Φερ' το στα μέτρα σου...

Καλημέρα.
Έχω το b525 κ δεν μου κάθεται το κοντάκι. Ψηλοντουφεκαω, ιδίως σε γρήγορες επωμισεις. Δοκίμασα να το μακρύνω, καθώς κ μερικές ροδελες στο πάνω μέρος του πέλματος χωρίς αποτέλεσμα.
Η λύση του φτιαχτου κοντακιου δεν με βολεύει λόγω απόστασης κ χρόνου, έχει κ τα αρνητικά της η επαρχία...
Κ φτάνουμε στην ερώτηση.
Επειδή δεν έχω την εμπειρία, πόσο μπορείς να φέρεις στα μέτρα σου ένα όπλο με ρυθμιζόμενο χτένι (τόσο σε ύψος όσο κ πλάγια); Να δώσω το δικό μου κ να πάρω το b525 SL..
Υπ' όψιν ότι είμαι κ 1,96...
Θψαξε εξωτερικο να βρεις κοντακι μονο εχει κατι τιμες μουρλια
 
Καλημέρα.
Έχω το b525 κ δεν μου κάθεται το κοντάκι. Ψηλοντουφεκαω, ιδίως σε γρήγορες επωμισεις. Δοκίμασα να το μακρύνω, καθώς κ μερικές ροδελες στο πάνω μέρος του πέλματος χωρίς αποτέλεσμα.
Η λύση του φτιαχτου κοντακιου δεν με βολεύει λόγω απόστασης κ χρόνου, έχει κ τα αρνητικά της η επαρχία...
Κ φτάνουμε στην ερώτηση.
Επειδή δεν έχω την εμπειρία, πόσο μπορείς να φέρεις στα μέτρα σου ένα όπλο με ρυθμιζόμενο χτένι (τόσο σε ύψος όσο κ πλάγια); Να δώσω το δικό μου κ να πάρω το b525 SL..
Υπ' όψιν ότι είμαι κ 1,96...
Δηλαδη ειναι 37.5 το μαμα το μπρο και συ το πηγες 39.5 και δεν εκανε διαφορα λιγο δυσκωλα κανε δωκιμες στο κυνηγι ο πινακας κλεβει αν δε ξερεις πος να το κανεις
 
Άντε κ βρίσκω. Θα κάνω δουλειά;
Αυτό προσπαθώ να μάθω χωρίς να πάθω...
Ο αρις καλα το ειπε το κοντακι με το ρυθμιζομενο μπωρει να μη φτανει να σε κατεβασει γι αυτο πας σε ενα που ξερει και ρασπα να κατεβει αλιως σμδυο ποντους πιο μακρυ να δεις διαφορα
 
@spiros77 το πιο απλο ειναι να ριξεις πεντε τουφεκιες στο χαρτι μαρκαρισμενο το πανω κατω και μετα στελνεις το χαρτι στο μαστορα μαζι με το κοντακι και στα κανει και εισαι κομπλε αν σε ολα τα αλλα σου καθετε καλα
 
Δηλαδη ειναι 37.5 το μαμα το μπρο και συ το πηγες 39.5 και δεν εκανε διαφορα λιγο δυσκωλα κανε δωκιμες στο κυνηγι ο πινακας κλεβει αν δε ξερεις πος να το κανεις

Το έχω 39 πόντους... το κοντάκι.
Παραπάνω δεν με βολεύει, ιδίως το χειμώνα.
Σε σχέση με μαμά (37.5) κατέβηκε αλλά όχι αρκετά.
Στη m2 , με το ίδιο μηκος κοντακιου (39), έχω φτιάξει φλάντζα εγώ. Στον πίνακα δεν είναι τέλεια αλλά στις ενστικτώδεις δεν χάνω, κοντά-μακρυα.
 
Εσύ θα μου πεις Άρη.
Σε Τσώρτσιλ είμαι σχετικά στην ευθεία του κέντρου.
Αλλά κατά την επωμιση διορθώνω.
Πρώτα το φέρνω στον ώμο κ ύστερα κατεβάζω κεφάλι για να ακουμπήσει το μάγουλο. Αλλιώς βλέπω τη ριγα αεροδιάδρομο.
Δεν μπορώ να σου πώ εγώ αν σου κάνει ή όχι.
Αυτό που θα σου προτείνω είναι το εξής.
Πάνω στην λάθος κίνηση που ανέφερες (Πρώτα το φέρνω στον ώμο κ ύστερα κατεβάζω κεφάλι για να ακουμπήσει το μάγουλο)
Σε αυτή την φάση που είσαι κουμπωμένος καλά(εκεί που πρέπει), ΜΗΝ κουνήσεις το κεφάλι σου και γενικά την στάση σου,και ξαναξεκίνα μία σωστή επώμιση φέρνοντας το χτένι πρώτα στο ζυγωματικό και ο ώμος να έρθει να βρεί το πέλμα. Αν είσαι ok (που λογικά θα είσαι) βρες αλλη δικαιολογία να πάρεις το l;aminate :p .yel. .
Είσαι ψηλός και κατά την γνώμη πρέπει να "στήνεις" τον κορμό σου και το κεφάλι σου αυθόρμητα εκεί που πρέπει πριν κουμπώσεις για να είσαι ΟΚ.
 
