Το HuntersLife.gr στην Outdoor Expo 2015

Γιωρικα μου εσυ εχεις αποδειξει την αξια σου τοσα χρονια επανω....shake hands. Οι σποντες ειναι για αλλα παιδακια που στα σκοτωμενα ειναι φωτια... .very funny.
 
Τώρα ησύχασα :)
Μην πειράζεις τον Αντώνη, έκανε καλή αρχή με Beretta και Κουτουμάνος, εμένα μου πήρα κάποια χρόνια να βρω τον συνδυασμό των πρωταθλητών ... :D Εγώ βέβαια πάλευα και μόνος μου, ο Αντώνης τώρα τα βρίσκει έτοιμα, μασημένα ... :rolleyes:
 
Συγχαρητήρια σε όλους όσοι συνέβαλαν στη όμορφη παρουσία του ΗL, τους φωτογράφους και ανταποκριτές, και του χρόνου παιδιά.
Πέρασα μερικές φορές αλλά δεν έμεινα για παρέα, ο χρόνος μου ήταν περιορισμένος γιατί άφηνα στο περίπτερο 3 σκύλους.
Καλή συνέχεια σε όλους
 
Μην και παρεξηγηθειτε με το φιλαρακι σου... Σουπια Σαμπανη...
ΣΟΥΠΙΑ;!! Αμάν τι μου θύμησες, είναι και της εποχής με το σπανάκι. Μιλα Μάκη σαν ειδικός διατροφολογος !!!
Αρι καιρός για σουπιες στα ρηχά, άσε τα λαβράκια για τα κρύα.
 
Αρι καιρός για σουπιες στα ρηχά, άσε τα λαβράκια για τα κρύα.
Για σουπιες ε? Πριν χρονια απο τετοαι εποχη παιρναμε το ποδηλατο, ενα καμακι κ μια αποχη κ πηγαιναμε στα βραχια να βγαλουμε σουπιες... Καποιες που μπορουσα να τις στριμωξω με την αποχη στα βραχια τις κραταγα ζωντανες κ τις δολωνα σε μεγαλα μοναγκιστρα σε καρουλια με κατι χοντρες πετονιες σαν το δαχτυλο μου κ βγαζαμε κατι λαβρακια 3-4-5 κιλα... Τωρα πηγαινουμε με τις αορατες πετονιες μην τυχον κ φοβηθουν... Ρε πως αλλαζουν τα πραγματα... Τις αλλες με το καμακι και μεζες στο σπιτι... Αλλες εποχες... Τωρα ψιλοχαθηκαν κ αυτες...
 
  • Like
Reactions: jnp
(Αν και ξεφεύγουμε)
Και εδώ με τα δίχτυα τους έχουνε αλλάξει την Παναγία τα τελευταία 6-7 χρόνια ειδικά... Πιο μικρός με τη μάσκα θυμάμαι έβλεπα πολλές και έλεγα σαν μεγαλώσω λίγο και θα παίρνω το καμάκι θα βαράω... Τώρα που μεγάλωσα εξαφανίστηκαν... Ακόμα θυμάμαι ένα απόγευμα μία τεράστια σουπιά, που ήταν τόσο ήσυχη που πήγαινα και την έπιανα με τα χέρια... Με σπανάκι και ρύζι είναι χάρμα, πρώτη φορά τις είχα φάει έτσι στην κηδεία του συχωρεμένου μου του παππού...
 
Όλο το μένος των "οικολόγων" εστιάζεται στο κυνήγι στο οποίο υπάρχουν νόμοι διαχείρισής του. Όσον αφορά για την υπεραλίευση καμμιά κουβέντα. Τα ψάρια και γενικά τα θαλασσινά δεν έχουν ψυχή; Βλέπετε όμως όταν ο "οικολόγος" πάρει τις επιδοτήσεις από την κάθε ΜΚΟ και πάει στην ψαροταβέρνα, το ψαράκι το θέλει αλανιάρικο, άγριο και όχι ιχθυοτροφείου...
Sorry για το .off topic.
 
Back
Top