Φυσίγγια Ρουμελιώτης Πάτρα

Περιοχή
Εύβοια
Όνομα
Χρήστος
Έπρεπε να βάλεις και μερικά csb32. Τα 30αρια του δεν τα βρήκα πότε αλλά όλοι λένε ότι είναι πάρα πολύ καλα και πήρα πάλι δέκα κουτιά γιατί με όλα τα άλλα (csb32, ολα τα 28αρια , 33 και 34 γραμμαρια) είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και θέλω να βρω και το 30αρι σαν τουφεκια.
34 με psb εννοείς έτσι; Τα άλλα 2 τα έχεις δοκιμάσει, τα βγάζει κιόλας; Δεν ξέρω μόνο 28,30,32 έχω ρίξει, έχω πάρει και 32 με GM3 αλλά δεν έχω προλάβει να ρίξω.

Όνομα
Δημητρης
Το 30αρι ειναι ενα φυσιγγι που σε κακομαθαινει.
Δεν εχω ξαναβρει φυσιγγι που να μη θελει προσκοπευση σε περπατητο. Να πατας ΕΠΑΝΩ στο πουλι και αυτο να πεφτει ρεταλι.
Απιστευτα γρηγορο και συγκεντρωτικο, μολις το καταλαβει ο εγκεφαλος γινεται παιχνιδακι. Ακομη και σε μακρινες τραβερσες, απλη παρακολουθηση στοχου πατημα σεκο....
Βαρδα και πας σε αλλο φυσιγγι μετα παλι ομως.... Πρεπει να ξανασυνηθισεις να προσκοπευεις.
Δηλαδή Βασίλη σε βολές μπασιματιαρες 35 μέτρα ας πούμε πόσο προσκοπευση θα πρέπει να βαλω?

Περιοχή
Εύβοια
Όνομα
Χρήστος
Δηλαδή Βασίλη σε βολές μπασιματιαρες 35 μέτρα ας πούμε πόσο προσκοπευση θα πρέπει να βαλω?
Σημαδεύεις το πουλί πάνω και τραβάς μετά μία προσκόπευση μπροστά πιο μικρή από ότι σε άλλα φυσίγγια και πατάς την σκανδάλη. ;)

Όνομα
Δημητρης
34 με psb εννοείς έτσι; Τα άλλα 2 τα έχεις δοκιμάσει, τα βγάζει κιόλας; Δεν ξέρω μόνο 28,30,32 έχω ρίξει, έχω πάρει και 32 με GM3 αλλά δεν έχω προλάβει να ρίξω.
Ναι αυτο. Δεν έχω πάρει άλλο 34. Δοκιμασα μερικά 32 με gm3 αλλά τα csb μου άρεσαν περισσότερο. Ήταν και τότε με τις αλλαγές στην gm3 και είχα φάει κάτι φόλες και δεν ασχολήθηκα καθόλου με αυτα.

Όνομα
Φιλιππος
Κι εγω παιδια δεν μπορω το 30αρι. Τα βρισκω καλυτερα με το 32αρι παρολο που ολη η παρεα μου προτιμαει το 30αρι. Τα πρωτα μου αγοραστα φυσιγγια ηταν του Μιχαηλ στο Καματερο με την παλια Α. Οσοι μενουν απο εδω πανω ισως ξερουν. Μετα ηρθαν τα μαυρα πυρκαλ... μεγαλος ερωτας. Οταν σταματησαν απο την αγορα και μετα απο τοσα φυσιγγια που αλλαξα κατεληξα στα nsi classica και speed. Παρολο που το classica δεν το αλλαζω στο τρυγονι ακομα και σημερα, εχουν γινει απλησιαστα εδω και μερικα χρονια. Ετσι ψαχνωντας βρηκα τον Ανδρεα. Απο εσας τον εμαθα (hunterslife). Ετσι λοιπον το 90% των κυνηγιων που κανω ειναι με φυσιγγια του. Βεβαια το 90% των κυνηγιων μου ειναι η τσιχλιτσα αλλα .... οπως την βρισκει ο καθενας. Φετος του παρηγγειλα πρωτη φορα και τα psb-1 34gr. Μηπως εχει κανεις αποψη γι'αυτο το φυσιγγι? Γενικα το θεμα φυσιγγι ειναι το πως θα τα βρει ο καθενας μαζι του πιστευω. Καλα να περνατε και μακαρι να μην φτασουν σε κανεναν μας τα φυσιγγια.

