Φυσίγγια Ρουμελιώτης Πάτρα

Γνώμη για gm3 του Ρουμελιώτη??
Περί είναι για κρύο υποτίθεται δν τα δοκιμασα περυσι αλλά φέτος που έριξα στο τρυγόνι στα τελειώματα έμεινα ικανοποιημένος..αλλά δν έχω σχηματίσει κ πληρη εικόνα..για αρχή καλά Μ φάνηκαν κ δν κλωτσαγαν κ πολύ αν κ έχω δικανο..
 
Πέρασα σήμερα από Ρουμελιώτη και πήρα 2 34γρ νο6 με psb και 2 32γρ νο8 με csb.. θα τα δω στην πράξη αύριο και θα σχηματίσω γνώμη! Εσεις τι έχετε να πείτε ;
Εγώ ρίχνω εδώ και μια τετραετία τα φυσίγγια του Ανδρέα και σταμάτησα το ψάξιμο.
Ρίχνω και τα δύο που πήρες και είμαι υπέρικανοποιημενος.
Το 32αρι καλό και λίγο συγκεντρωτικό θα το έλεγα.
Με 3αρι τσοκ θα δεις καλά πράγματα και σε μεγαλύτερες αποστάσεις απ ότι υπολογίζεις.
Αν ξαναπάρεις(μαλλον όταν ξαναπάρεις) δοκίμασε και το 30αρι του. Πολύ καλό και αυτό.

Να πω και κάτι προσωπικό.
Εγώ ένας μέτριος(με ευλογώ και μ ανεβάζω) κυνηγός σκοπευτικα, με τα φυσίγγια του ρουμελιώτη και σε συνδυασμό με την Μ2 που έχω, έχω δει πολύ ωραία πράγματα.
Τα πάει η benellα μου, τα πάω και εγώ...

Και μια διευκρίνιση για να μην παρεξηγηθώ και δημιουργηθούν λάθος εντυπώσεις.
Δεν έχουμε ούτε συγγένεια αλλα ούτε και έχουμε γνωριστεί με τον Ανδρέα (από κοντά), παρά μόνο από το τηλεφωνο για παραγγελίες έχουμε μιλήσει.
 
Σημερα πηγα να δω τον φιλο μου και να παρο υλικα ιδιογωμοσης ( εχει κυνηγιτικο μαγαζη) μου ηπε τα καλητερα λογια απο τους πελατες του για τα φυσηγγια του αντρεα ολλα ηταν εξερετικα σε πολυ δυσκολους καιρου;ς Που ειχαμε στο μπασημο φετος 100% υγρασια καθημερινα ....
 
Χτες εκανα 2 παπάκια με το 34αρι του με psb1 σε νο5. Το πρώτο παπί που ήμουν καλά πάνω του ήρθε πανί κάτω σε καλή απόσταση. Στο δεύτερο βγήκα λίγο μπροστά αλλα και πάλι έπεσε. Ωραία γλυκειά τουφεκια, για αυτή την εποχή είναι φανταστικό. Για πιο χειμώνα θα δουλέψω και το 36αρι του πάντως.
 
Χτες εκανα 2 παπάκια με το 34αρι του με psb1 σε νο5. Το πρώτο παπί που ήμουν καλά πάνω του ήρθε πανί κάτω σε καλή απόσταση. Στο δεύτερο βγήκα λίγο μπροστά αλλα και πάλι έπεσε. Ωραία γλυκειά τουφεκια, για αυτή την εποχή είναι φανταστικό. Για πιο χειμώνα θα δουλέψω και το 36αρι του πάντως.
Συνέχεισε το 34άρι του....αντέχει άνετα η psb 1 ως το τέλος του υδροβίου..
 
Καλησπερα σε ολους. Το σκ δοκιμασα τα 30-32 ν9 σε τσιχλοκοτσιφα. Πολυ καλα αποτελεσματα και με τα 2. Τα 28αρια τα εχω δοκιμασει και σε ορτυκια στην εναρξη με εξισου καλα αποτελεσματα. Διαφορες στις ταχυτητες δεν μπορεσα να καταλαβω σαν νεος που ειμαι αλλα το αποτελεσμα μετραει. Πιο απο τα 3 ειναι καλυτερη επιλογη ωστε να δουλευει απο την εναρξη μεχρι τελος; (ορτυκια, τρυγονια, τσιχλες κλπ) Ευχαριστω.
 
