Τσιγάρα - κάπνισμα

Στο στρατό κάπνιζα ένα πακέτο την ημέρα..Μόλις απολυθηκα το εκοψα.Κάπνιζα από Καρέλια άσπρη κασετίνα μέχρι prince..(μην απορητε τα ίδια χαλιά που έχω με το να αλλάζω μάρκες φυσιγγίων)Μόλις απολυθηκα το εκοψα.Τωρα μόνο από τράκα αν τύχει από κανένα φίλο και δεν με τραβάει και πολυ..Άραγε εσείς καπνίζετε..?ΥΓ ξέχασα να αναφέρω κάτι παραξενο..Παρόλο που κάπνιζα για ένα χρόνο το έκοψα για πλάκα..Γενικά με έμενα μπορεί πχ να καπνίσω ένα πακέτο μέσε μια μέρα και μετά να μην καπνίσω για ένα χρόνο!Θελω να πω οτι δεν εθίζομαι..Όλοι οι φίλοι μου που καπνίζουν μένουν με ανοιχτό το στόμα πως μπορώ και αυτοί όχι..
 
καλημέρα Τάσο,

ποτέ δεν το έβαλα στο στόμα και ούτε πρόκειται - η δουλειά μου είναι τέτοια βέβαια ( προποτζής ) που καπνίζω όλες τις μάρκες και πραγματικά υποφέρω,κάθε βράδυ μπάνιο σχεδόν κάθε μέρα αλλαγή ρούχα γιατί έχουν ποτήσει και βρωμάνε,γενικά πολύ μπόχα

αν και δεν μπορώ να καταλάβω πόσο δύσκολο είναι να το κόψει κάποιος,πιστεύω ότι αν υπάρχει θέληση και δύναμη όλα γίνονται - ο πατέρας μου ναυτικός και το έκοψε μέσα στο καράβι σε δύκολες συνθήκες εδώ και 21 χρόνια - πιστεύω όλα είναι στο μυαλό
 
Συμφωνώ και πολυ μάλιστα Παύλο όλα στο μυαλό ειναι.Δυστηχως ο φόβος αναγκάζει τους καπνιστές να το κόψουν..και εξηγούμε..Γνωρίζω άτομο που έκανε 4πακετα την ημερα,στην κυριολεξία όταν πέταγε την γόπα το χέρι του μηχανικά πηγενε στην τσέπη του πουκαμίσου για να πάρει πάλι τσιγαρο..Ο Άνθρωπος έπαθε έμφραγμα.Κοφτο η πεθαίνεις ήταν η λέξεις του γιατρού.Σας πληροφορώ οτι το ιδιο λεπτό το είχε κόψει..Όμως την ζημιά την είχε ήδη κάνει..Πως μπόρεσε λοιπόν κ το έκοψε τόσο γρήγορα και πριν δεν μπορούσε δήθεν?Τώρα κ με την κρίση προσπαθήστε όσοι καπνιζετε να το κοψετε..Και μην ξεχνάτε το περπατητο κυνήγι απαιτεί πνευμονια..Έχω κράξει και φίλους ψαροτουφεκαδες που καπνιζουν πολλές φορές(για σκεφτείτε..)
 
Μπράβο για το θέμα Τάσο, θεωρώ ότι εμείς οι κυνηγοί πρέπει να γνωρίζουμε καλύτερα και να μην ασκούμε αυτή την αηδιαστική συνήθεια. Δεν κάπνισα ποτέ μου και δεν πρόκειται. Δεν μπορώ να βρω ούτε ένα θετικό στοιχείο σε αυτό. Και για όσους μου πουν ότι έχει συνηθίσει το χέρι τους, που πραγματικά ισχύει, καλύτερα να ξύνονται πάρά αυτό!
 
Στο στρατό κάπνιζα ένα πακέτο την ημέρα..Μόλις απολυθηκα το εκοψα.Κάπνιζα από Καρέλια άσπρη κασετίνα μέχρι prince..(μην απορητε τα ίδια χαλιά που έχω με το να αλλάζω μάρκες φυσιγγίων)Μόλις απολυθηκα το εκοψα.Τωρα μόνο από τράκα αν τύχει από κανένα φίλο και δεν με τραβάει και πολυ..Άραγε εσείς καπνίζετε..?ΥΓ ξέχασα να αναφέρω κάτι παραξενο..Παρόλο που κάπνιζα για ένα χρόνο το έκοψα για πλάκα..Γενικά με έμενα μπορεί πχ να καπνίσω ένα πακέτο μέσε μια μέρα και μετά να μην καπνίσω για ένα χρόνο!Θελω να πω οτι δεν εθίζομαι..Όλοι οι φίλοι μου που καπνίζουν μένουν με ανοιχτό το στόμα πως μπορώ και αυτοί όχι..
Εσυ ρε φιλε συμφωνα με την περιγραφη σου εκοψες το πακετο και συνεχιζεις την τρακα!!!!!.very funny..very funny..very funny..very funny.Ειναι φανερη η πλακα μου μην παρεξηγηθούμε!!!

