Φυσίγγια Ρουμελιώτης Πάτρα

Πολύ σωστά, το ελατήριο της σφύρας εννοούσα, ευχαριστώ για τη διόρθωση!

Αυτό που αλλάζει στο 3ο λεπτό στο παρακάτω βίντεο:

Hammer spring.
Ελατήριο σφύρας (κόκορα).

Αυτό είναι λογικό. Το ελατήριο επικρουστήρα (βελόνας) δεν ήταν :)

Μην αλλάζετε ελατήρια με το παραμικρό.
Αν το καψούλι έχει χτυπηθεί καλά δεν φταίει το ελατήριο.
 
Δυο γνωστοι μου φερματζηδες θέλουν να τα δοκιμασουν. Ευχαριστώ για την απάντηση Ηλια.
Πολλοι εδω που κυνηγανε μπεκατσες δεν το αλαζουν ....ειναι το μοναδικο φυσηγγι εμποριου στην ελλαδα που γνωριζω να μενει σταθερο σε υλικα πολλα χρονια
 
Δημήτρη και τα 32γρ με csb1(δεν τα έχει στο σάιτ του) και διασπορεα Καρδαρα είναι πολυ καλα...
Βγαζει κ με ελικοειδη αν οι φίλοι σου οι φερματζηδες αναζητουν κάτι τέτοιο.....
Επειδή εγώ με τα διασποράς δεν έχω απολύτως καμια επαφή θα τους δώσω το τηλέφωνο να κανονισουν αυτοι!
 
Καλησπέρα παλικάρια, μίλησα με τον Ανδρέα και με ενημέρωσε ότι έχει αρκετούς ριγμένους κάλυκες cal 20 winchester skeet, αν ενδιαφέρεται κανείς τους χαρίζει να μιλήσει μαζί του.
Επίσης έχουν μείνει και μερικά όπλα Benneli SBE1 61 εκ για αριστερόχειρες στα 850€, αν ενδιαφέρεται κανείς.

καλ.jpg


βεν1.jpg
βεν2.jpg
βεν3.jpg
 
Καλησπέρα παλικάρια, μίλησα με τον Ανδρέα και με ενημέρωσε ότι έχει αρκετούς ριγμένους κάλυκες cal 20 winchester skeet, αν ενδιαφέρεται κανείς τους χαρίζει να μιλήσει μαζί του.
Επίσης έχουν μείνει και μερικά όπλα Benneli SBE1 61 εκ για αριστερόχειρες στα 850€, αν ενδιαφέρεται κανείς.

View attachment 28215


View attachment 28216
View attachment 28217
View attachment 28218
Οι αριστερές Benelles σε Cal 20?
 
Πρωτη μου κυνηγετικη σεζον φετος και μετα απο οσα διαβασα στο φορουμ αλλα και απο γνωμες 2 φιλων επελεξα τα φυσιγγια Ρουμελιωτη για τα κυνηγια μου. Το 3ημερο λοιπον εριξα αρκετες τουφεκιες σε ορτυκια και τρυγονια με τα κυνηγετικα 28gr σε No.9 με 66cm δικαννο και σταθερο 2-4 τσοκ. Πολυ ελαφρυ σε ανακρουση φυσιγγι, γρηγορο, με ωραια σκοτωματα και πολυ οικονομικο. Στην πορεια θα δοκιμασω και τα 30-32gr σε Νο.9 επισης.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    235,7 KB · Προβολές: 35
  • 2.jpg
    2.jpg
    269,6 KB · Προβολές: 35
  • 3.jpg
    3.jpg
    232,5 KB · Προβολές: 36
Last edited:
Πρωτη μου κυνηγετικη σεζον φετος και μετα απο οσα διαβασα στο φορουμ αλλα και απο γνωμες 2 φιλων επελεξα τα φυσιγγια Ρουμελιωτη για τα κυνηγια μου. Το 3ημερο λοιπον εριξα αρκετες τουφεκιες σε ορτυκια και τρυγονια με τα κυνηγετικα 28gr σε No.9 με 66cm δικαννο και σταθερο 2-4 τσοκ. Πολυ ελαφρυ σε ανακρουση φυσιγγι, γρηγορο, με ωραια σκοτωματα και πολυ οικονομικα. Στην πορεια θα δοκιμασω και τα 30-32gr σε Νο.9 επισης.
Eιναι μια ακόμα πιο εξαιρετική επιλογή όλα όσα αναφέρεις. Θα δεις ακόμα πιο ωραία πράγματα από αυτά που έχεις δει ήδη.
 
Back
Top