Καλησπερα σε ολους. Το σκ δοκιμασα τα 30-32 ν9 σε τσιχλοκοτσιφα. Πολυ καλα αποτελεσματα και με τα 2. Τα 28αρια τα εχω δοκιμασει και σε ορτυκια στην εναρξη με εξισου καλα αποτελεσματα. Διαφορες στις ταχυτητες δεν μπορεσα να καταλαβω σαν νεος που ειμαι αλλα το αποτελεσμα μετραει. Πιο απο τα 3 ειναι καλυτερη επιλογη ωστε να δουλευει απο την εναρξη μεχρι τελος; (ορτυκια, τρυγονια, τσιχλες κλπ) Ευχαριστω.
Το 32 αρι.
 
καινούργια παρτίδα είναι αυτή με την psb1 ;
Που'σε συ ρε παλιόπαιδο;; :D
Δν γνωρίζω Παύλο...θα ήθελα να τα ρίξω όμως.
Καλη και αγια η psb1 ..μεχρει εκει ομως ..ολλα τα αλλα ειναι υπερβολες ....(κωστα δεν στην λεω προς θεου)
Όχι βρε συ...κουβεντιάζουμε.
Όταν έριχνα του Κύργια (sidna 34 616 silver) έβγαλα πάγους κ βροχές,όλο το χρόνο...γι'αυτό το λέω κ υποθετικά πάντα.
 
Μετά από 10ημερο κυνήγι φασσας στα Γρεβενά έχω να πω τα καλύτερα για του ρουμελιωτη σε 34 και 35 γρ. Γιατί πρώτη φορά δούλεψα τα συγκεκριμένα... Καθαρά σκοτωματα ειδικά το 34 με psb 1 το οποίο το δούλεψα περισσότερο λόγο καλων συνθηκών...
 
χρειαζεται να αλλαζουμε λιγο προσκ
Εγώ ρίχνω εδώ και μια τετραετία τα φυσίγγια του Ανδρέα και σταμάτησα το ψάξιμο.
Ρίχνω και τα δύο που πήρες και είμαι υπέρικανοποιημενος.
Το 32αρι καλό και λίγο συγκεντρωτικό θα το έλεγα.
Με 3αρι τσοκ θα δεις καλά πράγματα και σε μεγαλύτερες αποστάσεις απ ότι υπολογίζεις.
Αν ξαναπάρεις(μαλλον όταν ξαναπάρεις) δοκίμασε και το 30αρι του. Πολύ καλό και αυτό.

Να πω και κάτι προσωπικό.
Εγώ ένας μέτριος(με ευλογώ και μ ανεβάζω) κυνηγός σκοπευτικα, με τα φυσίγγια του ρουμελιώτη και σε συνδυασμό με την Μ2 που έχω, έχω δει πολύ ωραία πράγματα.
Τα πάει η benellα μου, τα πάω και εγώ...

Και μια διευκρίνιση για να μην παρεξηγηθώ και δημιουργηθούν λάθος εντυπώσεις.
Δεν έχουμε ούτε συγγένεια αλλα ούτε και έχουμε γνωριστεί με τον Ανδρέα (από κοντά), παρά μόνο από το τηλεφωνο για παραγγελίες έχουμε μιλήσει.
οπευση , ΜΟΝΟ οταν αλλαζουμε νουμερο σκαγιων. γιατι τοτε αλλαζει η τελικη ταχυτητα κρουσης στο στοχο. ριξτε με 9,5 και μετα με 7,5 και θα εκπλαγειτε απο την αμεσοτητα σπασιματος του δευτερου.
Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου.
 
Csb1 εχει
Ποτε δεν ειχε psb1 εκτος και το αλλαξε
Φίλε φέτος που πήρα μου είπε οτι τα άλλαξε και έβαλε psb1, αν μπορειτε να γνωρισετε τα μπαρουτια από τη φωτό να κόψω ένα να δείτε τη έχει.
Δεν έχω ρίξει το παλιό για να τα συγκρίνω αλλά το φετινό μου αρέσει πολύ.
 
Back
Top