Υδρόβια - Παρυδάτια

Νίκο , ο καιρός κάτω σε σχέση με βόρια μαλακός είναι , οπότε σε καλύπτουν αυτά που λές.....δεν νομίζω να έχεις δει να παγώνει κανα αυλάκι ή κανα πλημμυρισμένο χωράφι....
Είδα το 16 πατριώτη...Να έχει πάει η ώρα 10 και να μην λέει ο πάγος να σπάσει με τίποτα...Ένας αρουραίος το πρωί πέρασε το αυλάκι απέναντι τρέχοντας

Περιοχή
Λαμία
Όνομα
Κώστας
Είδα το 16 πατριώτη...Να έχει πάει η ώρα 10 και να μην λέει ο πάγος να σπάσει με τίποτα...Ένας αρουραίος το πρωί πέρασε το αυλάκι απέναντι τρέχοντας
Αν και δεν κατεβαίνω κάτω χειμώνα τα τελευταία χρόνια , δεν το ήξερα για τόσο κρύο το 16.....αλλά και ο νοτιάς καλός είναι ....να τα βγάλει από τη θάλασσα .my man.

Περιοχή
Ελευθερούπολη Καβάλας
Όνομα
Τέλης
Χαχαχα εδώ ολόκληρα ποτάμια περνάμε από πάνω σχεδόν κάθε χρόνο εκείνες της ημέρες τα semi magnum είναι αναγκαία :cool:

Περιοχή
Αμαλιάδα Ν.Ηλείας
Όνομα
Kώστας
Εγω πανω απο 5αρια σε πρωινο δεν εχω βαλει ποτε...δεν εχω κ την μεγάλη εμπειρία βεβαια.....αλλα πεστο απο θεμα ψυχολογίας δεν ξερω τι...απο εκει κ πανω στα πρωινα θα τους κλασω το μπεκ....με τα πρωτα κρυα παω κατευθειαν 34γρ 5αρια κ στα δυσκολα 36 4αρια κ ολα μια χαρα...ολοι ικανοποιημενοι κ εγω και τα πουλακια!!! 6 αρι μονο σ απογευματινο ριχνω.
Μια χαρά εξηγιέσαι....Στην ουσία Θοδωρή το Νο5 στα 34gr είναι το καταλληλότερο σκάγι το οποίο θα σου κρατήσει ένα μεγάλο παπί στο κρύο....Έτσι κ αλλιώς δν χρειάζεσαι παραπάνω γραμμάρια για τουφεκιές ως τα 30-35m....γιατί τόσο βλέπει το ανθρώπινο μάτι το χάραμα.... ;)

Περιοχή
Αμαλιάδα Ν.Ηλείας
Όνομα
Kώστας
Αν και δεν κατεβαίνω κάτω χειμώνα τα τελευταία χρόνια , δεν το ήξερα για τόσο κρύο το 16.....αλλά και ο νοτιάς καλός είναι ....να τα βγάλει από τη θάλασσα .my man.
Στο Μπόρσι.....my man.μου έλεγε ο πατέρας μου πως με τα πολλά κρύα τότε 2003 κ πίσω έπειαναν την (6 ως τη 10)...;)....και άναβαν φωτιά και κάθονταν στο 1 μέτρο για να ζεσταθούν ακόμη κ οι κάννες των όπλων για...
"να τραβάνε τα σκάγια"...μου έλεγε......
Τώρα δν έχουμε κρύα Κωστή.....

Περιοχή
Λαμία
Όνομα
Κώστας
Στο Μπόρσι.....my man.μου έλεγε ο πατέρας μου πως με τα πολλά κρύα τότε 2003 κ πίσω έπειαναν την (6 ως τη 10)...;)....και άναβαν φωτιά και κάθονταν στο 1 μέτρο για να ζεσταθούν ακόμη κ οι κάννες των όπλων για...
"να τραβάνε τα σκάγια"...μου έλεγε......
Τώρα δν έχουμε κρύα Κωστή.....
...κρύο και κόντρα αέρας παγωμένος, στην πλάτη.....όπως στα έλεγε ο πατέρας σου .my man.

Περιοχή
corfu city
Είχες πάρει και το γάλα σου μαζί εκείνο το πρωί?

