Υδρόβια - Παρυδάτια

Όνομα
THEO
Εγώ ήμουν από νωρίς έκανα πρωινό έκατσα μέχρι τις 8:30 έφυγα και 11 παρά ήμουν πάλι πίσω...Και στο πρωινό είχε πάρα πολλά πουλιά αλλά τα περισσότερα μικρά... Αυτά που είδα το μεσημέρι όμως ήταν όλα χοντρά και χωρίς καιρό... Συννεφιά είχε και ένα ελαφρύ βοριαδάκι
Τουλάχιστον σου έκαναν το κέφι ?

Περιοχή
Αμαλιάδα Ν.Ηλείας
Όνομα
Kώστας
Χθες ήμουν όλη μέρα στην φυλάχτρα με εξαίρεση κάνα 2 ώρες που γύρισα σπίτι για να κάνω κάποιες δουλειές έξω και μετά πάλι...Το τι χοντρά έπαιξαν στο διάστημα μεταξύ 12-2 αν δεν τα έβλεπα με τα μάτια μου και μου το έλεγε άλλος δεν θα τον πίστευα...Φαντομάδες τα καταραμένα!
Εκτός από γερατζούλια τη άλλα παπιά παίξανε Νίκο...;;
Είχαμε τίποτα special...;;

Καλός καιρός το απόγευμα... Κρύο κ ένα 5αρι τα ανακατεψε καλά.. Αν κ με το φιλαράκι KostAnd δεν είμασταν πάνω σε καλή ροτα. Ένα κοπάδακι κουτάλια όμως έκανε το λάθος κ βαλαν τον καιρό κόντρα...6925

Attachments

Εκτός από γερατζούλια τη άλλα παπιά παίξανε Νίκο...;;
Είχαμε τίποτα special...;;
Εκείνα φίλε με τις μεγάλες ουρές και τις άσπρες κοιλίες πως τα λένε... .big smile. Και εκείνα τα μεγάλα με τα πράσινα κεφάλια...:cool:

Περιοχή
corfu city
Εκείνα φίλε με τις μεγάλες ουρές και τις άσπρες κοιλίες πως τα λένε... .big smile. Και εκείνα τα μεγάλα με τα πράσινα κεφάλια...:cool:
Νίκο. 11 -2 Που συνήθως έχει φύγει ο κόσμος από το κυνήγι αν έχει πουλιά συκονονται και φέρνουν βολτες. Μου έχει τηχει πολλές φορές.

Περιοχή
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
Όνομα
ΝΙΚΟΣ
Καλός καιρός το απόγευμα... Κρύο κ ένα 5αρι τα ανακατεψε καλά.. Αν κ με το φιλαράκι KostAnd δεν είμασταν πάνω σε καλή ροτα. Ένα κοπάδακι κουτάλια όμως έκανε το λάθος κ βαλαν τον καιρό κόντρα...View attachment 6925
ΩΡΑΙΟΣΣΣΣΣΣΣΣ
.hunter. .hunter. .hunter.

Περιοχή
Πρέβεζα
Όνομα
Χρήστος
Έκανα και εγώ την βόλτα μου το απόγευμα για κανά παπάκι αλλά φτωχά τα πράγματα ένα ζευγάρι κιρκιρια μου ήρθε τα οποία τα πήρα και τα 2 αλλά βρήκα μόνο το ένα,είδα και 4 πρασινια ψηλά εκτός βολής....
.

Περιοχή
Αμαλιάδα Ν.Ηλείας
Όνομα
Kώστας
Έκανα και εγώ την βόλτα μου το απόγευμα για κανά παπάκι αλλά φτωχά τα πράγματα ένα ζευγάρι κιρκιρια μου ήρθε τα οποία τα πήρα και τα 2 αλλά βρήκα μόνο το ένα,είδα και 4 πρασινια ψηλά εκτός βολής....
.
Το τσαλάκωσε η Maxus.. ;)
Πήγαινε ρε Χρήστο αύριο και ψάξε να βρεις κ το άλλο.....κρίμα είναι....

.
Περίεργο,δεν φύσαγε Χρήστο?

Περιοχή
Πρέβεζα
Όνομα
Χρήστος
Το τσαλάκωσε η Maxus.. ;)
Πήγαινε ρε Χρήστο αύριο και ψάξε να βρεις κ το άλλο.....κρίμα είναι....
Όντως Κώστα το πήρε καλά η τουφεκιά...
Αύριο το πρωί έχω σκοπό να ψάξω καμία μπεκάτσα με τον σπρινγκερακο μου και θα περάσω από εκεί να το ψάξω πρώτα γιατί είναι στο δρόμο μου....

Ολοήμερο σήμερα... Αρκετά τα πουλιά, κυρίως φλυάρια, κουτάλια κ πράσινα.. Με το χιόνι δούλεψαν ένα 2ωρο το μεσημεράκι όμως πολύ ανοιχτά σε κομμάτι που δεν τα βάζεις χέρι. Σύνολο 5 πουλάκια κάναμε με τον KostAnd.. Τα τρία στο βραδινό.. 6952

Περιοχή
Αμαλιάδα Ν.Ηλείας
Όνομα
Kώστας
Ολοήμερο σήμερα... Αρκετά τα πουλιά, κυρίως φλυάρια, κουτάλια κ πράσινα.. Με το χιόνι δούλεψαν ένα 2ωρο το μεσημεράκι όμως πολύ ανοιχτά σε κομμάτι που δεν τα βάζεις χέρι. Σύνολο 5 πουλάκια κάναμε με τον KostAnd.. Τα τρία στο βραδινό.. View attachment 6952
Τη είδους είναι το σκούρο γκρίζο το παπί...;;

Περιοχή
Αμαλιάδα Ν.Ηλείας
Όνομα
Kώστας
.yelling.
Ψαλίδα μικρέ...
Δν το ήξερα.
Δν μου έχει τύχει να χτυπήσω τέτοιο παπί ως τώρα.....για να πω κ την αλήθεια, πέρισυ μια μέρα μου έφερε ένα ίδιο ο ξαδελφός μου που πάει αραιά αραιά για κανένα παπί και μου το έφερε να δω τη είναι κ δν ήξερα... .sarcastic. .sarcastic.