Καπνιζα.badboys..badboys. για περισσοτερο απο 25 χρονια πανω απο δυο πακετα την ημερα.Για ενα μικρο διαστημα το γυρισα στον "ατμο".ghe..ghe. και εδω και σχεδον δυο χρονια το εκοψα!!Δεν ηταν ευκολο αλλα ουτε και δυσκολο.Λιγο υπομονη και επιμονη στην αρχη θελει.Ενα ομως ειναι βεβαιο και το λεω σε οσους το συνεχιζουν.ΟΛΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΟΥΝ.
 
Δυστυχώς καπνιζω και εδώ τα πληρώνουμε χασισι $12 μέχρι $14 το πακετο. Πάντως σαν το malboro το μαλακό το κόκκινο το Ελληνικό δεν υπάρχει πουθενά αν και με τις τρύπες στο φίλτρο το γα@$€¥σαν λιγο.
 
Δυστυχώς καπνιζω και εδώ τα πληρώνουμε χασισι $12 μέχρι $14 το πακετο. Πάντως σαν το malboro το μαλακό το κόκκινο το Ελληνικό δεν υπάρχει πουθενά αν και με τις τρύπες στο φίλτρο το γα@$€¥σαν λιγο.
Να μια καλή ευκαιρία να το κόψεις..Απο μαρλμπορο μου άρεσαν τα λάιτ..Και η κορυφή απο όσα είχα δοκιμασει ήταν η χρυσή κασετίνα του Καρέλια..
 
Εγώ κάπνιζα κοντά στα 15 χρόνια και το έκοψα μόλις πριν 3 μήνες, 1μαγιά (με είχε πιάσει η μλκια να κάνω κάτι πριν γίνω 31.hit.) ακόμα δεν μπορω να πω οτι εχω δει κάποιο θετικό, πέραν του οικονομικού. Η αλήθεια είναι ότι μου λείπει πολύ, καπνίζουν και όλοι μου οι φίλοι, η κοπελιά μου και ο αδερφός μου...weather1
Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω (προς το παρόν δεν το έχω βάλει στο στόμα μου από τότε), και δεν είμαι και σίγουρος ακόμα αν έκανα καλά... ότι και να λένε οι πολλοί για μένα ήταν και απόλαυση και "παρέα", θυμάμαι πολλές καλές φάσεις της ζωής μου με ένα τσιγάρο στο χέρι.
 
Το κόψιμο του τσιγάρου έχει πολλά και διάφορα οφέλη , ένα από αυτά είναι και το ποιοτικότερο και συχνότερο σεξ.sarcastic..sarcastic.

Κάπνιζα πολύ παλιά , λίγο βέβαια αλλά κάπνιζα.
Εδω και πάρα πολλά χρόνια το έχω κόψει και αδυνατώ να συνυπάρξω σε χώρο με καπνιστές.
Απλά αναφέρω ενδεικτικά ότι συνεχίζω ακάθεκτος την αγαπημένη μου συνήθεια το τρέξιμο.Συμπληρώνω κάθε μήνα περίπου στα 120-130 χλμ και γουστάρω απίστευτα.
Αλλος ένας "τρεχαλιάρης" του φόρουμ και μάλιστα άπιαστος είναι ο Ζολώτας.Εννοείται ότι ούτε και αυτός καπνίζει.

Οι απολαύσεις του μη καπνιστή είναι πολύ περισσότερες απο του καπνιστή.Βάλτε το καλά στο μυαλό σας.......:)
 
Διονύση έγραψες...Συμφωνώ σε όλα!.shake hands.Για τον φίλο παραπάνω να πω ότι όταν περάσει λίγο ο καιρός θα καταλάβει την διαφορά ..Και συνήθως όση το έχουν κόψει μου είπαν ότι είδαν τεράστια διάφορα στο περπάτημα..ενώ πρώτα λαχανιαζαν..Φρόντισε να μην το ξαναρχίσεις..;)
 
Last edited:
Το κόψιμο του τσιγάρου έχει πολλά και διάφορα οφέλη , ένα από αυτά είναι και το ποιοτικότερο και συχνότερο σεξ.sarcastic..sarcastic.

