Φυσίγγια Ρουμελιώτης Πάτρα

Τα καλά όπως και τα κακά πρέπει να λέγονται. Από όλους ακούω τα καλύτερα για τα φυσίγγια του Ρουμελιώτη και οι τιμές του αυτή την στιγμή είναι ασυναγώνιστες.
Ελπίζω τη νέα χρονιά να έχουμε την ευκαιρία να βγούμε και να μπορέσω και εγώ να τα δοκιμάσω.
Και έχεις αργήσει.
 
Τα καλά όπως και τα κακά πρέπει να λέγονται. Από όλους ακούω τα καλύτερα για τα φυσίγγια του Ρουμελιώτη και οι τιμές του αυτή την στιγμή είναι ασυναγώνιστες.
Ελπίζω τη νέα χρονιά να έχουμε την ευκαιρία να βγούμε και να μπορέσω και εγώ να τα δοκιμάσω.
Βεβαίως πρέπει να λέγονται ολα. Μετά από μερικές χιλιάδες φυσίγγια πολλών τύπων του Ανδρέα το μοναδικό πρόβλημα που μου έχει τύχει είναι μια (1) αφλογιστια!
 
Βεβαίως πρέπει να λέγονται ολα. Μετά από μερικές χιλιάδες φυσίγγια πολλών τύπων του Ανδρέα το μοναδικό πρόβλημα που μου έχει τύχει είναι μια (1) αφλογιστια!
Που να δεις κάτι ιταλικά Winchester.... περιμέναμε ένα λεπτό πριν ανοίξουμε κλείστρο κ το πετάξουμε...στον Τούρκο απέναντι.....
 
Που να δεις κάτι ιταλικά Winchester.... περιμέναμε ένα λεπτό πριν ανοίξουμε κλείστρο κ το πετάξουμε...στον Τούρκο απέναντι.....
Αυτο με τα φασον φυσιγγια και οπλα πρεπει να σταματησει πια. Βαζουν τη σφραγιδα τους μεγαλες εταιριες πανω σε υποδεεστερα προιοντα και αν δεν εισαι υποψιασμενος πετας τα χρηματα σου
 
Παιδια αυτό με τις αφλογιστιες εχει συμβεί σε σχεδον όλες τις εταιριες..
Μήπως δεν έχει συμβεί κ σε κάλυκες cheddite με cx2000(δυο φορες μου έχει τυχει)?
Και αν δεν ξέρει η cheddite από καψουλια τότε ποιος ξέρει εγώ?
Απλως αστοχίες παντα θα υπάρχουν..
τα ιταλικά winchester είναι επώνυμα φυσίγγια....
το ότι κάποιοι προσπαθουν να τα πουλησουν σαν Αμερικανικά είναι άλλο θέμα...
 
Παιδια αυτό με τις αφλογιστιες εχει συμβεί σε σχεδον όλες τις εταιριες..
Μήπως δεν έχει συμβεί κ σε κάλυκες cheddite με cx2000(δυο φορες μου έχει τυχει)?
Και αν δεν ξέρει η cheddite από καψουλια τότε ποιος ξέρει εγώ?
Απλως αστοχίες παντα θα υπάρχουν..
τα ιταλικά winchester είναι επώνυμα φυσίγγια....
το ότι κάποιοι προσπαθουν να τα πουλησουν σαν Αμερικανικά είναι άλλο θέμα...
Αφλογιστια σε πολλά και ακριβα. Nsi sipe σε 2 κουτιά δεν έσκασαν τα 30!!!
 
Μέχρι τώρα 12 χρόνια δε μου έχει τύχει ελαττωματικό καψούλι. Έχει τύχει στο συγκυνηγο μου και μοιραστηκαμε απ' το ίδιο κουτί, εχπρες32 μια παρτίδα σε λαδί κάλυκα κεντιτ, αυτού ήταν τα περισσότερα τζουφια εμένα όλα κομπλέ!!! Χαρακτηριστικά, ένα το πατήσαμε τρεις φορές, δύο με το δικαννο και μια ο φίλος με την καραμπίνα, το καψούλι είχε γίνει πίτα και δεν έσκασε. Καθαρά θέμα παρτίδας καψουλιων, δε φταίει ούτε ο Δορκάς, πως να το ελέγξει. Το είχα ξαναγράψει και παλιότερα το σκηνικό.
 
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, το εχουμε ξαναπει ο ανδρεας ειναι φοβερος σε ολα του τα φυσιγγια... οσον αφορα το 38αρι του η συνταγη ειναι μ92σ 2.20 με 38γρ. για δυσκολες καταστασεις...
Το αγαπημενο μου του Ανδρεα παντως ειναι το 34 με csb1 σε νο6, ισως το καλυτερο φυσιγγι που εχω ριξει σε φασσα, μεχρι -3 κανει παπαδες
 
Αφλογιστια σε πολλά και ακριβα. Nsi sipe σε 2 κουτιά δεν έσκασαν τα 30!!!
35 χρόνια κυνήγι μόνο 1 αφλογιστία με ένα 6.45 καψούλι γεμισμένο από εμένα.
Έχω ρίξει ότι σαβούρα και μη κυκλοφορούσε.

Έχετε βαλθεί να με τρελάνετε ; :)
 
35 χρόνια κυνήγι μόνο 1 αφλογιστία με ένα 6.45 καψούλι γεμισμένο από εμένα.
Έχω ρίξει ότι σαβούρα και μη κυκλοφορούσε.

Έχετε βαλθεί να με τρελάνετε ; :)
Δεν σε δουλευω. Είχα πάρει δύο κουτιά. Έριξα 3 τουφεκιές κομπλε και μετά ενω το καψουλι ηταν κανονικά χτυπημένο δεν εσκαγε. Στο 7-8 φυσιγγι τα έβαλα στην άκρη και πάλι καλά που είχα κάτι euromix και την βολεψα. Το ίδιο απόγευμα πήρα και το άλλο κουτί και πήγα για καρακαξες και ψαρονια. Ε τα 30 δεν εσκασαν. Δεν μου είχε ξανατυχει ποτέ!!!!
 
Back
Top