Φακοί

Εγώ ρε παιδιά με κινέζικο επαναφορτιζομενο κεφαλής, το έχω ευχαριστηθεί πάρα πολύ, τις τσίχλες στο σούρουπο με αυτό τις βρίσκω! Κόστος μόνο 4 ευρώ...
Εγω προσωπικα επέλεξα ενα καλο φακο γιατι στα ρυζια που κυνηγαω χανονται πουλια . Εχω και κινεζικο με 7 ευρω που ειναι αρκετα καλος αλλα οταν χτυπας 10 πουλια και ψαχνεις θελεις κατι που να δινει δεσμη με δυνατο φως σε αρκετα μετρα ωστε να μην κανεις ασκοπες βολτες μεσα στην λασπη και το νερο .

Και ο nitecore την κανει αψογα την δουλεια του πανω σε αυτο . Επισης φιλος πηρε απο κινεζικο φακο στα 30 ευρω , σαν γκλοπ ενα πραγμα και στα 10 λεπτα εχει τελειωσει η μπαταρια του . Ναι μεν καλουτσικο φως και τιμιος για τα 30 ευρω αλλα αυτος θελει μπαταρια αυτοκινητου για να κρατησει . Οτι πληρωνεις συνηθως παιρνεις
 
Είχα κινέζικους φακούς για πάρα πολλά χρόνια και δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα. Συνήθως κάθε 4-5 χρόνια τον άλλαζα γιατί κάτι πάθαινε. Από πέρυσι έχω έναν nitecore ο οποίος τα σπάει. Απίστευτη ποιότητα που με κάνει να τον γουστάρω να τον χρησιμοποιώ και φυσικά εξαιρετική απόδοση. Τον χρησιμοποιώ στο ψάρεμα κατά κύριο λόγο για πολλές ώρες με άνοιξε/σβήσε και μέσα στην υγρασία της θάλασσας. Στον χρόνο θα δείξει πόσο θα κρατήσει αλλά πραγματικά στο θέμα ποιότητα είναι η μέρα με την νύχτα. Η διαφορά στα χρήματα από 5-6 ευρώ στα 50 που τον πήρα αξίζει κατεμέ.

https://www.e-shop.gr/nitecore-nu32-black-head-lamp-550lm-p-PER.589230
 

Attachments

  • C35A1892-F8A8-4293-9CCA-029315079D99.jpeg
    C35A1892-F8A8-4293-9CCA-029315079D99.jpeg
    296,7 KB · Προβολές: 44
Είχα κινέζικους φακούς για πάρα πολλά χρόνια και δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα. Συνήθως κάθε 4-5 χρόνια τον άλλαζα γιατί κάτι πάθαινε. Από πέρυσι έχω έναν nitecore ο οποίος τα σπάει. Απίστευτη ποιότητα που με κάνει να τον γουστάρω να τον χρησιμοποιώ και φυσικά εξαιρετική απόδοση. Τον χρησιμοποιώ στο ψάρεμα κατά κύριο λόγο για πολλές ώρες με άνοιξε/σβήσε και μέσα στην υγρασία της θάλασσας. Στον χρόνο θα δείξει πόσο θα κρατήσει αλλά πραγματικά στο θέμα ποιότητα είναι η μέρα με την νύχτα. Η διαφορά στα χρήματα από 5-6 ευρώ στα 50 που τον πήρα αξίζει κατεμέ.

https://www.e-shop.gr/nitecore-nu32-black-head-lamp-550lm-p-PER.589230
Βασίλη τα μοντέλα της nitecore nu25/nu32/nu35 είναι ίσως τα πιο επιτυχημένα στη μέση κατηγορία. Χρησιμοποιούνται σε κάθε δραστηριότητα διεθνώς με πολλά εγκωμιαστικά reviews.
 
Πρόσφατα κυκλοφόρησε ένας μικρός φακός κεφαλής της NITECORE με μια μόνο μπαταρία Α, αλκαλική ή επαναφορτιζομενη. Έχει και κόκκινο led για κατάσταση ανάγκης που αναβοσβήνει αν θες και λευκό φως με 3 σκάλες που φθάνει τα 240 lm, υπεραρκετά για περπατητο στην εξοχή ή για μια επισκευή σε μηχανάκι ή αυτοκίνητο. Πολύ μικρός και ελαφρύς, χωράει παντού.
Στο Aliexpress τον βρίσκεις τώρα κομπλέ στα 19 ευρώ.
Screenshot_20230201_202023_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
https://flashlight.nitecore.com/product/ha11
Προσωπικά δεν θα τον επαιρνα μόνο και μόνο γιατί δεν παίρνει μπαταρία 14500 επειδή έχω αρκετές και δίνουν το διπλάσιο φως.
Εναλλακτικά θα πρότεινα έναν στα 5 ευρώ με 3ΧΑΑΑ μπαταρίες επίσης κεφαλής που όμως δίνει περίπου 500lm και έχει αισθητήρα κίνησης στο λευκό led, εχει κι αυτός κόκκινο διπλό led. Η ποιότητα κατασκευής και φωτισμού όπως και η τιμή με έκαναν να πάρω και δεύτερο ίδιο.
Screenshot_20230201_201909_com.alibaba.aliexpresshd.jpg-1089581572-819241483.jpg
 
Back
Top