Δεν μπορώ να σου πώ εγώ αν σου κάνει ή όχι.
Αυτό που θα σου προτείνω είναι το εξής.
Πάνω στην λάθος κίνηση που ανέφερες (Πρώτα το φέρνω στον ώμο κ ύστερα κατεβάζω κεφάλι για να ακουμπήσει το μάγουλο)
Σε αυτή την φάση που είσαι κουμπωμένος καλά(εκεί που πρέπει), ΜΗΝ κουνήσεις το κεφάλι σου και γενικά την στάση σου,και ξαναξεκίνα μία σωστή επώμιση φέρνοντας το χτένι πρώτα στο ζυγωματικό και ο ώμος να έρθει να βρεί το πέλμα. Αν είσαι ok (που λογικά θα είσαι) βρες αλλη δικαιολογία να πάρεις το l;aminate :p .yel. .
Είσαι ψηλός και κατά την γνώμη πρέπει να "στήνεις" τον κορμό σου και το κεφάλι σου αυθόρμητα εκεί που πρέπει πριν κουμπώσεις για να είσαι ΟΚ.

Οκ, θα το δοκιμάσω.
Σε ευχαριστώ
 
Το έχω 39 πόντους... το κοντάκι.
Παραπάνω δεν με βολεύει, ιδίως το χειμώνα.
Σε σχέση με μαμά (37.5) κατέβηκε αλλά όχι αρκετά.
Στη m2 , με το ίδιο μηκος κοντακιου (39), έχω φτιάξει φλάντζα εγώ. Στον πίνακα δεν είναι τέλεια αλλά στις ενστικτώδεις δεν χάνω, κοντά-μακρυα.
Πολυ απλα βαζεις τα οπλα διπλα διπλα στο τραπεζι αναποδα και βλεπεις τις διαφορες σε υψος ραχης μπροστα πισω...... το cast on-cast of και το pitch που εχουν....απο εκει θα παρεις μια εικονα τι διαφορα εχουν μεταξυ τους για να μπορεσεις να καταλαβεις που πρεπει να επεμβεις.
 
Καλημέρα.
Έχω το b525 κ δεν μου κάθεται το κοντάκι. Ψηλοντουφεκαω, ιδίως σε γρήγορες επωμισεις. Δοκίμασα να το μακρύνω, καθώς κ μερικές ροδελες στο πάνω μέρος του πέλματος χωρίς αποτέλεσμα.
Η λύση του φτιαχτου κοντακιου δεν με βολεύει λόγω απόστασης κ χρόνου, έχει κ τα αρνητικά της η επαρχία...
Κ φτάνουμε στην ερώτηση.
Επειδή δεν έχω την εμπειρία, πόσο μπορείς να φέρεις στα μέτρα σου ένα όπλο με ρυθμιζόμενο χτένι (τόσο σε ύψος όσο κ πλάγια); Να δώσω το δικό μου κ να πάρω το b525 SL..
Υπ' όψιν ότι είμαι κ 1,96...
Να έχεις παντα στο μυαλό σου κ να γνωρίζεις ότι η κατω κανη θα ρίχνει πιο ψηλά, παντα
 
Από ποια απόσταση και μετά Δημήτρη;
Στα 15 μέτρα τσεκάρουμε τα μέτρα μας, σε όλα σχεδόν τα ποζε με πολυ ελάχιστες εξαιρέσεις η κάτω κανη ρίχνει πιο ψηλά , κ η πανω κέντρο η πιο χαμηλά , κ φυσικά οφείλεται στην συγκλιση που δίνεται στις κάνες από το εργοστασιο
 
Στα 15 μέτρα τσεκάρουμε τα μέτρα μας, σε όλα σχεδόν τα ποζε με πολυ ελάχιστες εξαιρέσεις η κάτω κανη ρίχνει πιο ψηλά , κ η πανω κέντρο η πιο χαμηλά , κ φυσικά οφείλεται στην συγκλιση των κανων
Πριν την απόσταση σύγκλισης των Καννών η κάτω κάννη δε θα βαράει πιο χαμηλά και η πάνω κέντρο ή πιο ψηλά; Και μετά την απόσταση σύγκλησης το ανάποδο;
 
Πριν την απόσταση σύγκλισης των Καννών η κάτω κάννη δε θα βαράει πιο χαμηλά και η πάνω κέντρο ή πιο ψηλά; Και μετά την απόσταση σύγκλησης το ανάποδο;
Εχω 3 ποζε , λες να μην ξέρω τι γραφω φιλε ;
 
Back
Top