα και πήρα πάλι δέκα κουτιά γιατί με όλα τα άλλα (csb32, ολα τα 28αρια , 33 και 34 γραμμαρια) είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και θέλω να βρω και το 30αρι σαν τουφεκια.
Τα 28αρια κυνηγετικά ρίχνεις έτσι; Με καρδαρά ή πίστον;
 
Έπρεπε να βάλεις και μερικά csb32. Τα 30αρια του δεν τα βρήκα πότε αλλά όλοι λένε ότι είναι πάρα πολύ καλα και πήρα πάλι δέκα κουτιά γιατί με όλα τα άλλα (csb32, ολα τα 28αρια , 33 και 34 γραμμαρια) είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και θέλω να βρω και το 30αρι σαν τουφεκια.
Το 30αρι μια φορα μου εδωσε ενα κουτι φιλος στα μπασιματα και εριχνα στον γαμο του καραγκιοζη...πολυ γρηγορο φυσιγγι και συνεχεια εβγαινα μπροστα, αλλα θελω να το δοκιμασω ξανα φετος.
 
Last edited:
Οκ φιλε δεν τρεχει τιποτα, εχω δυο κουτια νο7 απ το 36αρι και 1+ σε νο5 απο περυσι, συν 1 κουτι νο5 το 38 με m92s που πηρα για δοκιμη.

Το αγαπημενο μου παντως ειναι το 34 με psb1 που καποτε ειχε csb1, φοβερες συγκεντρωσεις αυτο το φυσιγγι και μεχρι -3 δεν ειχε κανενα θεμα.
Το 36 με mb μου ειπε οτι θελει κρυο για να δουλεψει οπως πρεπει, θα το τσεκαρω καλυτερα αργοτερα παντως για να εχω καλη εικονα.
Το mb36 το ριχνει η παρέα του ξαδέρφου μου στον λαγκ απο έναρξη μέχρι λήξη και έχει ησυχάσει το κεφάλι τους στο θέμα φυσιγγι...
Το 34αρι με ότι και να έχει μέσα Αλέξανδρε είναι σφαγείο. Τρομερά σκοτωματα σε μεγάλες αποστασεις. Πήραμε και σε νο4 φετος για τον λαγο.
 
Το mb36 το ριχνει η παρέα του ξαδέρφου μου στον λαγκ απο έναρξη μέχρι λήξη και έχει ησυχάσει το κεφάλι τους στο θέμα φυσιγγι...
Το 34αρι με ότι και να έχει μέσα Αλέξανδρε είναι σφαγείο. Τρομερά σκοτωματα σε μεγάλες αποστασεις. Πήραμε και σε νο4 φετος για τον λαγο.
Μαζι γραφαμε...θα περιμενω εντυπωσεις απ την παρεα για 34 σε νο4, το mb36 σε τι νουμερο το πηραν για λαγο?
 
Το 30αρι μια φορα μου εδωσε ενα κουτι φιλος στα μπασιματα και εριχνα στον γαμο του καραγκιοζη...ποπυ γρηγορο φυσιγγι και συνεχεια εβγαινα μπροστα, αλλα θελω να το δοκιμασω ξανα φετος.
Πίστεψετο και ρίξε άφοβα.Δώστου ευκαιρίες και θα με θυμηθείς.
 
Τα 28αρια κυνηγετικά ρίχνεις έτσι; Με καρδαρά ή πίστον;
Και τα δυο. Τα πιστον σκητ τα ριχνω σε καρτερια της μια τουφεκιας και σε περπατητα που τα πουλιά βγαίνουν σχετικά κοντα. Τα άλλα παντου. Δεν πήρα φετος. Έχω από μια 500αδα απο τα καθένα από πέρσι.
 
Και τα δυο. Τα πιστον σκητ τα ριχνω σε καρτερια της μια τουφεκιας και σε περπατητα που τα πουλιά βγαίνουν σχετικά κοντα. Τα άλλα παντου. Δεν πήρα φετος. Έχω από μια 500αδα απο τα καθένα από πέρσι.
Τι να πω θα δοκιμαστούν φέτος, όπως έχω πει, εκτενέστερα διότι πέρυσι μου έκαναν κάποια κόλπα με ζωντανά.
 
Το 30αρι ειναι ενα φυσιγγι που σε κακομαθαινει.
Δεν εχω ξαναβρει φυσιγγι που να μη θελει προσκοπευση σε περπατητο. Να πατας ΕΠΑΝΩ στο πουλι και αυτο να πεφτει ρεταλι.
Απιστευτα γρηγορο και συγκεντρωτικο, μολις το καταλαβει ο εγκεφαλος γινεται παιχνιδακι. Ακομη και σε μακρινες τραβερσες, απλη παρακολουθηση στοχου πατημα σεκο....
Βαρδα και πας σε αλλο φυσιγγι μετα παλι ομως.... Πρεπει να ξανασυνηθισεις να προσκοπευεις.
 
Το 30αρι μια φορα μου εδωσε ενα κουτι φιλος στα μπασιματα και εριχνα στον γαμο του καραγκιοζη...ποπυ γρηγορο φυσιγγι και συνεχεια εβγαινα μπροστα, αλλα θελω να το δοκιμασω ξανα φετος.
Ακριβώς το ίδιο ειχα παθει και εγω. Όσα έπεσαν είχαν σκάγια μόνο στο κεφαλι.
 
