Φυσίγγια Ρουμελιώτης Πάτρα

Σήμερα το πρωι τις μαύρες τις εκαψα με το 28αρι με piston skeet! 10 πουλια τουφεκισα και πηρα τα 9 όλα ξερα. Μετά csb32 νο8 και πηρα και με αυτά αρκετά ψηλωμενα πουλια. Να πω ότι εμείς το πρωι ήμασταν με νοτιά και υγρασια εδω. Φυσαγε ένα πράμα σαν ζεστος αερας απο A/C!!!!
 
Ε, παρτο και σε πιο ψηλό για τσίχλα! Τι ψάχνεσαι!
Ρε φίλε γουστάρω να ρίχνω στην τσίχλα 30-33 γραμ, όχι παραπάνω. Ήδη το 33άρι το θεωρώ "βαρύ" για τα γούστα μου. Τώρα και που ρωτάω αν δεν δοκιμάσω ότι και να μου πει κάποιος. Εγώ πχ ρίχνω πολύ και τα 30άρια και τα 32άρια του απλά θέλω να δοκιμάσω και κάτι άλλο για πιο δύσκολες συνθήκες.
 
Ρε παιδιά επειδή ψάχνω για ένα 33άρι, το έχει δοκιμάσει κανεις το 33άρι του Ανδρέα με Α1 το χειμώνα; μιλάω για κρύο 0-10 βαθμούς για καμιά τσιχλίτσα.
Ειναι εξερετικο δοκιμασμενο με μαξους και 302...το μονο φυσηγγι που δουλεψε στην μουχλα και υγρασια100% τον οκτωβριο στα μπασιματα ολλα τα αλλα εκλασαν μεντες
 
Ρε παιδιά επειδή ψάχνω για ένα 33άρι, το έχει δοκιμάσει κανεις το 33άρι του Ανδρέα με Α1 το χειμώνα; μιλάω για κρύο 0-10 βαθμούς για καμιά τσιχλίτσα.
Μάνο καθαρά ιδιογομωτικά χωρίς να έχω ρίξει το φυσίγγι,η Α1 στα 33 γραμμάρια είναι ένα πολύ αξιόλογο φυσίγγι ανάλογα το στήσιμο βέβαια! Εγώ προσωπικά θα το έπαιρνα αν δεν γέμιζα.
 
Καλό είναι όπως κ το 32 με gm3..
Αυτό που είναι πογοητευση είναι το 30αρι του..το πήρα για δεύτερη χρονιά μήπως κ Μ κάτσει καλύτερα αλλά γιοκ.28 κ 32 πολύ καλά ομως
Το φυσιγγι αυτο το 30αρι ούτε εγώ το βρίσκω ρε Γιώργο. Ο ξάδερφος μου όμως τις κατεβάζει από μεσουρανα με αυτό με το ταπεινό μαμισιο mobile **** της benelli. Σαν στουπια έπεφταν αποψε. Όχι ότι τα csb32 που έριχνα εγω υστερησαν αλλά....
 
Ρε παιδιά επειδή ψάχνω για ένα 33άρι, το έχει δοκιμάσει κανεις το 33άρι του Ανδρέα με Α1 το χειμώνα; μιλάω για κρύο 0-10 βαθμούς για καμιά τσιχλίτσα.
Τα έριξα την περασμένη Παρασκευή το απόγευμα σε κυργιαρες σε νο9. 800 περίπου μέτρα υψόμετρο με δυνατουτσικο βοριά και το θερμόμετρο να γράφει 6 βαθμους. Ότι ακούμπησα ξεραθηκε. Δύο πουλιά ειδικά κατέβηκαν από πολύ ψηλά.
 
