Φυσίγγια Ρουμελιώτης Πάτρα

Ερωτηση: εγω που εχω συνηθίσει τα 28αρια του Κενταύρου στην τσίχλα που θεωρητικά ειναι γρηγορα, θα τα βρω ευκολα με το 30αρι? Τι πιστεύετε οτι πρεπει να προσεξω...? περιμένω να παραλαβω Τριτη....
Θα πάει το κλαμπανι γόνα φίλε.. .yel.
 
Ερωτηση: εγω που εχω συνηθίσει τα 28αρια του Κενταύρου στην τσίχλα που θεωρητικά ειναι γρηγορα, θα τα βρω ευκολα με το 30αρι? Τι πιστεύετε οτι πρεπει να προσεξω...? περιμένω να παραλαβω Τριτη....
Θα το δεις στην πράξη φίλε!!! Όλα στο μυαλό είναι και συνηθίζονται...Ό,τι και να σου πει ο άλλος είναι υποκειμενικό.Εσύ μπορεί να καταλάβεις κάτι τελείως διαφορετικό από αυτό που σου είπε.
Συμφωνώ απόλυτα με το Χρήστο. Κανονικά δεν έπρεπε να ρωτήσεις, γιατί οι γνώμες των άλλων περισσότερο θα σε μπερδέψουν παρά θα σε βοηθήσουν. Μόνος σου θα τα βρεις.
Εγώ πάντως δεν δυσκολεύτηκα καθόλου, μια χρονιά που τα χρησιμοποίησα. Χωρίς να αλλάξω κάτι στον τρόπο που ρίχνω, σε σχέση με τα 28αρια του Κένταυρου, η τα Lambro και άλλα που ρίχνω συνήθως. Παρόλο που τα 30αρια του Ρουμ. μάλλον είναι λίγο πιο γρήγορα από τα παραπάνω. Κρίνοντας βάσει των συνταγών, γιατί σε ταχογράφο δεν έχω μετρήσει κανένα. Αλλά στο αποτέλεσμα, στα ποσοστά μου, δεν είδα διαφορά. Και τσίχλες είχα πάρει αρκετές, και 2-3 φάσσες ...
 
σε σχέση με τα 28αρια του Κένταυρου,
Προφανώς ο καθε ενας θα το δει απο την δικη του "οπτικη", και δε θα παρει δεδομενα αυτα που γραφονται!... Σύμφωνω 1000% με αυτη την αποψη...
Απλα δυο τρεις εμπειριες απο χρηστες φυσιγγιων που ηδη χρησιμοποιώ (Κενταυρος), δεν θα πάνε χαμενες ...
 
Προφανώς ο καθε ενας θα το δει απο την δικη του "οπτικη", και δε θα παρει δεδομενα αυτα που γραφονται!... Σύμφωνω 1000% με αυτη την αποψη...
Απλα δυο τρεις εμπειριες απο χρηστες φυσιγγιων που ηδη χρησιμοποιώ (Κενταυρος), δεν θα πάνε χαμενες ...
Σε μακρινές τουφεκιές θα δεις την διαφορά. Σε κοντινές δεν θα καταλάβεις και πολλά. Σε κάθε περίπτωση μην το σκέφτεσαι και θα σου βγει με το ένστικτο.
 
Από περιέργεια για τα παπιά σε νορμαλ θερμοκρασίες και έπειτα σε κρύα τι θα διαλέγατε από την γκάμα του Ανδρέα;
Εγώ θα έπερνα το PSB-1×34 για υδρόβιο...επιδή συμπάθεισα την psb1 εξετείας του Sidna 34 (Κύργιας)...εγκεφαλικό το θέμα...τσίχλα σίγουρα το 30άρι του γιατί έχω ρίξει μισό κουτάκι κ μου άρεσε σε απογευματινό.
 
Εγώ θα έπερνα το PSB-1×34 για υδρόβιο...επιδή συμπάθεισα την psb1 εξετείας του Sidna 34 (Κύργιας)...εγκεφαλικό το θέμα...τσίχλα σίγουρα το 30άρι του γιατί έχω ρίξει μισό κουτάκι κ μου άρεσε σε απογευματινό.
Αυτά πήρε ο μικρός οποτε κάπου θα δοκιμαστούν. Τωρα αν δεν είναι παπια και είναι τσίχλα ε δεν χάθηκε και ο κόσμος .hunter.
 
Έριξα χθες το πρώτο 34αρι σε νο 5. Μου βγήκε ενα ζευγάρι σαρσελια στα 20 μετρα. Ε να πω ότι το έκαψα το ένα δεν λέει και πολλά γτ ήταν κοντά. Αλλα ηταν μια ωραία γλυκιά τουφεκια και αρκετά συγκεντρωτικη θα πω.
 
IMG_20211018_130158.jpg
Ήρθαν και τα δικά μου.Πρώτη φορά από τον Ανδρέα και πήρα δοκιμαστικά 28,30,32 όλα σε νούμερο 9 να δω ποιο θα με κερδίσει περισσότερο.
Μόλις φύγουν κάποια τελευταία που έχω από πέρσι,θα τα ρίξω και θα γράψω εντυπώσεις αν και πιστεύω οτι θα μείνω παραπάνω από ικανοποιημένος.
 
