Υδρόβια - Παρυδάτια

Όνομα
alex009
Καλησπερα σε ολους ...Εχοντας τρεις σερι μερες σε διαφορα καρτερια παρατηρησα το εξης ...Οτι εχει παρα πολλα μικρα εν αντιθετη τα καθαρα . Και επισης τα πουλια παιζουν μετα τις17:55 ενω ακομα μπορεις να δεις αν εχει καλο καιρο η νομοθεσια ομως δεν μας το επιτρεπει ....
Αν δεν σφίξει ο καιρος να παγωνουν οι γκιολες να βγαινουν πιο νωρις χαΐρι δεν εχει ....

Πιο πολλες πιθανοτητες υπαρχουν να βρειτε πουλια ολη μερα καθισμένα μεσα παρα στο καρτερι ...

Περιοχή
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
Όνομα
ΝΙΚΟΣ
Που να είναι άραγε αυτό το μέρος?? Σας φοβήθηκαν για αυτό δεν κουνηθήκανε. Ενα βράδυ κάναν το λάθος και τα πετσόκοψες. Χαζά είναι??
οχι αλλα υποψιαζομαι οτι μας περασαν ερπινγκ και εμεις κοιτουσαμε ψηλα..... .crying smile.

Περιοχή
Ελευθερούπολη Καβάλας
Όνομα
Τέλης
Καλησπερα σε ολους ...Εχοντας τρεις σερι μερες σε διαφορα καρτερια παρατηρησα το εξης ...Οτι εχει παρα πολλα μικρα εν αντιθετη τα καθαρα . Και επισης τα πουλια παιζουν μετα τις17:55 ενω ακομα μπορεις να δεις αν εχει καλο καιρο η νομοθεσια ομως δεν μας το επιτρεπει ....
Αν δεν σφίξει ο καιρος να παγωνουν οι γκιολες να βγαινουν πιο νωρις χαΐρι δεν εχει ....

Πιο πολλες πιθανοτητες υπαρχουν να βρειτε πουλια ολη μερα καθισμένα μεσα παρα στο καρτερι ...
Φίλε μου εδώ παίζουν νωρίτερα αλλά πολύ φλυαροπαπια έχει και σφυριχτάρια μετά λίγα πράσινα και κιρκιρια που τα περίμενα περισσότερα

Όνομα
alex009
Φίλε μου εδώ παίζουν νωρίτερα αλλά πολύ φλυαροπαπια έχει και σφυριχτάρια μετά λίγα πράσινα και κιρκιρια που τα περίμενα περισσότερα
Εδω σε τρια διαφορετικα σημεια παιζουν αργα και μιλαω για αποστασεις των 30 km το καθε καρτερι

Περιοχή
Ελευθερούπολη Καβάλας
Όνομα
Τέλης
Εδω σε τρια διαφορετικα σημεια παιζουν αργα και μιλαω για αποστασεις των 30 km το καθε καρτερι
Εγώ εκείνη την ώρα που λες μπαίνω στο αμάξι για να φύγω είναι αργά εδώ δεν βλέπεις τέτοια σε σχέση πχ με τον Στρυμώνα που λες ακόμα μέρα είναι τεράστια διαφορά

Όνομα
alex009
Εγώ εκείνη την ώρα που λες μπαίνω στο αμάξι για να φύγω είναι αργά εδώ δεν βλέπεις τέτοια σε σχέση πχ με τον Στρυμώνα που λες ακόμα μέρα είναι τεράστια διαφορά
Και εγω εχω φυγει εκεινη την ωρα απλα βαλαμε τα οπλα μεσα και ηθελα να δω τι ωρα παιζουν μιας και ειχε ακομα φως ...Και τελικα παιζουν πιο αργα απο το επιτρεπομενο ωράριο ... :(

Περιοχή
Ελευθερούπολη Καβάλας
Όνομα
Τέλης
Και εγω εχω φυγει εκεινη την ωρα απλα βαλαμε τα οπλα μεσα και ηθελα να δω τι ωρα παιζουν μιας και ειχε ακομα φως ...Και τελικα παιζουν πιο αργα απο το επιτρεπομενο ωράριο ... :(
Αρκετά σύνηθες αυτό που λες και εδώ μην φανταστείς πολύ νωρίτερα εκεί 5:15 με 5:45 βαριά μετά δεν βλέπεις κιόλας...

Περιοχή
Αμαλιάδα Ν.Ηλείας
Όνομα
Kώστας
Τρελός βαρδάρης και το κρύο να ξυρίζει αλλά τουφεκιά δεν κάναμε!
Θα βγαίναν τέσσερα καθαρά στον πατέρα μου αλλά τα τουφέκισαν και σπάσανε.
Ακούσαμε γύρο γύρο καμιά 20αριά τουφεκιές.

Άντε να κινηθεί λίγο το παπί....;)

Όνομα
alex009

Kαλησπερα φιλε μου , εισαι απο την μερια της χαλαστρας? Κεραια?

Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Γιώργος

Θα κουνηθούν, θα κουνηθούν, απλά έχουν δικό τους Θεό, θα κουνηθούν όταν με τον βοριά ρίξει και αυτό το πρώτο παγωμένο ψιλό χιονόνερο που είναι σαν ριζάκι και σε χτυπάει στα μούτρα και τσούζει .... .love.

Όνομα
THEO
Εδώ σήμερα σαφώς περισσότερα από άλλες μέρες αλλά τα πουλιά παίξανε όταν μπαίναμε στις 4 περίπου μετά δεν κουνήθηκαν καθόλου περίεργα πράγματα
Εμείς έτσι .hair. για αυτά , και αυτά έτσι σε εμάς .fool. ,

Χθες ήμουν όλη μέρα στην φυλάχτρα με εξαίρεση κάνα 2 ώρες που γύρισα σπίτι για να κάνω κάποιες δουλειές έξω και μετά πάλι...Το τι χοντρά έπαιξαν στο διάστημα μεταξύ 12-2 αν δεν τα έβλεπα με τα μάτια μου και μου το έλεγε άλλος δεν θα τον πίστευα...Φαντομάδες τα καταραμένα!

Όνομα
THEO
Χθες ήμουν όλη μέρα στην φυλάχτρα με εξαίρεση κάνα 2 ώρες που γύρισα σπίτι για να κάνω κάποιες δουλειές έξω και μετά πάλι...Το τι χοντρά έπαιξαν στο διάστημα μεταξύ 12-2 αν δεν τα έβλεπα με τα μάτια μου και μου το έλεγε άλλος δεν θα τον πίστευα...Φαντομάδες τα καταραμένα!
Το έχω σκεφτη πολλες φορές Νίκο αντί να ξυπνάω μέσα στη νύχτα για να πάω να κάτσω στο καρτέρι για τα παπιά , να πηγαίνω πιο αργά , αφού αν έχει καιρό παίζουν σχεδόν όλη μέρα .

Το έχω σκεφτη πολλες φορές Νίκο αντί να ξυπνάω μέσα στη νύχτα για να πάω να κάτσω στο καρτέρι για τα παπιά , να πηγαίνω πιο αργά , αφού αν έχει καιρό παίζουν σχεδόν όλη μέρα .
Εγώ ήμουν από νωρίς έκανα πρωινό έκατσα μέχρι τις 8:30 έφυγα και 11 παρά ήμουν πάλι πίσω...Και στο πρωινό είχε πάρα πολλά πουλιά αλλά τα περισσότερα μικρά... Αυτά που είδα το μεσημέρι όμως ήταν όλα χοντρά και χωρίς καιρό... Συννεφιά είχε και ένα ελαφρύ βοριαδάκι