"Τσοκίτιδα"

Τα περισσότερα που είχα ήταν 7 για ένα όπλο αν τα είχα όλα αυτά μόλις ξεκινούσε το κυνήγι θα τα πήγαινα 300χιλιομετρα μακριά αλλιώς θα χα άνθρωπο για βιδωμα ξεβιδωμα σαν αυτούς που έχουνε και τους μαζεύουν τα τρυγόνια εγώ θα τον είχα να αλλάζει τσοκ .
 
Κώστα ανακυρυσεσαι επίσημα σαν ν 1 τσοκοπληκτος της Ελλάδας, δεν παιζεσαι ρε φιλε
Δημήτρη πηρα τα όπλα που ήθελα μετά λέω δεν .sex hard.αφού ήμουν εκεί που ήμουν που θα τα ξανάβρισκα έχω κσι την λόξα με τις δοκιμες δεν πειράζει το χώμα θα τα φάει όλα ..
 
Τα περισσότερα που είχα ήταν 7 για ένα όπλο αν τα είχα όλα αυτά μόλις ξεκινούσε το κυνήγι θα τα πήγαινα 300χιλιομετρα μακριά αλλιώς θα χα άνθρωπο για βιδωμα ξεβιδωμα σαν αυτούς που έχουνε και τους μαζεύουν τα τρυγόνια εγώ θα τον είχα να αλλάζει τσοκ .
Τα περισοτερα Γιάννη είναι optima plus για μια urica 2 και την cordoba είναι τα δυο αυτογεμη που θα χρησιμοποιώ περισοτερο όπως επίσης και δοκιμες , τα υπόλοιπα είναι για μια benelli m2 cal 20 που και αυτή είναι από τα αγαπημένα μου όπλα . Ποιο πολύ με το cal20 έχω κόλλημα όμως και όχι άδικα .
 
Εκτός τη πλάκα ένας λόγος μετά από ψάξιμο είναι που είχα καταλήξει σε 2 στην ςς ένα από 7 μέχρι 20 βαριά βαριά και ένα από κει και πάνω κανονικά ήθελε και ένα ακόμη αλλά επειδή έχω χρόνια να πάω για παπί δεν το ψαξα παραπάνω .Ούτως η άλλως πιστεύω πως για να παίρνεις τα μέγιστα από το όπλο από πλευρά καρπωσης πρέπει να κυνηγάς με sp δύο διαφορετικά τσοκαρισματα αλλά δεν το έχω αποφασίσει ακόμη παρόλο που έχω
κυνηγήσει και με δαυτα ίσως δεν μου κάνε κάποιο από τα τρία που είχα δουλέψει το λεγόμενο κλικ(όχι της μπενελι) αλλά εκτός από το ένα δεν τα χα φτιάξει και στο κοντάκι όπως πρέπει επομένως δώρον αδωρον που λένε.Ποτε δε ξέρεις όμως επειδή όλα λιγοστεύουν εκτός από τα γουρούνια μπορεί να καταληξω και εκεί
 
Αντε να ζωντανέψει λίγο το θέμα
Φιλαρακι
Εγω αυτο το μεταφραζω σε εκτονωση της ελειψης κυνηγιου και των κυνηγιων στην πατριδα με αγοραστικη μανια ειδων κυνηγιου.big smile.
Οταν ποθεις να βγεις και ειδικα στο τοπο σου και δεν σε αφηνουν οι καταστασεις δηλαδη
Να χεις υγεια να βγαινεις καθε μερα να τα χαρεις οπως γουσταρεις .shake hands.
 
Ήμουν προ λίγη ώρα σε ένα φίλο που έχει πάρει την νέα μπεκάτσια πολύ ωραίο όπλο και μαζί πακέτο και το τσοκάκι διασποράς το έχει δοκιμάσει και είναι πολύ καλό μου είπε
 

Attachments

  • IMG_20210908_210907.jpg
    IMG_20210908_210907.jpg
    225,6 KB · Προβολές: 54
Καλοδούλευτο Δημήτρη το μόνο σίγουρο είναι ότι θα το χαρείς.. 25-40+ μέτρα ή δυνατή περιοχή του αν και σε σένα μπορείς να δώσει λίγα μέτρα παραπάνω λόγω αυλου
Γιατί τι αυλό έχεις? Εμένα 18,6 είναι και κώνο κοντά 7
 
Καλησπέρα ομάδα είμαι στο ψάξιμο για τσοκ ψάχνω κάτι δν ξέρω αν υπάρχει να είναι ανάμεσα σε 4ρι και 5ρι ας το πούμε 4.5
Έχω ένα μπενελι μοντεφελτρο τι θ προτείνατε ευχαριστω
 
Back
Top