Τρυγόνι

Περιοχή
Χανιά
Χθες το απόγευμα λίγο μετά τις 7.00' στο σκοπευτήριο, κι ενώ είχαμε τελειώσει τις πούλες μας και καθόμασταν και σαχλαμαρίζαμε, φάνηκε ένα σμάρι πουλιά να έρχεται από τη μεριά της θάλασσας (ΒΔ) προς το μέρος μας, πέρασε σχεδόν πάνω μας λίγο πιο αριστερά και αρκετά ψηλά και κατευθύνθηκε προς τη Σούδα. Εγώ δεν ξέρω, και δεν βλέπω και καλά, για να πω τι πουλιά ήταν, αλλά άλλοι που έχουν αρκετή εμπειρία είπαν ότι ήταν τρυγόνια ... Ένας μάλιστα είπε ότι τα μέτρησε και τα έβγαλε 18 !!!

Περιοχή
ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Όνομα
ΑΡΙΣ
Δεν καταφερα να γραψω ιδιαιτερες εικονες φετος γιατι λογω του θεματος με τη μεση προσπαθουσα να κουβαλαω οσο γινεται λιγοτερο βαρος αφηνωντας πισω καμερες κ φωτογραφικες, ωστοσο μερικες στιγμες αφιερωμενες σε αυτο τον πανεμορφο τοπο τις μαζεψα... Κ του χρονου με υγεια!!!

Περιοχή
Λυκόβρυση
Όνομα
Παντελής
Δεν καταφερα να γραψω ιδιαιτερες εικονες φετος γιατι λογω του θεματος με τη μεση προσπαθουσα να κουβαλαω οσο γινεται λιγοτερο βαρος αφηνωντας πισω καμερες κ φωτογραφικες, ωστοσο μερικες στιγμες αφιερωμενες σε αυτο τον πανεμορφο τοπο τις μαζεψα... Κ του χρονου με υγεια!!!

Μπράβο ρε Άρη με τις εικόνες σου!!!

Περιοχή
Αλεξανδρουπολη
Όνομα
Σταύρος

Μπραβο Αρη!!!! να εισαι παντα καλα ,ομορφες εικονες, ομορφες στιγμες και τις απολαμβανουμε και εμεις μαζι σου και βεβαια με την προσωπικη σου σφραγιδα και ποιοτητα που ξεχωριζει , σε ευχαριστουμε

.RESPECT..RESPECT..well done..well done.

Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτης
Όνομα
Μυρος

Και του χρόνου με υγεία και δύναμη!

Περιοχή
Αμαλιάδα Ν.Ηλείας
Όνομα
Kώστας

Και του χρόνου να είσαι γερός Άρη να ξανά απολαύσης το κυνήγι αυτού του ωραίου θηράματος.....

(Στο 2:08 τις κάπνισες τις πέτρες).... .sarcastic.

Περιοχή
ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Όνομα
ΑΡΙΣ
(Στο 2:08 τις κάπνισες τις πέτρες).... .sarcastic.
Δύο σκαγακια που πέρασαν όμως την έκαναν τη ζημιά, δεν κατάλαβα αν έπεσε η όχι εκείνη τη στιγμή αλλά το πρόδωσαν τα πούπουλα λίγο μετά...

Ευχαριστώ παλικάρια, υγεία να έχουμε να μπορούμε να χαιρόμαστε αυτά που αγαπάμε... Φέτος μου άφησε πολλά αποθωμενα η Μάνη, του χρόνου ελπίζω να την περπατήσω δίπλα για να καλύψω το χαμένο έδαφος...

Περιοχή
Πόρτο ράφτη
Όνομα
Γεράσιμος

Αυτά είναι κυνήγια.. Ωραίος Άρι..

Περιοχή
ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Όνομα
ΑΡΙΣ
Μπράβο Άρι πολύ ωραίο βίντεο. Είσαι λίγο μπροστά νομίζω σε κάποιες τουφεκιές.
Δεν θα έλεγα ότι ήμουν μπροστά γενικά φέτος, κάτι ο πόνος κάτι η ψυχολογία πίσω γενικά έμενα θεωρώ ... Σε πολλές περιπτώσεις άνευ κάμερας πέρναγα οριακά πίσω κ τα έπαιρνα με τη δεύτερη...

Όνομα
Greg
Μπράβο Άρι πολύ ωραίο βίντεο. Είσαι λίγο μπροστά νομίζω σε κάποιες τουφεκιές.
Γενικά ο Άρης είναι μπροστά σκοπευτικά (λόγω τεράστιας ικανότητας) ε στις ελάχιστες βολές που χάνει είναι επειδή είναι και κυριολεκτικά... Όλοι οι υπόλοιποι, και χάνουμε πολλές και μένουμε απελπιστικά πίσω χωρίς ελπίδα επιτυχίας...

Περιοχή
ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Όνομα
ΑΡΙΣ
Γενικά ο Άρης είναι μπροστά σκοπευτικά (λόγω τεράστιας ικανότητας) ε στις ελάχιστες βολές που χάνει είναι επειδή είναι και κυριολεκτικά... Όλοι οι υπόλοιποι, και χάνουμε πολλές και μένουμε απελπιστικά πίσω χωρίς ελπίδα επιτυχίας...
Γενικά την βάζω την προσκοπευσουλα μου, μου βγαίνει αυθόρμητα, φέτος ωστόσο ένιωθα ότι δεν ήμουν καλά, έμενα πίσω...

Manos

Staff member
Περιοχή
Άλιμος
Όνομα
Μάνος
Ναι Άρι, απλά λέω από αυτές που είδα στο βίντεο σε ορισμένες που έκανες την σκόπευση σου ήσουν αρκετά μπροστά. Το μπροστά διορθώνεται πιο εύκολα στην επόμενη τουφεκιά από το πίσω χεχε.