Φυσίγγια Ρουμελιώτης Πάτρα

Το tecna Ηλια ειναι πολυ δυναμη, πολυ δυνατο και γρηγορο, για τα μερη σου αν κανει χειμωνα ειναι οτι πρεπει.
Γιαυτό τα πήρα Άλεξ, γενικά απο τελος δεκεμβρη ως και όλο το γενάρη σχεδόν καθε έξοδος ειναι με μείον βαθμούς.
Αν μου βγούν καλά θα γίνει μόνιμο χειμερινό και για τις φασσες αλλα και για τα πρασινοκέφαλα.


Το ελικοειδή τι γραμμαρια ειναι και σε τι τιμή φίλε μου;

Για τα γραμμάρια να σου πω την αληθεια δεν θυμάμαι,δεν εδωσα και πολυ σημασια οταν μου το πε γιατι ειχα λίστα με 25 κουτιά φυσίγγια και ειχα το νού να μην μπερδεψω τα φυσίγγια, απλα του ειπα να βαλει και απο αυτά για δοκιμή, παντως είναι στο ίδιο κουτι με το απλό διασπορας το 34ρι.
Το απλό διασπορας εχει 7,20
Αυτό με τον ελικοειδή διασπορέα εχει 7,50
 
Σήμερα παρέλαβα κ εγώ τα φυσιγγακια Μ πο τον αντρικό αλλά χαλαστηκα γτ η μία πλευρά από το χαρτοκουτο για κάποιο λόγο ήταν λίγο βρεγμένη με αποτέλεσμα τα 30αρι που ήταν από εκείνη τη πλευρά να είχαν μουσκευτει...δν νομίζω να σκουριάζουν οι κάλυκες εσωτερικά μέχρι να τελειώσει η χρόνια....τι λέτε;;
Πάντως ήρθαν λίγο νωρίτερα απ' ότι τα περίμενα ...
 
Καλοριχτα!Αν τα αφησες μεσα οπως ειναι βρεγμενο σιγουρα θα σκουριασουν κ συντομα..
Σκουπισε καλα τα φυσιγγια κ φυλλαξετα η σε αλλο κουτι η στο δικο τους αφου εχει στεγνωσει καλα..
Σωστός ο Τάσος, και αν δεν βαριέται σε ένα πανί λίγο λαδάκι και πέρασμα τους παφυλες.
 
Σήμερα παρέλαβα κ εγώ τα φυσιγγακια Μ πο τον αντρικό αλλά χαλαστηκα γτ η μία πλευρά από το χαρτοκουτο για κάποιο λόγο ήταν λίγο βρεγμένη με αποτέλεσμα τα 30αρι που ήταν από εκείνη τη πλευρά να είχαν μουσκευτει...δν νομίζω να σκουριάζουν οι κάλυκες εσωτερικά μέχρι να τελειώσει η χρόνια....τι λέτε;;
Πάντως ήρθαν λίγο νωρίτερα απ' ότι τα περίμενα ...
Κοτσαρε τα απάνω σε έναν αφυγραντηρα και αν έχει περάσει υγρασια στο εσωτερικό θα την πάρει
 
Ενημερώνω για τις τιμές των σκοπευτικών φυσιγγίων:

Skeet 4.30€, 8μμ κάλυκας
Trap 4.30€, 8μμ κάλυκας
Compak 28γρ (piston skeet gualandi) 4.9€ σε Νο: 7.5, 8, 8.5, 8μμ κάλυκας
Sporting 28γρ με κανονική τάπα (καρδάρα 25) 4.6€ σε Νο: 7.5, 8, 8.5, 8μμ κάλυκας
Practical 28γρ 4.9€ σε Νο: 5, 6, 12μμ κάλυκας
Μισόταπα σε 24γρ 4,60€ και 28γρ 4,90€

Όλοι οι κάλυκες είναι Fiocchi ενώ δύναται και η γόμωση σε 12μμ κάλυκα με έξτρα επιβάρυνση 0,30€ το κουτί.

Για οτιδήποτε άλλο θέλετε πάρτε τηλέφωνο στο κατάστημα τον Ανδρέα 6970376929, 6906710040. Μπορεί να γεμίσει και κατά παραγγελία.

1.jpg
 
Last edited:
Ενημερώνω για τις τιμές των σκοπευτικών φυσιγγίων:

Skeet 4.30€, 8μμ κάλυκας
Trap 4.30€, 8μμ κάλυκας
Compak 28γρ (piston skeet gualandi) 4.9€ σε Νο: 7.5, 8, 8.5, 8μμ κάλυκας
Sporting 28γρ με κανονική τάπα (καρδάρα 25) 4.6€ σε Νο: 7.5, 8, 8.5, 8μμ κάλυκας
Practical 28γρ 4.9€ σε Νο: 5, 6, 12μμ κάλυκας
Μισόταπα σε 24γρ 4,60€ και 28γρ 4,90€

Όλοι οι κάλυκες είναι Fiocchi ενώ δύναται και η γόμωση σε 12μμ κάλυκα με έξτρα επιβάρυνση 0,30€ το κουτί.

Για οτιδήποτε άλλο θέλετε πάρτε τηλέφωνο στο κατάστημα τον Ανδρέα 6970376929, 6906710040. Μπορεί να γεμίσει και κατά παραγγελία.

View attachment 12908
Μπραβο στο παλικαρι το ρουμελιωτη παντως πολυ δυνατες τιμες
 
Εκτός από το οπτικο κομμάτι ,έχει άλλη λογική σε χαμηλά gr 24-28 gr ο 12 αρης κάλυκας ;


Η λογικη του παφυλα ειναι να καλυπτει την ποσοτητα πυριτιδας. Στις χαμηλες γομωσεις βαζουμε χαμηλο
παφυλα....οσο ανεβαινουμε σε πυριτιδα το ιδιο κανουμε και σε παφυλα....Αυτο το κανουμε ωστε κατα εκπυρσοκροτηση
το παραγομενο εργο της πυριτιδας να ειναι εντος του παφυλα.
 
Back
Top