Φυσίγγια Ρουμελιώτης Πάτρα

Έριξα και εγώ αρκετά 36 αρια με τέκνα σαν το 34αρι του δεν είχε και το 35αρι καλο αλλά το 34αρι το κάτι άλλο αυτα από εμένα
Αν κυνηγάς βόρεια Ελλάδα για βάλτο μόνο μ92ς κατά την γνώμη μου.... .sarcastic.
Σε ευχαριστώ τέλη , να είσαι καλά φίλε . Ναι βόρεια ΕΛΛΑΔΑ κυνηγάω οπότε θα τη δοκιμάσω . .shake hands.
 
Μηπως γνωρίζει κάποιος τις τιμές των παρακάτω....(όσες γνωρίζετε )943BF9CB-96B9-4C6C-8D23-F22138EE1E3A.png
εγω έχω μόνο αυτές τις πληροφορίες από πέρυσι και δεν ξέρω αν ισχύουν ακόμα
21422395-CE1C-4623-9C11-2CA6ACFDF7CD.png
Απλώς θέλω να έχω πάρει τις αποφασεις μου πριν τηλεφωνησω.
Και κάτι τελευταίο...θα ήθελα να μου προτεινετε κάποιο από τα παραπάνω που σας έχει αφησει ικανοποιημένους μιας και πρώτη φορά θα τα δοκιμάσω.
Όλες οι γνώμες είναι δεκτές παιδιά!
 
Μηπως γνωρίζει κάποιος τις τιμές των παρακάτω....(όσες γνωρίζετε )View attachment 14653
εγω έχω μόνο αυτές τις πληροφορίες από πέρυσι και δεν ξέρω αν ισχύουν ακόμα
View attachment 14654
Απλώς θέλω να έχω πάρει τις αποφασεις μου πριν τηλεφωνησω.
Και κάτι τελευταίο...θα ήθελα να μου προτεινετε κάποιο από τα παραπάνω που σας έχει αφησει ικανοποιημένους μιας και πρώτη φορά θα τα δοκιμάσω.
Όλες οι γνώμες είναι δεκτές παιδιά!
Μιχάλη τα 30 και τα 32 τα έχω ρίξει στη τσίχλα από Οκτώβρη μέχρι Φλεβάρη σε θερμοκρασίες 0 έως 25 βαθμούς. Έμεινα πολύ ικανοποιημένος. Ειδικά τα 30αρια του σε νούμερο 8 σκάγια ήταν εξαιρετικά στο όπλο μου.
 
Δε θα κάνει αυξήσεις στις τιμές ο Αντρέας.
Μιχάλη τα 30 και τα 32 τα έχω ρίξει στη τσίχλα από Οκτώβρη μέχρι Φλεβάρη σε θερμοκρασίες 0 έως 25 βαθμούς. Έμεινα πολύ ικανοποιημένος. Ειδικά τα 30αρια του σε νούμερο 8 σκάγια ήταν εξαιρετικά στο όπλο μου.
Ευχαριστώ!
 
Μηπως γνωρίζει κάποιος τις τιμές των παρακάτω....(όσες γνωρίζετε )View attachment 14653
εγω έχω μόνο αυτές τις πληροφορίες από πέρυσι και δεν ξέρω αν ισχύουν ακόμα
View attachment 14654
Απλώς θέλω να έχω πάρει τις αποφασεις μου πριν τηλεφωνησω.
Και κάτι τελευταίο...θα ήθελα να μου προτεινετε κάποιο από τα παραπάνω που σας έχει αφησει ικανοποιημένους μιας και πρώτη φορά θα τα δοκιμάσω.
Όλες οι γνώμες είναι δεκτές παιδιά!
Τι κυνηγάς για να σου πούμε και με τι καιρικές συνθήκες? Πάντως για μικρά φτερωτά τα 28αρια, 30αρια είναι ομολογουμένως πολύ καλά. Το best seller του Ανδρέα παντως πιστευω πως είναι ξεκάθαρα το 34αρι του με csb!!! Ένα φυσίγγι που μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε όλα τα θηραματα.
 
Θελω να τα χρησιμοποιήσω σε μικρά θηράματα από τρυγόνι και κάτω και κατά προτίμηση από 32 γραμμάρια και κάτω. Από καιρικές συνθήκες τίποτα το ακραίο σε κανα περασματιαρικο πτηνο τώρα στην αρχή και έπειτα σε καμία τσιχλιτσα
 
Θελω να τα χρησιμοποιήσω σε μικρά θηράματα από τρυγόνι και κάτω και κατά προτίμηση από 32 γραμμάρια και κάτω. Από καιρικές συνθήκες τίποτα το ακραίο σε κανα περασματιαρικο πτηνο τώρα στην αρχή και έπειτα σε καμία τσιχλιτσα
Το 30αρι είναι το φυσίγγι σου, νο8-9-10 ανάλογα τον τύπο κυνηγιού και θηράματος
 
Α και να προσθεσω κάτι: σε πυκνά μέρη όπως για παράδειγμα το κυνήγι της μπεκάτσας απλά βάζω διασποράς.Ωστόσο χρησιμοποιώ ένα αστερι όχι γιάτι νομίζω ότι θα τα κατεβάζω από το θεό αλλά γιατί έτσι θεωρώ εγω το σωστο.Η το πήρες ή bye.
 
Α και να προσθεσω κάτι: σε πυκνά μέρη όπως για παράδειγμα το κυνήγι της μπεκάτσας απλά βάζω διασποράς.Ωστόσο χρησιμοποιώ ένα αστερι όχι γιάτι νομίζω ότι θα τα κατεβάζω από το θεό αλλά γιατί έτσι θεωρώ εγω το σωστο.Η το πήρες ή bye.
Εσυ ξέρεις καλυτερα τι σε βολευει, προσωπικα στα ψιλά σκάγια αποφευγω τα στενά Τσοκαρισματα.
 
Για να σου λέω ότι για μένα είναι το best seller του ;). Εγώ το ρίχνω από τις γερακο/δεντροτσιχλες μέχρι φασσα και μικρά παπια από 20 βαθμούς μέχρι -3. Για μένα το καλύτερο 34αρι που έχω ρίξει και πίστεψε με έχω ρίξει πολλά. Αν τώρα συνυπολογισεις και την συμφέρουσα τιμή (6.40) καταλαβαίνεις ότι είναι σούπερ. Ορίστε και μια δοκιμή DSC_1253.JPG
 
Back
Top