Όνομα
Δημητρης
Κι εγω παιδια δεν μπορω το 30αρι. Τα βρισκω καλυτερα με το 32αρι παρολο που ολη η παρεα μου προτιμαει το 30αρι. Τα πρωτα μου αγοραστα φυσιγγια ηταν του Μιχαηλ στο Καματερο με την παλια Α. Οσοι μενουν απο εδω πανω ισως ξερουν. Μετα ηρθαν τα μαυρα πυρκαλ... μεγαλος ερωτας. Οταν σταματησαν απο την αγορα και μετα απο τοσα φυσιγγια που αλλαξα κατεληξα στα nsi classica και speed. Παρολο που το classica δεν το αλλαζω στο τρυγονι ακομα και σημερα, εχουν γινει απλησιαστα εδω και μερικα χρονια. Ετσι ψαχνωντας βρηκα τον Ανδρεα. Απο εσας τον εμαθα (hunterslife). Ετσι λοιπον το 90% των κυνηγιων που κανω ειναι με φυσιγγια του. Βεβαια το 90% των κυνηγιων μου ειναι η τσιχλιτσα αλλα .... οπως την βρισκει ο καθενας. Φετος του παρηγγειλα πρωτη φορα και τα psb-1 34gr. Μηπως εχει κανεις αποψη γι'αυτο το φυσιγγι? Γενικα το θεμα φυσιγγι ειναι το πως θα τα βρει ο καθενας μαζι του πιστευω. Καλα να περνατε και μακαρι να μην φτασουν σε κανεναν μας τα φυσιγγια.
Σφαγείο το 34 Φιλιλπε! Το γράφουμε και πιο πανω! Σε τι νούμερο το πηρες?

Περιοχή
Εύβοια
Όνομα
Βασίλης
Μακάρι να μπορούσα να σου στείλω την εικόνα που δίνει εντολή ο εγκέφαλος για το τράβηγμα της σκανδάλης.
Ένα κλικ μπροστά, μια τσίχλα μπροστά περίπου. Το σημαντικό είναι ότι δε σταματάς την κίνηση του όπλου πάντα, ανεξάρτητου πυρομαχικου

Όνομα
Δημητρης
Νο 8 και νο7. Τσιχλιτσες, κεδροτσιχλες αντε και καμια φασσουλα εαν ειμαστε κ...φαρδοι. Σ'ευχαριστω πολυ.
Κομπλέ είσαι! Μόλις το βρεις ετοιμάσου να εκπλαγεις για αποστάσεις και καταβολες.

Όνομα
Αλεξανδρος
Το 34 ειναι ερωτας οπως εχω ξαναγραψει, εγω βεβαια το ριχνω σε φασσα σε νο6, βασικα ολα του τα φυσιγγια ειναι παρα πολυ καλα οπως εχω καταλαβει, οτι εχω δοκιμασει με καλυψε απολυτα.

Περιοχή
Εύβοια
Όνομα
Χρήστος
Το 34 ειναι ερωτας οπως εχω ξαναγραψει, εγω βεβαια το ριχνω σε φασσα σε νο6, βασικα ολα του τα φυσιγγια ειναι παρα πολυ καλα οπως εχω καταλαβει, οτι εχω δοκιμασει με καλυψε απολυτα.
Θα το πάρω για καβάλα στα σκυλιά λαγό σε νο6 και θα δοκιμαστούν και τα άλλα σε διάφορα νούμερα από 4-6.

Last edited:

Vasilis

Administrator
Περιοχή
Σλοβακία
Όνομα
Βασίλης
Για πλαγιόκαννο??.big smile.:)
Για ένα φίλο με πλαγιόκαννο ρωτάς;
Το πλάγιο θα είναι του καπετάνιου. Για εμένα ρωτάω σε περίπτωση που καταφέρω να πάω για παπιά φέτος με την ES100. :)

Περιοχή
ιωαννινα
Από περιέργεια για τα παπιά σε νορμαλ θερμοκρασίες και έπειτα σε κρύα τι θα διαλέγατε από την γκάμα του Ανδρέα;
Τα 34αρια psb για αρχη κ τα 35αρια για αργοτερα.
Τα 36αρια με mb για xtreme καταστασεις.