Φυσίγγια Ρουμελιώτης Πάτρα

Παραλαβή πριν λίγη ώρα της παραγγελίας από τον Ανδρέα.
Άλλη μια χρονιά άψογος και ευγενικοτατος.
Ευχαριστώ και από εδώ τον Ανδρέα.
Καλή σεζόν να έχουμε.
Ελπίζουμε τώρα να μας αφήσει ο ερντογαν να βγούμε στην έναρξη.
 
Αρχές Αυγούστου παρήγγειλα 20 κουτιά φυσίγγια από αυτά που έχει στη ιστοσελίδα του, όχι κάτι ιδιαίτερο. Περίμενα να μου τα αποστείλει άμεσα. Δεν είχε ούτε τα φυσίγγια του. Μου έδωσε το τηλέφωνο του εργαστηρίου για να τα παραγγείλω και μου είπε ότι θα είναι έτοιμα σε 2 ημέρες.

Παίρνω τηλέφωνο στο εργαστήριο και μου λέει ότι θα μου τα φτιάξει και θα μου τα στείλει για να τα παραλάβω μετά το δεκαπενταύγουστο. Του λέω ότι τα θέλω άμεσα διότι το δεκαπενταύγουστο θα έχω φύγει. Ήταν Τρίτη. Μου λέει εντάξει, την Παρασκευή θα τα έχεις. Θα σε πάρω τηλέφωνο όταν θα είναι έτοιμα.

Έρχεται Πέμπτη και δε με έχει πάρει τηλέφωνο. Τον παίρνω εγώ. «Την Δευτέρα δεν είχαμε συνεννοηθεί να σε πάρω για να στα στείλω;» μου λέει. Όχι του λέω, αλλά δεν πειράζει στείλτε τα τη Δευτέρα. «Πώς να πληρώσω;» ρωτάω. «Θα σε πάρω τη Δευτέρα και θα σου πω» μου απαντάει.

Σήμερα έχουμε Τετάρτη. Τηλέφωνο δεν έχει πάρει.

Business made in Greece … .shake hands.



Σε λίγο θα πάω σε κάποιο κατάστημα να αγοράσω φυσίγγια.
Καμιά καλή πρόταση σε 30/9 ;
Εγώ πάντως όσες φορές έχω παραγγείλει έχουμε συνεννοηθεί άψογα..φυσικά έρχεσαι σε μια συνενόηση Μαζι του...δηλ εν έχω πει ποτέ τα θέλω πχ σε 2μερες...αλλά πέρυσι που παρήγγειλα κ σε μια δυσκολη εποχή λίγο π ιν τις γιορτές νομίζω των Χριστουγέννων,που εδώ αρκετοί γράφαμε ότι εν μας τα στέλνει κλπ κλπ,εμένα πάλι Μ τα έστειλε κανονικά το παιδί κ μάλιστα επδ ήταν οριακά που θα κλείνανε οι μεταφορικές για γιορτές τους πίεσε κ λίγο παραπάνω γν τα π;ραλαβω εγκαίρως πριν κλείσουν....κ Μιλ;Ω για κεντρική Μακεδονία Σκύδρα..όσο για τα λεφτά;;;;να σας πω ότι τον πήρα 4 φορές ;του τα είχα παραλάβει γν τον πω ποτέ να στα στείλω κ με ποιο τρόπο βολευεσαι κ Μ λέει "ρε Γιώργο ας κάνουμε καλές γιορτές κ μετά Μ τα στελνεις"...τώρα τι να πω εγώ δηλ...ότι θα τύχουν κ οι στραβες σε κάποιους θα τύχουν οκ..θέλει απλά υπομονή..
 
Όσες φορές εχεξ τυχει να ψωνισω από τον ρουμελιώτη ήταν αψογος, ευγενικός και πάνω από όλα επαγγελματίας! Μπορεί να έτυχε φίλε, να ξέρεις ότι με τις μεταφορικές παιζει μεγάλο θέμα τον αυγουστο το ξέρουν όλοι αυτό!
 
Αρχές Αυγούστου παρήγγειλα 20 κουτιά φυσίγγια από αυτά που έχει στη ιστοσελίδα του, όχι κάτι ιδιαίτερο. Περίμενα να μου τα αποστείλει άμεσα. Δεν είχε ούτε τα φυσίγγια του. Μου έδωσε το τηλέφωνο του εργαστηρίου για να τα παραγγείλω και μου είπε ότι θα είναι έτοιμα σε 2 ημέρες.

Παίρνω τηλέφωνο στο εργαστήριο και μου λέει ότι θα μου τα φτιάξει και θα μου τα στείλει για να τα παραλάβω μετά το δεκαπενταύγουστο. Του λέω ότι τα θέλω άμεσα διότι το δεκαπενταύγουστο θα έχω φύγει. Ήταν Τρίτη. Μου λέει εντάξει, την Παρασκευή θα τα έχεις. Θα σε πάρω τηλέφωνο όταν θα είναι έτοιμα.

Έρχεται Πέμπτη και δε με έχει πάρει τηλέφωνο. Τον παίρνω εγώ. «Την Δευτέρα δεν είχαμε συνεννοηθεί να σε πάρω για να στα στείλω;» μου λέει. Όχι του λέω, αλλά δεν πειράζει στείλτε τα τη Δευτέρα. «Πώς να πληρώσω;» ρωτάω. «Θα σε πάρω τη Δευτέρα και θα σου πω» μου απαντάει.

Σήμερα έχουμε Τετάρτη. Τηλέφωνο δεν έχει πάρει.

Business made in Greece … .shake hands.



Σε λίγο θα πάω σε κάποιο κατάστημα να αγοράσω φυσίγγια.
Καμιά καλή πρόταση σε 30/9 ;
Ετυχε αδερφε,απο τον Αντρεα να παραγγελνεις νωριτερα παντα,εγω αυτο κανω κ ειμαι κομπλε.ειναι κ περιοδος τωρα που γεμιζουνε φουλ για την εναρξη!Εγω παραγγειλα αρχες αυγουστου για να τα εχω 20 στην εναρξη
 
Μπραβο Τελη!!!! Καλοριχτα να ειναι.....και σε 15 - 20 μερες ευχομαι να μην εχεις....και να ''τρεχεις'' για δευτερη
παραγγελιά φιλε!!!! ;) :)
Καλοκαυτα φιλαράκι μου!!!
Καλόριχτα με πολλές επιτυχίες στο ενεργητικό σου!!(Αναμένεται και δική μου φώτο αργότερα)
Σάς ευχαριστώ παλικάρια εύχομαι και σε σας πολλές επιτυχίες στην έναρξη και όχι μόνο ;)
 
Back
Top