Φυσίγγια Ρουμελιώτης Πάτρα

Εκτός από το οπτικο κομμάτι ,έχει άλλη λογική σε χαμηλά gr 24-28 gr ο 12 αρης κάλυκας ;
Πιο αξιόπιστος ο 12αρης. Προσωπική μου άποψη.
Ο 8αρης παρουσιάζει προβλήματα, σπάνια ίσως, αλλά έχουν συμβεί, όπως αποκόλληση του πάφυλα από το πλαστικό τμήμα, καβάλλημα εξολκέων σε δίκαννα.
Και εμπλοκές σε αυτογεμή.
Τα δύο πρώτα δεν μου έχουν συμβεί ποτέ, έχω ακούσει όμως τέτοιες περιπτώσεις, με κάποιες παρτίδες. Οι εμπλοκές αρκετές φορές στην καραμπίνα, ενώ με 12αρη πάφυλα ακόμη και με πιο ελαφριά φυσίγγια (24αρια skeet) την ίδια μέρα κανένα πρόβλημα !
 
Πιο αξιόπιστος ο 12αρης. Προσωπική μου άποψη.
Ο 8αρης παρουσιάζει προβλήματα, σπάνια ίσως, αλλά έχουν συμβεί, όπως αποκόλληση του πάφυλα από το πλαστικό τμήμα, καβάλλημα εξολκέων σε δίκαννα.
Και εμπλοκές σε αυτογεμή.
Τα δύο πρώτα δεν μου έχουν συμβεί ποτέ, έχω ακούσει όμως τέτοιες περιπτώσεις, με κάποιες παρτίδες. Οι εμπλοκές αρκετές φορές στην καραμπίνα, ενώ με 12αρη πάφυλα ακόμη και με πιο ελαφριά φυσίγγια (24αρια skeet) την ίδια μέρα κανένα πρόβλημα !
Στελιο την αποκολληση οι 8αρηδες την κανουν γιατι κατα την πυροδοτηση του φυσιγγιου μερος απο το παραγωμενο εργο παει προς τα πλαγια του καλυκα και διογκωνει το πλαστικο σε σημειο που ξεκολλαει απο τον παφυλα..δοκιμασε το να το ζορισεις στο πλαι και θα δεις ειδικα σε καλυκες με μαλακο πλαστικο..οπως επισης χανει λιγη αρχικη ταχυτητα το φυσιγγι
Στα 24-28 γρ σκοπευτικα επειδη η πυριτιδες ειναι αρκετα ταχυκαυστες για να μην δημιουργηθει το προβλημα αυτο χρησιμοποιουν ψηλο μεταλλο απο 12 -27 χιλ
 
7€ τα 24gr super kill .φωτιά και λαύρα .

Εγω το ανέφερα πιο πολύ για θέμα εμπιστοσύνης και όχι για θέμα τιμών .
Αν ειναι φτηνά η ακριβά ας το δεί αυτος που ενδιαφέρεται .
Απλά αν βρεί κάποιος κάτι που τον ενδιαφέρει μπορεί να αγοράσει άβοφα , σε αυτό πάνω θέλω να σταθώ και μόνο.
 
Εγω το ανέφερα πιο πολύ για θέμα εμπιστοσύνης και όχι για θέμα τιμών .
Αν ειναι φτηνά η ακριβά ας το δεί αυτος που ενδιαφέρεται .
Απλά αν βρεί κάποιος κάτι που τον ενδιαφέρει μπορεί να αγοράσει άβοφα , σε αυτό πάνω θέλω να σταθώ και μόνο.
Και εγώ δεν ανέφερα κάτι ως προς την αξιοπιστία του μαγαζιού μιας και δεν το γνωρίζω το μαγαζί και δεν έχω και λόγο να μην σε πιστέψω ότι είναι αξιόπιστο μαγαζί ,πέραν από αυτό όμως νομίζω ότι και η τιμή των προϊόντων παίζει καθοριστικό ρόλο για των καταναλωτή ,οκ ελεύθερη αγορά έχουμε και ο κάθε μαγαζατορας ότι τιμή θέλει βάζει όπως και εμείς εάν θελουμε αγοράζουμε .
 
Έπεσε η πρώτη παραγγελιά της χρονιάς. 3 δεκάρες κούτες στα 30γρ σε Νο9. Πέρυσι που έριξα 5-6 κουτάκια μου άρεσε πολύ. Το χαζό της υπόθεσης είναι ότι κόλλησα και με την εμφάνιση του προϊόντος. Αφού στο τέλος κράτησα ένα φυσίγγι έτσι απλά για να το χαλβαδιάζω
 
Έπεσε η πρώτη παραγγελιά της χρονιάς. 3 δεκάρες κούτες στα 30γρ σε Νο9. Πέρυσι που έριξα 5-6 κουτάκια μου άρεσε πολύ. Το χαζό της υπόθεσης είναι ότι κόλλησα και με την εμφάνιση του προϊόντος. Αφού στο τέλος κράτησα ένα φυσίγγι έτσι απλά για να το χαλβαδιάζω
Περίμενες την υπογραφή της ρυθμιστικής ε; :) καλοριχτα! Αγαπημένο φυσιγγακι σε 8 νούμερο που το έχω ρίξει.
 
Back
Top