Nikolis

Moderator
οκ παιδια.....σεβομαι τις αποψεις σας!!!!
Με το όλο το σεβασμό Νίκο δεν ειναι άποψη η ορμή, το βάρος και ταχύτητα ενός σώματος, κατά πόσο μάλλον η πρακτικότητα τους στην βλητική. Το βάρος και η ταχύτητα καθορίσουν την διάτρηση. Ίδια ταχύτητα δυο σκαγιών διαφορετικού βάρους το βαρύτερο θα παει πιο μακριά ή θα τρυπήσει πιο βαθιά σε ορισμένο βεληνεκές.

Όνομα
Νίκος
Με το όλο το σεβασμό Νίκο δεν ειναι άποψη η ορμή, το βάρος και ταχύτητα ενός σώματος, κατά πόσο μάλλον η πρακτικότητα τους στην βλητική. Το βάρος και η ταχύτητα καθορίσουν την διάτρηση. Ίδια ταχύτητα δυο σκαγιών διαφορετικού βάρους το βαρύτερο θα παει πιο μακριά ή θα τρυπήσει πιο βαθιά σε ορισμένο βεληνεκές.

Νικολα εχεις δικιο.....απολυτο δικιο. Εγω το διατυπωσα λαθος φιλε!!! Δεν εμαι εγωιστης ανθρωπος ξερω ποτε
κανω λαθος και το αναγνωριζω....να ξερεις ( το λεω γιατι ειναι καινουργιος στο σαιτ ) παταω στο εδαφος......δεν
εχω καβαλησει καλαμι φιλε!! :)

Περιοχή
θεσσαλονικη
Όνομα
Χριστοδουλος
Δυο καστανιες και απο μενα απο το Σαββατο το πρωί.... για τσιχλες βγηκα να ριξω καμια ματια αν μπαινουν και μου ηρθαν τα κοριτσια
View attachment 4356
Φυσίγγι δικό μου 30γρ Νο6 Browning Maxus τσοκ carlson's LM (4*) απόσταση γύρω στα 30μ. Χαρτοπετσέτες και τα 2!
Μπραβο Κωστα
Ομορφα κοριτσια . . . . για ωραια αρχη . . . . .

Είχες πάρει και το γάλα σου μαζί εκείνο το πρωί?
Παππού πότε θα ταιριάξει να κάτσουμε στην ίδια φυλάχτρα να σου κόψω λίγο τον βήχα...Να δεις πως είναι οι σπεσιαλίστες κάτω από το αυλάκι.....my man.

Περιοχή
corfu city
Παππού πότε θα ταιριάξει να κάτσουμε στην ίδια φυλάχτρα να σου κόψω λίγο τον βήχα...Να δεις πως είναι οι σπεσιαλίστες κάτω από το αυλάκι.....my man.
Έχεις μπερδέψει τα τοπικ. Μήπως θες να γράψεις για σιταριθρες? :pΜε τι ωρε θα μου κόψεις τον βηχα με Φρανγκι αφηνητη?

Έχεις μπερδέψει τα τοπικ. Μήπως θες να γράψεις για σιταριθρες? :pΜε τι ωρε θα μου κόψεις τον βηχα με Φρανγκι αφηνητη?
Όποιος έχει χέρια παππού σκοτώνει και με πέτρες...Δεν το έχεις μάθει τόσα χρόνια?.yel.

Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Κώστας
Όποιος έχει χέρια παππού σκοτώνει και με πέτρες...Δεν το έχεις μάθει τόσα χρόνια?.yel.
ρε Νικο, δεν καθεσαι φρονιμα μη σηκωθει και ερθει κατω και ριξει διπλα σου κανα δυο κερκυραικα βουτυράκια και κανεις σαν κουταβι με κροτοφοβία?? .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic.

ρε Νικο, δεν καθεσαι φρονιμα μη σηκωθει και ερθει κατω και ριξει διπλα σου κανα δυο κερκυραικα βουτυράκια και κανεις σαν κουταβι με κροτοφοβία?? .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic.
Άστο καλύτερα γιατί είναι και σε επικίνδυνη ηλικία για ΕΜΦΡΑΓΜΑΤΑ...Δεν έχει και μαλλιά να τραβήξει.....big smile.