Τρυγόνι

Περιοχή
Xανιά
Όνομα
Βικτωρας
Δύο σκαγακια που πέρασαν όμως την έκαναν τη ζημιά, δεν κατάλαβα αν έπεσε η όχι εκείνη τη στιγμή αλλά το πρόδωσαν τα πούπουλα λίγο μετά...

Ευχαριστώ παλικάρια, υγεία να έχουμε να μπορούμε να χαιρόμαστε αυτά που αγαπάμε... Φέτος μου άφησε πολλά αποθωμενα η Μάνη, του χρόνου ελπίζω να την περπατήσω δίπλα για να καλύψω το χαμένο έδαφος...
Aυτο θα σε ρωταγα. Ειχες λιγο ευχερεια να του ριξεις πιο πριν λιγο παντως.

Επισης, εκει που φαινονται ζευγαρακι, τελικα το δευτερο επεσε; Γιατι φαινεται να παιρνει σκαγια

Όνομα
Αλεξανδρος
Δεν καταφερα να γραψω ιδιαιτερες εικονες φετος γιατι λογω του θεματος με τη μεση προσπαθουσα να κουβαλαω οσο γινεται λιγοτερο βαρος αφηνωντας πισω καμερες κ φωτογραφικες, ωστοσο μερικες στιγμες αφιερωμενες σε αυτο τον πανεμορφο τοπο τις μαζεψα... Κ του χρονου με υγεια!!!

Μπραβο φιλε εισαι ωραιος!!!

Περιοχή
Αλεξανδρουπολη
Όνομα
Σταύρος
Γενικά την βάζω την προσκοπευσουλα μου, μου βγαίνει αυθόρμητα, φέτος ωστόσο ένιωθα ότι δεν ήμουν καλά, έμενα πίσω...
Και το προτιμω να χασω πουλι επειδη σκοπευσα πιο μπροστα παρα να μενω παντα πισω το μπροστα το διορθωνεις πιο ευκολα και ειδικα στις μπεκατσες

elias930i

Moderator
Περιοχή
Περιστερι και Άρτα
Όνομα
Ηλιας
Δεν καταφερα να γραψω ιδιαιτερες εικονες φετος γιατι λογω του θεματος με τη μεση προσπαθουσα να κουβαλαω οσο γινεται λιγοτερο βαρος αφηνωντας πισω καμερες κ φωτογραφικες, ωστοσο μερικες στιγμες αφιερωμενες σε αυτο τον πανεμορφο τοπο τις μαζεψα... Κ του χρονου με υγεια!!!

Αρι για άλλη μια φορά μας ταξίδεψες φίλε,να σαι γερος να κανείς τα γούστα σου!!!

Να ενημερώσω ότι Παρασκευή, Σάββατο και σήμερα πέρναγαν τρυγόνια από εδώ κατά κύματα!!! Ελαχιστοι τυχεροί έξω που ήταν για ορτυκια μάζεψαν άρον άρον τα σκυλιά και έκαναν πανηγύρι...
να τα ποτε περνανε τα πουλια! :cool: ευχαριστουμε πετρο που μας ενημερωσες:)

Περιοχή
Αμαλιάδα Ν.Ηλείας
Όνομα
Kώστας
να τα ποτε περνανε τα πουλια! :cool: ευχαριστουμε πετρο που μας ενημερωσες:)
Σε 5-6 χρόνια θα περνάνε παρέα με τα αγριοπερίστερα κ τις φάσσες τέλος Οκτωμβρίου...:cool:

απο ολα τα βιντεο που εχεις κανει, αυτο ειναι το καλυτερο.

Περιοχή
Πρέβεζα
Όνομα
Χρήστος
Σήμερα μάλλον ήταν και τα τελευταία τρυγόνια που πέρασαν από εμάς,ο καιρός καθάρισε κατά 11 και ξεκίνησαν να περνάν τα κοπάδια ένα πίσω από το άλλο αλλά δεν μπορούσα να πάω εκείνη την στιγμή και είπα θα πάω το μεσημέρι σε μια καλαμποκια και ότι θέλει ας γίνει,το αποτέλεσμα τα πουλιά να είναι πολλά και να φέρνουν γύρα συνέχεια έτσι είχα την ευκαιρία να κάνω ωραίες τουφεκιές και να πάρω 4 πιτσουνια....

Περιοχή
Αμαλιάδα
Όνομα
Άρης
Σήμερα μάλλον ήταν και τα τελευταία τρυγόνια που πέρασαν από εμάς,ο καιρός καθάρισε κατά 11 και ξεκίνησαν να περνάν τα κοπάδια ένα πίσω από το άλλο αλλά δεν μπορούσα να πάω εκείνη την στιγμή και είπα θα πάω το μεσημέρι σε μια καλαμποκια και ότι θέλει ας γίνει,το αποτέλεσμα τα πουλιά να είναι πολλά και να φέρνουν γύρα συνέχεια έτσι είχα την ευκαιρία να κάνω ωραίες τουφεκιές και να πάρω 4 πιτσουνια....
Ωραίος Χρήστο, υψωσες τοίχος φέτος! .congrats.

Περιοχή
Πρέβεζα
Όνομα
Χρήστος
Το μεσημέρι πήγα σε μια καλαμποκια για καμία φάσσα,το αποτέλεσμα ήταν να δω ένα κοπάδι με καμία 20αρια ξεκολια να μου περνάνε αριστερά εκτός βολής, στο τέλος την πλήρωσαν 2 τρυγόνια το οποίο το ένα μου ήρθε στα 10 μέτρα και επειδή είχα το full compN choke με 6αρια saga no 6 στα 34 gr το πουλί κόπηκε στη μέση,ενώ το άλλο το πήρα με μια πολύ μακρινή τουφέκια....
Εδώ φαίνεται το πουλί που πήρε τρία σκάγια και ήταν γύρω στα 50 μέτρα και του έβαλα 3 μέτρα προσκοπευση...
Ευχαριστήθηκα τουφεκιά.μ..