Τσιγάρα - κάπνισμα

τζιμαρα μονο αν το θες πραγματικα θα το κοψεις και σου ευχομαι να τα καταφερεις. το ειχα παρει αυτο αλλα μετα απο 2 ψεκασιες μου ηρθε αναγουλα και το παρετησα. εδω και 6 μηνες περιπου ειμαι στο ηλεκτρονικο και να δω ποτε θα παρω αποφαση να το παρατησω κι αυτο
 
Τζίμη δεν ήξερα ότι θες να το κόψεις, όταν θα είμαστε μαζί τσιγάρο δεν θα ανάβεις στο εγγυόμαι. :) Κατά τα άλλα ότι σου είπαν τα παιδιά, λίγο υπομονή στην αρχή και μετά είναι θέμα συνήθειας. Εντάξει μπορεί να αρχίσεις να τα ξύνεις περισσότερα αλλά δεν θα σε παρεξηγήσουμε .sarcastic.
 
Τζίμη δεν ήξερα ότι θες να το κόψεις, όταν θα είμαστε μαζί τσιγάρο δεν θα ανάβεις στο εγγυόμαι. :) Κατά τα άλλα ότι σου είπαν τα παιδιά, λίγο υπομονή στην αρχή και μετά είναι θέμα συνήθειας. Εντάξει μπορεί να αρχίσεις να τα ξύνεις περισσότερα αλλά δεν θα σε παρεξηγήσουμε .sarcastic.
Εεεε κ καμιά πίπα που κ που δεν είναι κακό.ghe.
 
Χθες λόγω της ονομαστικής μου εορτής αποφάσισα να κάνω ενα δώρο πρωτα στον εαυτό μου κ μετα στην τσέπη μου....σταμάτησα να καπνιζω...τα τσιγάρα μου (marlboro μαλακό)εφτασαν 4,2 κ απο Γενάρη θα πάνε 4,5...πήρα αυτό....http://www.nicorette.gr/Home/Nicore...IW0dyzkVQJhHuJXG61N1nflqeycco_pwBIBoC2D3w_wcB βοηθάει τις πρώτες μέρες τουλάχιστον...24 ώρες ακαπνος ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑΑΑΑΑΑ
Μπραβο τζιμη καλη δυναμη αρχικα εσυ πρεπει πρωτα να το θελεις να το κοψεις και μετα ολα τα αλλα ερχονται εγω το ειχα ξανα γραψει πηρα το αμαξι απο το κοψειμο του τσιγαρου και οταν θελω κατι το περνω
σε λιγες μερες αφου θα χαλαγα 5 ευρω το λιγοτερο την ημερα αρα περνεις σταδιακα οτι χρειαζεσαι και στο κυνηγη και διαφορα αλλα που πρωτα επερνες τσιγαρα και μετα τα απαρετοιτα και παλι μπραβο
και καλη δυναμη .shake hands.
 
23 μερες εγω. Βοηθατε συναδερφοι. Καπνιζω 30 χρονια παρα πολυ.
Νίκο πέρασες το πολύ δύσκολα. Να ξέρεις ότι από εδώ και πέρα θα γίνεται πιο εύκολο. ΤΟ βασικότερο ούτε για δοκιμή ή για πλάκα ξανά στο στόμα...
 
Το μου σας. Η ματάκια μπορεί να επιστρέψει ανά πάσα ώρα.6 χρόνια κομμένο είπα να κάνω ένα για πλάκα.
Τελικα καπνίζα σε καθημερινή βάση 3-4 τσιγάρα.
Το ξανακοψα κι έχω 3 μήνες όμως για πλάκα α ξανακάνει κάνα 2.

Τώρα είπα μην τυχόν κ το ξαναβάλω αλλά οι περιστάσεις πάντα δεν βοηθάνε

Κουράγιο σε ολους
 
23 μερες εγω. Βοηθατε συναδερφοι. Καπνιζω 30 χρονια παρα πολυ.
Μπραβο Νικο!
Θα αρχισει να αλλαχει η οσφρηση και η γεύση! Παρε μπεγλερι, και ηενικα κρατα παδχολημενα τα χερια σου. Φαε κανενα στραγαλι αν σε πιασει κριση. Τσιχλα. Και βαλε πείσμα
 
23 μερες εγω. Βοηθατε συναδερφοι. Καπνιζω 30 χρονια παρα πολυ.
Ειναι καθαρα εγκεφαλικο θεμα.....καθως και θελησης.....πρωην καπνιστης, 25 χρονια μαλ@κας.Μην το ξαναβαλεις ποτε στο στομα σου....θα ρχονται στιγμες ακομη και μετα απο 1 χρονο ισως και περισσοτερο που θα σε κενταει....μην το παρεις αψηφηστα "ελα μωρε ενα".....μην χασεις τον αγωνα που εδωσες και δινεις,να σκεφτεσαι παντα αυτους που σ αγαπανε και χρειαζονται την παρουσια σου...τους δικους σου ανθρωπους...σιγα σιγα θα εξασθενει αλλα θελει πολυυυυυ χρονο.
 
Κάπνιζα απο 20 εως 30 ετων. Μόλις γεννήθηκαν τα παιδια μου , υποσχέθηκα στα παιδια μου να το κόψω διοτι ειπα απο μεσα μου:
΄΄ Δεν μπορώ να γίνω 40 χρονων και να μην μπορω να παιξω ενα μπασκετ με τα παιδια μου!΄΄
Πριν το ειχα υποσχεθει δυο φορες στον εαυτο μου οτι θα το κόψω, και τις δυο φορες αθετησα την υποσχεση στον εαυτο μου.
Βρες καποιον να το υποσχεθεις, που να μην μπορεις να σπασεις την υποσχεσή σου.
.... και μην το ξαναδοκιμασεις ουτε για πλάκα, διοτι θα το ξαναρχίσεις χωρισ να το καταλάβεις ....
 
Back
Top