Φυλάχτρες (Αυτοσχέδιες και Μη)

Σήμερα πηγαίνοντας να πάρουμε τη μικρή μας κόρη από το εξοχικό μιας φίλης της που την φιλοξένησε.
Να σημειώσω ότι τα εξοχικά αυτά βρίσκονται μέσα σε μεγάλα κτήματα (άνω των τεσσάρων στρεμμάτων) και είναι αραιοκατοικημένα. Στον δρόμο βρήκα μια πανέμορφη κατασκευή έξω από κάποιο εξοχικό. Φαντάζομαι τον χειμώνα που είναι άδεια τα γύρω σπίτια, θα κάνει καλή δουλίτσα ο ιδιοκτήτης σε περίπτωση που είναι κυνηγός... :)




 
Last edited:
Έχω στα σκαριά φυλαχτρα από δομικό πλέγμα για μπετό σε σχήμα Π πιασμενο στις πλευρές με μεγάλα δερματικά,,,,,το δίχτυ παραλλαγής μένει να μπει και ειναι έτοιμη,,,αυτες τις μέρες θα βρω χρόνο να κατέβω κέντρο για την αγορά του και θα την παρουσιάσω εδώ
 
Έχω στα σκαριά φυλαχτρα από δομικό πλέγμα για μπετό σε σχήμα Π πιασμενο στις πλευρές με μεγάλα δερματικά,,,,,το δίχτυ παραλλαγής μένει να μπει και ειναι έτοιμη,,,αυτες τις μέρες θα βρω χρόνο να κατέβω κέντρο για την αγορά του και θα την παρουσιάσω εδώ
Παύλο εγω που εψαχνα προν κατι χρόνια ,το φθηνότερο δίχτυ παραλλαγής ,όμως χωρίς αρτάνι ,το βρήκα εδω. https://www.armyland.gr/products/10/64/s/s/121/
Ειχα βρει και την αποθήκη στο Μοναστηράκι αλλά δεν έδινε σε ιδιώτες
 
Έχουν και τα jumbo δίχτυ παραλλαγής 2*3 με πλαίσιο γύρω γύρω (χοντρή ραφή) και θηλιές για κρέμασμα έτοιμες όχι μόνο στις άκρες αλλά και ενδιάμεσα από όσο βλεπω στη φωτογραφία στα 20€ αλλά δεν ξέρω τι λέει από ποιότητα... Είναι και σε dessert camo που ταιριάζει πολύ στο καλοκαιρινό τοπίο αλλά δημιουργεί ίσως θέμα το χειμώνα χωρίς πολλά κλαριά μπροστά...
 
Εδω κ κανα χρονο έχω φτιαξει μια φυλαχτρα γενικης χρησης!! Θελει καποιες λεπτομερειες ακομα αλλα δουλευει μια χαρα!!


best free image hosting

image hosting website






Τα αλουμινια κ οι συνδεσμοι ειναι απο φυρα της δουλειας μου κ το διχτυ αγοραστηκε απο το big hunter.it, ωραιο αλλα ακριβο κ δεν το προτεινω, ειναι πολυ λεπτο κ ευκολο στο να σκιστει.
 
Έτοιμο και το τσιχλοκαρτερο για φετος (απο αγριλιδια και καλαμια,φυσικο), υπομονη μεχρι να' ρθουν οι καρχιες..

NcM1m7HL_o.jpg

S1ssUpfK_o.jpg
 
ναι ........... αλλά ο καφές φαίνεται και θα σε καταλάβουν ..........yel..yel..yel..yel.

Μπορεί να είναι και αυτός μέρος του τέλειου σχεδίου. Να τον χρησιμοποιεί για να τις δελεάσει, όπως θα είναι κουρασμένες να κατέβουν να πάρουν μια τζούρα να τονωθούν....sarcastic.
 
Μπορεί να είναι και αυτός μέρος του τέλειου σχεδίου. Να τον χρησιμοποιεί για να τις δελεάσει, όπως θα είναι κουρασμένες να κατέβουν να πάρουν μια τζούρα να τονωθούν....sarcastic.
Ναι ναι και θα της χτυπάει με το σφυρί....sarcastic..sarcastic..sarcastic.
Αν και το βλέπω σε χοντρό νούμερο για τσιχλα.yelling.
 
Back
Top