Τουρκικά όπλα

Αμα ακουσεις και τον πατερα του δεν καταλαβαινεις τιποτα. Ενας γερος ειναι.
Ούτε οι Άγγλοι δεν καταλαβαίνουν τον πατέρα του.
Ίσως να μην καταλαβαίνει και αυτός τον εαυτό του ή απλά να ανοιγοκλείνει το στόμα του για να χασμουρηθεί βγάζοντας άναρθρες κραυγές :)

Listening για Proficiency
Τον συμπαθώ πάντως ...
topic.

 
Last edited:
Ούτε οι Άγγλοι δεν καταλαβαίνουν τον πατέρα του.
Ίσως να μην καταλαβαίνει και αυτός τον εαυτό του ή απλά να ανοιγοκλείνει το στόμα του για να χασμουρηθεί βγάζοντας άναρθρες κραυγές :)

Listening για Proficiency
Τον συμπαθώ πάντως ...
topic.

Ναι ναι αυτός! Χαχαχα
 
Παλικάρια,τό έχω εδώ καί 20 μήνες.Τό όπλο φυσάει.
Τι κυνηγια κανεις? Εχεις ριξει πολλα φυσιγγια? Αν θες βαλε και καμια φωτο να παιρνουμε "ματι"....
Ωραιο τεστ αυτο.....πολυ καλο το οτι αντεξε 2000+ φυσιγγια ....
 
Last edited:
Ειναι ποιοτικο? Γιατι το τονιζουν?
Απλά είναι το κατάλληλο για την δουλειά.

Ακούγεται γαμάτο όμως όταν λες "αεροπορικού τύπου" ή "αεροδιαστημικού τύπου" ;)
Δεν ξέρω αν το λένε στο βίντεο έτσι.
Δεν το έχω δει.
Δες τις ιδιότητές του ...

http://gr.yzpipes.com/info/7075-aluminum-properties-strength-and-uses-58096813.html
 
Οι πωλητες, εμποροι, διαφημιστες την δουλεια τους κανουν!
Φυσικα και ειναι απαραιτητο σε καθε Ελληνα κυνηγο ενα οπλο με υλικα ¨αεροπορικου τυπου¨ η ¨διαστημικου τυπου¨ για να κυνηγισει τα
¨ διαστημικα ¨ θηραματα στην Ελλαδα.....
Καντε κρατει μαγκες, ερχονται εποχες δυσκολες....
 
Τι κυνηγια κανεις? Εχεις ριξει πολλα φυσιγγια? Αν θες βαλε και καμια φωτο να παιρνουμε "ματι"....
Ωραιο τεστ αυτο.....πολυ καλο το οτι αντεξε 2000+ φυσιγγια ....
Αν δεν άντεχε θα ήταν αφύσικο .Αν είναι δυνατόν νέο όπλο και ειδικά αδράνειας να μην μπορεί να ρίξει 2000 φυσίγγια χωρίς πρόβλημα .Κανονικά θα πρεπε 5000 Χιλιαδες και ανάμεικτα μεταξύ τους από 65 Χιλ έως 76 να βάλουν ασταμάτητα .
 
Αυτό που δεν έχω δει είναι τέτοια δοκιμή με δίκανο για να δούμε μόλις παραζεσταθει ποιο θα συνεχίσει και ποιο θα θέλει γρύλο για να ανοίξει θα χε πλακα αλλά μπορεί και κλάμα για κάποιες μεγαλοεταιριες βέβαια να ρίχνεις από όλα ανάμεικτα όχι 24 και 28 αρακια
 
Αν δεν άντεχε θα ήταν αφύσικο .Αν είναι δυνατόν νέο όπλο και ειδικά αδράνειας να μην μπορεί να ρίξει 2000 φυσίγγια χωρίς πρόβλημα .Κανονικά θα πρεπε 5000 Χιλιαδες και ανάμεικτα μεταξύ τους από 65 Χιλ έως 76 να βάλουν ασταμάτητα .
Μην το λες Γιαννη....οταν ειναι συνεχομενα 2000 φυσιγγια τα οπλα καταπονουνται.....αν δεις σε αλλα τεστ στο you tube αλλα Τουρκικα στα 500 αρχιζουν και σπανε ελατηρια! Και το εχω ξαναπει....θα ηθελα να δω και επωνυμων εταιρειων καραμπινες να ριξουν 2000 φυσιγγια συνεχομενα.....θα ειχε ενδιαφερον
 
Τι κυνηγια κανεις? Εχεις ριξει πολλα φυσιγγια? Αν θες βαλε και καμια φωτο να παιρνουμε "ματι"....
Ωραιο τεστ αυτο.....πολυ καλο το οτι αντεξε 2000+ φυσιγγια ....
Εγώ Άλεξ κομμένο βίντεο απλά δεν το πιστεύω.
Μπορεί να είναι αλήθεια, μπορεί και μεγάλη απάτη.
Μιλάω γενικά όχι μόνο για το συγκεκριμένο.
Η αξιοπιστία των όπλων φαίνεται μετά από πολλά χρόνια χρήσης και πάρα πολλά φυσίγγια.

Τα 2-3000 φυσίγγια καταπονούν μόνο την κάνη από θερμοκρασία αν ρίχνονται συνεχόμενα. Προφανώς πρέπει να σταματάς κάπου κάπου.
Ο μηχανισμός καταπονείται όσο θα καταπονούνταν αν τα έριχνες σε πχ 5 χρόνια.

Το μόνο νόημα που έχουν τέτοιες δοκιμές είναι πόσα φυσίγγια μπορεί να ρίξει χωρίς να καθαριστεί ... ακόμα όμως και αυτό δεν έχει πολύ νόημα.

Αυτά πιστεύω φίλε ...
 
Back
Top