"Τσοκίτιδα"

Ο Αμερικανός τρώει φιλέτο βαρδα να βρει κόκαλο .sarcastic. γιαυτο και η συγκεντρωτικη τουφεκιά στο κεφάλι, συν ότι δίνει μια παραπάνω ένταση στο κυνήγι του που η μαγκιά είναι να τον φέρεις κοντά.
Αυτή η κασετίνα είναι σίγουρα του @konstantinos .... .very funny. .very funny.
.very funny. μπα μακάρι να χα μόνο τόσα .yelling.
 
Nα κανω μια ερωτηση περα απο το μαρκετινγκ της καθε εταιριας που
κατασκευαζει τσοκ.Με 1*απλο και 38Χ3 ζει κανενα κεφαλι γαλοπουλας
μεχρι τα 50 μετρα?Στα 30 που τις βαρανε ολοι αυτοι,τι ψαχνουν βαλιστικα
για να καταλαβω?
Σαμπος ρε αλεξ ταχχχχχχχφουλ τσοκ για παπια στην αγγαλια τους τι τα ψαχνουν
 
Nα κανω μια ερωτηση περα απο το μαρκετινγκ της καθε εταιριας που
κατασκευαζει τσοκ.Με 1*απλο και 38Χ3 ζει κανενα κεφαλι γαλοπουλας
μεχρι τα 50 μετρα?Στα 30 που τις βαρανε ολοι αυτοι,τι ψαχνουν βαλιστικα
για να καταλαβω?
Αυτό που παίζει ρόλο είναι πόσα σκάγια θα χτυπήσουν λαιμό και κεφάλι ώστε να επιφέρουν την καταβολή του θηράματος , μιλάμε για πολύ σκληρά ζώα , αν δεν την φάει σωστά σηκώνεται και πετάει και φεύγει !
 
Nα κανω μια ερωτηση περα απο το μαρκετινγκ της καθε εταιριας που
κατασκευαζει τσοκ.Με 1*απλο και 38Χ3 ζει κανενα κεφαλι γαλοπουλας
μεχρι τα 50 μετρα?Στα 30 που τις βαρανε ολοι αυτοι,τι ψαχνουν βαλιστικα
για να καταλαβω?
Τριάντα είναι το ιδεατό , το άσχημο είναι να φτάσει στα σαράντα μετρά το πολύ , να την "ακούσει περίεργα " και να γυρίσει για να φύγει .
 
Σαμπος ρε αλεξ ταχχχχχχχφουλ τσοκ για παπια στην αγγαλια τους τι τα ψαχνουν
Το ποιο αστειο απο ολα σε αυτα τα κυνηγια ειναι που στρωνει το κοπαδι μπροστα τους
και βγαινουν 10 καραμπινες συστοιχια,ριχνουν 30 φυσιγγια και τους πουλανε εδω
και και χρονια σκαγια σε διαφορα χρωματα για να εχει ο καθενας διαφορετικο και
μην τσακωνονται μεταξυ τους ποιος χτηπησε τι και ποσα .sarcastic.
 
Τριάντα είναι το ιδεατό , το άσχημο είναι να φτάσει στα σαράντα μετρά το πολύ , να την "ακούσει περίεργα " και να γυρίσει για να φύγει .
Δεν εχω κυνηγησει γαλοπουλες και δεν εχω πληρη εικονα.Κυνηγαω αγριογαλους σε φερμα
αλλα και καρτερι.Ειναι και αυτο ανθεκτικο πτηνο στα σκαγια αλλα οχι και ετσι.
 
Δεν εχω κυνηγησει γαλοπουλες και δεν εχω πληρη εικονα.Κυνηγαω αγριογαλους σε φερμα
αλλα και καρτερι.Ειναι και αυτο ανθεκτικο πτηνο στα σκαγια αλλα οχι και ετσι.
Ελληνας κυνηγός χρονιά εδώ στον Καναδά έριξε σε γαλοπούλα και η ξεφτιλισμένη σηκώθηκε με μισό φτερό τσαλακωμένο και πέταγε και μετά την δεύτερη ( αντιαεροπορικου τύπου βολή .sarcastic. .sarcastic. ) έκανε είκοσι μέτρα και έπεσε ! Πολυ σκληρό πετσί λέμε.
 
Ελληνας κυνηγός χρονιά εδώ στον Καναδά έριξε σε γαλοπούλα και η ξεφτιλισμένη σηκώθηκε με μισό φτερό τσαλακωμένο και πέταγε και μετά την δεύτερη ( αντιαεροπορικου τύπου βολή .sarcastic. .sarcastic. ) έκανε είκοσι μέτρα και έπεσε ! Πολυ σκληρό πετσί λέμε.
Καταλαβα...Δεν εχουμε γαλοπουλες στην Λετονια.Εχει ομως πολλες χηνες.Εχω εναν φιλο ο οποιος
τις κυνηγαει με ενα Tikka t3 223 varmint στα 150-200.Εγω παω μαζι και απορταρω πτωματα .sarcastic.
 
Φυσικό ήταν να βγει τσοκ γι'αυτά τα σκάγια είναι κάτι που πουλάει πολύ αυτή την στιγμή, σίγουρα όμως θα έχουν κάνει και τις δοκιμές τους να δουν αν προσφέρει κάτι σαν εταιρεία κατασκευής γιατί σε 30 μέρες θα τα έχει όλα πίσω. Το τσοκακι που έβαλε παραπάνω ό Γιώργος είναι από 36αρι, ποιος θα φανταζόταν μερικά χρόνια πριν ότι θα χρησιμοποιούσαν ένα τέτοιο διαμετρημα σε αυτό το θήραμα που για την χάρη του υπάρχει το cal 10 , τα φυσίγγια 3 1/2 και 3 " στο δωδεκαρι. Τα σκάγια αυτά έδωσαν μια άλλη ώθηση στο κυνήγι με διαμετρημα 36 ,φυσίγγια, τσοκ, ακόμη και όπλα και από τι βλέπω αυξάνεται η δημοτικότητα ανάμεσα στους γαλοπουλαδες. Εδώ στην αρχή του βίντεο φαίνονται και οι βολές, που πρέπει να είναι αρκετά συγκεντρωτικές για να πετύχουν τον σκοπό τους.
 
Το ποιο αστειο απο ολα σε αυτα τα κυνηγια ειναι που στρωνει το κοπαδι μπροστα τους
και βγαινουν 10 καραμπινες συστοιχια,ριχνουν 30 φυσιγγια και τους πουλανε εδω
και και χρονια σκαγια σε διαφορα χρωματα για να εχει ο καθενας διαφορετικο και
μην τσακωνονται μεταξυ τους ποιος χτηπησε τι και ποσα .sarcastic.
Ε οχι ρε δε σε πιστευω
 
Τα invector plus δεν μασανε σε τιποτα φιλε , στο λεω υπευθυνα
Δημήτρη λέγεται ότι μετά τα προβλήματα που έχει ο muller στα αλουμινένια, στην επόμενη φουρνιά που κατασκεύασε υπήρχε η αναγραφή RevD , αυτά νομίζω δεν έχουν βγάλει κουσούρια και ίσως άλλαξε κάτι?
check your laptop model online
 
Back
Top