το 30ανταρι του ρουμελιωτη το ριχνω και σε ορτυκι και τσιχλα,,τωρα μιας και ρωτατε για τσιχλα ωντος ειναι φυσιγκακι .sex hard. σε ν8 που ριχνω,τωρα απο εκη και περα εξαρτατε στα ποσα μετρα τουφεκαη ο καθενασμας και αφυνη μωνο πουπουλα δηλ στον θεο.think.
;) ;) ολα τα φυσιγκια του ανδρεα ειναι υπερωχααααα αρκη να μπωρη να υπολωγιση καπιως τα μετρα που τουφεκαη ;)
;) τα περισωτερα λαθη ειναι απω εμας και οχι απο τα φυσιγκιααααα ;)
 
Το φυσιγγι αυτο το 30αρι ούτε εγώ το βρίσκω ρε Γιώργο. Ο ξάδερφος μου όμως τις κατεβάζει από μεσουρανα με αυτό με το ταπεινό μαμισιο mobile **** της benelli. Σαν στουπια έπεφταν αποψε. Όχι ότι τα csb32 που έριχνα εγω υστερησαν αλλά....
Δημήτρη με ίδιο τσοκ κ εγώ έριξα πάλι προχθές κ έβλεπα πούπουλα.. κ δν είναι ότι εμένα πίσω κλπ γτ οι ντουφεκιες ήταν διαγώνιες κ ίσιες προς τα πάνω μου....αλλά το χω παρατηρήσει κ προπερσι το είδα κ φέτος οπότε ...με το 28 πχ δν έχω κανένα θέμα...τι τρυγόνι το ρίξω τι σε τσίχλα όλα καλά.επισης κ το 32....
 
Δημήτρη με ίδιο τσοκ κ εγώ έριξα πάλι προχθές κ έβλεπα πούπουλα.. κ δν είναι ότι εμένα πίσω κλπ γτ οι ντουφεκιες ήταν διαγώνιες κ ίσιες προς τα πάνω μου....αλλά το χω παρατηρήσει κ προπερσι το είδα κ φέτος οπότε ...με το 28 πχ δν έχω κανένα θέμα...τι τρυγόνι το ρίξω τι σε τσίχλα όλα καλά.επισης κ το 32....
Και εγώ πιστεύω το 28αρι του και το 32 αρι του είναι κορυφή.
 
Δημήτρη με ίδιο τσοκ κ εγώ έριξα πάλι προχθές κ έβλεπα πούπουλα.. κ δν είναι ότι εμένα πίσω κλπ γτ οι ντουφεκιες ήταν διαγώνιες κ ίσιες προς τα πάνω μου....αλλά το χω παρατηρήσει κ προπερσι το είδα κ φέτος οπότε ...με το 28 πχ δν έχω κανένα θέμα...τι τρυγόνι το ρίξω τι σε τσίχλα όλα καλά.επισης κ το 32....
Μήπως είναι πιο αργό από το 28αρι;
Βάζοντας την ίδια προσκοπευση με το 28αρι μπορεί να μένεις ελάχιστα πίσω.
Τόσο όσο να βλέπεις πούπουλα.
Δοκίμασες διπλάσια προσκοπευση ή παραπάνω απ ότι με τα άλλα φυσίγγια;
 
Μήπως είναι πιο αργό από το 28αρι;
Βάζοντας την ίδια προσκοπευση με το 28αρι μπορεί να μένεις ελάχιστα πίσω.
Τόσο όσο να βλέπεις πούπουλα.
Δοκίμασες διπλάσια προσκοπευση ή παραπάνω απ ότι με τα άλλα φυσίγγια;
Κ γτ με το 32 Άρι που θεωρητικά είναι πιο αργό είναι ελάχιστες οι φορές που γίνεται Αυτο;;;
 
Λοιπόν παιδιά το 30αρι του Ανδρέα είναι φωτοβολιδα, πολύ γρήγορο.. Όπως και το 28αρι.. Αντίθετα εγώ δεν μπορώ να τα βρω με τπτ με τα φυσίγγια του από 32-35γρ. Υποψιάζομαι και λόγω μεγάλων συγκεντρωσεων ότι σε ταχύτητες πρέπει να είναι σχετικά χαμηλά. Είναι ώρες που αναρωτιέμαι αν έχουν σκάγια μέσα
 
Back
Top