View attachment 34383
Ήρθαν και τα δικά μου.Πρώτη φορά από τον Ανδρέα και πήρα δοκιμαστικά 28,30,32 όλα σε νούμερο 9 να δω ποιο θα με κερδίσει περισσότερο.
Μόλις φύγουν κάποια τελευταία που έχω από πέρσι,θα τα ρίξω και θα γράψω εντυπώσεις αν και πιστεύω οτι θα μείνω παραπάνω από ικανοποιημένος.
Καλόριχτα ξανά Γιαννάρα! Το 32 θα σου αρέσει και θα το παρομοιάσεις με άλλα της αγοράς.Το 30αρι, όμως, αν το βρεις θα ξετρελαθείς.Το 28αρι, όπως έχω πει το κυνηγετικό, είχα πολλά ζωντανά αλλα ίσως φταίει αυτό που είπε η πατρίδα ο @DimDre.Να θέλουν κρύο καιρό.Αυτά τα λίγα που είχα ρίξει, δίχως να σχηματίσω ολοκληρωμενη άποψη ακόμα, ήταν σε γλυκό καιρό και μάλλον είχαμε όβερκιλλ διότι τα φυσίγγια του είναι ανέκαθεν γρήγορα.
 
Καλόριχτα ξανά Γιαννάρα! Το 32 θα σου αρέσει και θα το παρομοιάσεις με άλλα της αγοράς.Το 30αρι, όμως, αν το βρεις θα ξετρελαθείς.Το 28αρι, όπως έχω πει το κυνηγετικό, είχα πολλά ζωντανά αλλα ίσως φταίει αυτό που είπε η πατρίδα ο @DimDre.Να θέλουν κρύο καιρό.Αυτά τα λίγα που είχα ρίξει, δίχως να σχηματίσω ολοκληρωμενη άποψη ακόμα, ήταν σε γλυκό καιρό και μάλλον είχαμε όβερκιλλ διότι τα φυσίγγια του είναι ανέκαθεν γρήγορα.
Δοκίμασε τα απογευματινό με ξηρό καιρό .
 
Καλόριχτα ξανά Γιαννάρα! Το 32 θα σου αρέσει και θα το παρομοιάσεις με άλλα της αγοράς.Το 30αρι, όμως, αν το βρεις θα ξετρελαθείς.Το 28αρι, όπως έχω πει το κυνηγετικό, είχα πολλά ζωντανά αλλα ίσως φταίει αυτό που είπε η πατρίδα ο @DimDre.Να θέλουν κρύο καιρό.Αυτά τα λίγα που είχα ρίξει, δίχως να σχηματίσω ολοκληρωμενη άποψη ακόμα, ήταν σε γλυκό καιρό και μάλλον είχαμε όβερκιλλ διότι τα φυσίγγια του είναι ανέκαθεν γρήγορα.
Ευχαριστώ και πάλι Χρήστο!
Για το 28αρι μου έχουν πει ότι είναι λίγο περισσότερο φορτωμένο για να αποδίδει και τον χειμώνα.Απο τον Νοέμβρη και μετά που θα το ρίξω πιστεύω θα είναι μια χαρά.
Περιμένουν τα απογευματινά στο χωριό από τον άλλο μήνα.my man..
 
Ευχαριστώ και πάλι Χρήστο!
Για το 28αρι μου έχουν πει ότι είναι λίγο περισσότερο φορτωμένο για να αποδίδει και τον χειμώνα.Απο τον Νοέμβρη και μετά που θα το ρίξω πιστεύω θα είναι μια χαρά.
Περιμένουν τα απογευματινά στο χωριό από τον άλλο μήνα.my man..
1,40 είναι το κανονικό και 1,45 το κυνγετικό;
 
Ποιον εννοείς "μικρό";;;;:rolleyes::D
Ζω σε αυτόν τον κόσμο 15 λεπτά παραπάνω από τον αδερφό μου αρα είμαι ο μεγαλύτερος :cool:
Το αστείο είναι να σου πει ο αδερφός μου την θεωρία του γτ είναι εκείνος μεγαλύτερος. Μια θεωρία που βασίζεται σε μια μελιτζάνα .sarcastic.
 
Ζω σε αυτόν τον κόσμο 15 λεπτά παραπάνω από τον αδερφό μου αρα είμαι ο μεγαλύτερος :cool:
Το αστείο είναι να σου πει ο αδερφός μου την θεωρία του γτ είναι εκείνος μεγαλύτερος. Μια θεωρία που βασίζεται σε μια μελιτζάνα .sarcastic.
Νομίζω Βασίλη ότι ο Μάνος @Manos πρεπει να μας αναπτύξει αυτή τη θεωρία........ .big smile.
 
Ζω σε αυτόν τον κόσμο 15 λεπτά παραπάνω από τον αδερφό μου αρα είμαι ο μεγαλύτερος :cool:
Το αστείο είναι να σου πει ο αδερφός μου την θεωρία του γτ είναι εκείνος μεγαλύτερος. Μια θεωρία που βασίζεται σε μια μελιτζάνα .sarcastic.
Περιμενω με ανυπομονησία!
 
Back
Top