Κάπνιζα πολύ παλιά , λίγο βέβαια αλλά κάπνιζα.
Εδω και πάρα πολλά χρόνια το έχω κόψει και αδυνατώ να συνυπάρξω σε χώρο με καπνιστές.
Απλά αναφέρω ενδεικτικά ότι συνεχίζω ακάθεκτος την αγαπημένη μου συνήθεια το τρέξιμο.Συμπληρώνω κάθε μήνα περίπου στα 120-130 χλμ και γουστάρω απίστευτα.
Αλλος ένας "τρεχαλιάρης" του φόρουμ και μάλιστα άπιαστος είναι ο Ζολώτας.Εννοείται ότι ούτε και αυτός καπνίζει.

Οι απολαύσεις του μη καπνιστή είναι πολύ περισσότερες απο του καπνιστή.Βάλτε το καλά στο μυαλό σας.......:)

Και που να με δεις πως ανέβαινα στα Τζουμέρκα .....big smile.
Απλά συμπληρώνω ότι δεν το έβαλα ποτέ στο στόμα μου.
 
Μεγαλύτερη μαλακία δεν υπάρχει από το τσιγάρο.
Θεωρείτε η κύρια αιτία των περισσότερων σοβαρών παθήσεων...(ας με επιβεβαιώσει ο γιατρός του Forum :D)
Άμα βάλεις και το οικονομικό τότε άστα να πάνε.
 
Να μια καλή ευκαιρία να το κόψεις..Απο μαρλμπορο μου άρεσαν τα λάιτ..Και η κορυφή απο όσα είχα δοκιμασει ήταν η χρυσή κασετίνα του Καρέλια..
Όλοι ξέρουν τις βλαβερες συνέπειες ακόμα και γιατροί αλλά είναι μια κακία συνηθεια. Πάντως μαρεσει στο περδικοκυνηγι να κάτσω σένα βράχο με θέα τους γκρεμους,τη θάλασσα να φτιάξω ένα σπαστο φραπέδακι santos και δύο τρεις μαλμποριες και να ακούω της περδικες να κακαριζουν.
Το κόψιμο του τσιγάρου έχει πολλά και διάφορα οφέλη , ένα από αυτά είναι και το ποιοτικότερο και συχνότερο σεξ.sarcastic..sarcastic.

Κάπνιζα πολύ παλιά , λίγο βέβαια αλλά κάπνιζα.
Εδω και πάρα πολλά χρόνια το έχω κόψει και αδυνατώ να συνυπάρξω σε χώρο με καπνιστές.
Απλά αναφέρω ενδεικτικά ότι συνεχίζω ακάθεκτος την αγαπημένη μου συνήθεια το τρέξιμο.Συμπληρώνω κάθε μήνα περίπου στα 120-130 χλμ και γουστάρω απίστευτα.
Αλλος ένας "τρεχαλιάρης" του φόρουμ και μάλιστα άπιαστος είναι ο Ζολώτας.Εννοείται ότι ούτε και αυτός καπνίζει.

Οι απολαύσεις του μη καπνιστή είναι πολύ περισσότερες απο του καπνιστή.Βάλτε το καλά στο μυαλό σας.......:)
Ναι αλλά μετά το κοκο θέλεις και μια τσιγαρια για να στανιαρεις.
 
Καπνιζα και το φχαριστιομουνα από 20 -50 χρόνων 40-43 τσιγάρα τη μέρα.
Τρεις φορές απέτυχα να το κόψω μέχρι που ηρθε η ώρα και το έκοψα μαχαιρι εδώ και έντεκα χρόνια. Είδα μεγάλη βελτίωση. Παρόλο που δεν είχα πρόβλημα στο ψαροντουφεκο ακόμα και τώρα έχω απνοια δύο λεπτά.
Πριν 15 χρόνια υπολογισα ότι έκαιγα σε τσιγάρα το χρόνο, τα λεφτά για την αγορά ενός καινούργιου σούπερ ποζέ Beretta 687....Τι μ@ λ@ κας θεουλη μου!!!!
 
Back
Top