Τι να πω θα δοκιμαστούν φέτος, όπως έχω πει, εκτενέστερα διότι πέρυσι μου έκαναν κάποια κόλπα με ζωντανά.
Ζωντανά έχω μόνο με ζεστη.Το έχω ξαναπεί , ότι δεν αγαπάνε την ζεστη. Σε κλασικό τσιχλοκαιρο με κρυουλακι θεριζουν.
 
Πίστεψετο και ρίξε άφοβα.Δώστου ευκαιρίες και θα με θυμηθείς.
Το ειχα πιστεψει ρε αγορινα αλλα ηταν σε μπασιματα με το Κικς και με ειχε σαλταρει το φυσιγγι :) :) :)
4 και 5. Ο ξάδερφος μου ρίχνει το 35αρι και δεν το αλλάζει αλλά πήρε και το 34αρι για δοκιμη.
Με το 35αρι σε νο3 εχω βγαλει 91% συγκεντρωση στα 36 μετρα, παρα πολυ ωραιο φυσιγγι και το 35αρι και δυνατο.
 
Έπρεπε να βάλεις και μερικά csb32. Τα 30αρια του δεν τα βρήκα πότε αλλά όλοι λένε ότι είναι πάρα πολύ καλα και πήρα πάλι δέκα κουτιά γιατί με όλα τα άλλα (csb32, ολα τα 28αρια , 33 και 34 γραμμαρια) είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και θέλω να βρω και το 30αρι σαν τουφεκια.
34 με psb εννοείς έτσι; Τα άλλα 2 τα έχεις δοκιμάσει, τα βγάζει κιόλας; Δεν ξέρω μόνο 28,30,32 έχω ρίξει, έχω πάρει και 32 με GM3 αλλά δεν έχω προλάβει να ρίξω.
 
Το 30αρι ειναι ενα φυσιγγι που σε κακομαθαινει.
Δεν εχω ξαναβρει φυσιγγι που να μη θελει προσκοπευση σε περπατητο. Να πατας ΕΠΑΝΩ στο πουλι και αυτο να πεφτει ρεταλι.
Απιστευτα γρηγορο και συγκεντρωτικο, μολις το καταλαβει ο εγκεφαλος γινεται παιχνιδακι. Ακομη και σε μακρινες τραβερσες, απλη παρακολουθηση στοχου πατημα σεκο....
Βαρδα και πας σε αλλο φυσιγγι μετα παλι ομως.... Πρεπει να ξανασυνηθισεις να προσκοπευεις.
Δηλαδή Βασίλη σε βολές μπασιματιαρες 35 μέτρα ας πούμε πόσο προσκοπευση θα πρέπει να βαλω?
 
Δηλαδή Βασίλη σε βολές μπασιματιαρες 35 μέτρα ας πούμε πόσο προσκοπευση θα πρέπει να βαλω?
Σημαδεύεις το πουλί πάνω και τραβάς μετά μία προσκόπευση μπροστά πιο μικρή από ότι σε άλλα φυσίγγια και πατάς την σκανδάλη. ;)
 
34 με psb εννοείς έτσι; Τα άλλα 2 τα έχεις δοκιμάσει, τα βγάζει κιόλας; Δεν ξέρω μόνο 28,30,32 έχω ρίξει, έχω πάρει και 32 με GM3 αλλά δεν έχω προλάβει να ρίξω.
Ναι αυτο. Δεν έχω πάρει άλλο 34. Δοκιμασα μερικά 32 με gm3 αλλά τα csb μου άρεσαν περισσότερο. Ήταν και τότε με τις αλλαγές στην gm3 και είχα φάει κάτι φόλες και δεν ασχολήθηκα καθόλου με αυτα.
 
Κι εγω παιδια δεν μπορω το 30αρι. Τα βρισκω καλυτερα με το 32αρι παρολο που ολη η παρεα μου προτιμαει το 30αρι. Τα πρωτα μου αγοραστα φυσιγγια ηταν του Μιχαηλ στο Καματερο με την παλια Α. Οσοι μενουν απο εδω πανω ισως ξερουν. Μετα ηρθαν τα μαυρα πυρκαλ... μεγαλος ερωτας. Οταν σταματησαν απο την αγορα και μετα απο τοσα φυσιγγια που αλλαξα κατεληξα στα nsi classica και speed. Παρολο που το classica δεν το αλλαζω στο τρυγονι ακομα και σημερα, εχουν γινει απλησιαστα εδω και μερικα χρονια. Ετσι ψαχνωντας βρηκα τον Ανδρεα. Απο εσας τον εμαθα (hunterslife). Ετσι λοιπον το 90% των κυνηγιων που κανω ειναι με φυσιγγια του. Βεβαια το 90% των κυνηγιων μου ειναι η τσιχλιτσα αλλα .... οπως την βρισκει ο καθενας. Φετος του παρηγγειλα πρωτη φορα και τα psb-1 34gr. Μηπως εχει κανεις αποψη γι'αυτο το φυσιγγι? Γενικα το θεμα φυσιγγι ειναι το πως θα τα βρει ο καθενας μαζι του πιστευω. Καλα να περνατε και μακαρι να μην φτασουν σε κανεναν μας τα φυσιγγια.
 
Back
Top