Φτιάξ' το μόνος σου

Αγαπώ τα όπλα και το καθάρισμα αλλά χθες έκανα πατάτα.
Εφόσον έλυσα όλη τη σκάνδαλο θήκη σε μέρη και τα ελουσα με καθαρή βενζίνη όπως συνηθίζω μια δυο φορές το χρόνο, εκτινάχθηκε και έχασα από έναν πυρο την περονη ασφαλείας τυπου

https://m.antallaktikaonline.gr/febi-bilstein/1867509

Το πάχος της μαμά περονη είναι όσο η τρύπα δηλαδή 1 χιλιοστό... Η αποστολή από την αντιπροσωπεία θα γίνει Τρίτη λογικά. Οστοσο έκανα και κάτι μόνος και πιστεύω θα κρατήσει. Πρόκειται για σιρμα 1χιλ ακριβώς όσο και η τρύπα. Τι λέτε?
Δεν πρέπει να έχεις πρόβλημα, δεν παίρνει ζόρι , μιά χαρά θα δουλέψει
 
View attachment 5259

Εφόσον βεβαιωθούμε ότι η επιφάνεια είναι καθαρή και κυρίως από λάδι, ψεκαζουμε με σπρει θερμοκρασιών από απόσταση 25 30 εκ. προκειμένου να διαμορφωθεί μια λεπτή επιφάνεια.
Αφού αφήσουμε το σπρει καμία ώρα μετά περνάμε με φωτιά. Τα αποτελέσματα είναι καλά. Τουλάχιστον δεν κάνει κρα από μακριά
Μάριε το έχω κάνει κ εγώ κάτι παρόμοιο με spray θερμοκρασίας αλλά σε καπάκια κινητήρα από Honda C50... .sarcastic.
Τη διαδικασία την έκανα αλλιώς....αφού πέρασα 2× χέρια spray θερμοκρασίας,μόλις στέγνωσε τα έβαλα τα αντικείμενα σε μια λαμαρίνα στο φούρνο για 30'....Ακόμα δν έχουν ξεφλουδίσει....Απλά την ώρα του ψησήματος μυρίζει κάπως κ βγάζει κ ατμούς....καλή η δουλειά σου πάντος....shake hands.
 
Μάριε το έχω κάνει κ εγώ κάτι παρόμοιο με spray θερμοκρασίας αλλά σε καπάκια κινητήρα από Honda C50... .sarcastic.
Τη διαδικασία την έκανα αλλιώς....αφού πέρασα 2× χέρια spray θερμοκρασίας,μόλις στέγνωσε τα έβαλα τα αντικείμενα σε μια λαμαρίνα στο φούρνο για 30'....Ακόμα δν έχουν ξεφλουδίσει....Απλά την ώρα του ψησήματος μυρίζει κάπως κ βγάζει κ ατμούς....καλή η δουλειά σου πάντος....shake hands.
Πως δε σε πηρε η γυναικα στο κατοπι ???
 
Μάριε το έχω κάνει κ εγώ κάτι παρόμοιο με spray θερμοκρασίας αλλά σε καπάκια κινητήρα από Honda C50... .sarcastic.
Τη διαδικασία την έκανα αλλιώς....αφού πέρασα 2× χέρια spray θερμοκρασίας,μόλις στέγνωσε τα έβαλα τα αντικείμενα σε μια λαμαρίνα στο φούρνο για 30'....Ακόμα δν έχουν ξεφλουδίσει....Απλά την ώρα του ψησήματος μυρίζει κάπως κ βγάζει κ ατμούς....καλή η δουλειά σου πάντος....shake hands.
Έκανες βαφή και επαναφορά?:D
 
Έκανες βαφή και επαναφορά?:D
Ναι....Είπα να τα στείλω για καμιά αερογραφία αλλά θα ήταν πεταμένα λεφτά... :rolleyes:
Αύριο θα ψήσουμε μια σπαλα θα βάλω και τα τσοκ δίπλα σε ένα αλουμίνοχαρτο .sarcastic.
Και κανένα μουστοκούλουρο να βάλεις,δν θα'ναι άσχημα....
Μελαχρινό το μουστοκούλουρο...
Μελαχρινό κ το τσοκάκι............μη μπερδευτής στο δάγκωμα κ σπάσεις το δοντάκι......sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
Back
Top