Τουρκικά όπλα

Αντιγραφές και κοροϊδία ρίχναμε και στα χιουνται όταν είχαν πρωτοβγει και κατέληξαν καλύτερα και πιο αξιόπιστα και από τα γιαπωνέζικα
Σωστά. Αλλά πλέον με "ευρωπαϊκό" κόστος (δικαίως).
Η ποιότητα κοστίζει, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν υπάρχουν υπερτιμημένες μάρκες (παντού).
 
2 χρόνια με το ata arms sporter εχει βγει σκυλος εχει ρίξει πάνω από 2500 χιλιάδες φυσίγγια δεν εχει κανει το παραμικρο, και ακόμα είναι σφιχτο σαν την πρωτη μερα που το έπιασα στα χερια μου. βέβαια η ata arms ανήκει την beretta... και επισεις στην εποχή των ρομποτικών η τεχνογνωσία πάει περίπατο.
 
2 χρόνια με το ata arms sporter εχει βγει σκυλος εχει ρίξει πάνω από 2500 χιλιάδες φυσίγγια δεν εχει κανει το παραμικρο, και ακόμα είναι σφιχτο σαν την πρωτη μερα που το έπιασα στα χερια μου. βέβαια η ata arms ανήκει την beretta... και επισεις στην εποχή των ρομποτικών η τεχνογνωσία πάει περίπατο.
Επιβεβαιώνω!!!
 
Καλημέρα, νομίζω πως η ΑΤΑ δεν ανήκει στην Beretta, αλλά το σίγουρο είναι ότι αρκετά όπλα της όπως και huglu και άλλα έχουν πιο προσεγμένη κατασκευή και συχνά ποιοτικότερα υλικά από τα όπλα πού αντιγράφουν.
 
Καλημέρα, νομίζω πως η ΑΤΑ δεν ανήκει στην Beretta, αλλά το σίγουρο είναι ότι αρκετά όπλα της όπως και huglu και άλλα έχουν πιο προσεγμένη κατασκευή και συχνά ποιοτικότερα υλικά από τα όπλα πού αντιγράφουν.
Είναι σίγουρα σε συνεργασία με την μπερετα.

Και μόνο το γεγονός ότι η μπερετα συνεργάζεται με την ατα σημαίνει πάρα πολλά πράγματα.

Διότι ένας τέτοιος όμιλος όπως η μπερετα δεν θα έκανε ποτέ συμφωνίες και συνεργασία με όποιονδηποτε.Screenshot_20211102-094339_Gallery.jpg
 
Last edited:
Οι φίλοι μας οι Ιταλοί είναι οι πρώτοι που επένδυσαν στην παραγωγή όπλων στην Τουρκία και συνεχίζουν να είναι οι σημαντικότεροι επενδυτές εκεί στα οπλικά και στα αγροτικά μηχανήματα. Όλη η τεχνογνωσία και ο εξοπλισμός των τουρκικών εργοστασιων είναι από Ιταλία, το ωραίο είναι ότι τώρα νοιώθουν την ανάσα των Τούρκων και τους θεωρούν τους πιο επικίνδυνους ανταγωνιστές στην αγορά όχι μόνο κυνηγετικών αλλά και πιστολιων και ελαφριού οπλισμου.
 
Αποδυκνειονται πολύ έξυπνοι επιχειρηματειες εδώ θα κατασκεύαζαν για λίγο κομμάτια από το f35 και εμείς λέμε για καραμπίνες . Αλλά βλέπεις εμείς είμαστε εξυπνότεροι έχουμε πολλές νέες επιχειρήσεις καφέ σουβλατζίδικα τι νάτη κάνουμε την όπλο βιομηχανία μαλακές είμαστε φραπέ σουβλάκι πίτσα .
 
Kesinlikle bere ile işbirliği içindedir.

Sadece bere onlarla çalıştığı gerçeği çok şey ifade ediyor.

Çünkü bere gibi bir grup asla kimseyle anlaşma ve işbirliği yapmaz.View attachment 35188
aATA and Beretta are not in cooperation, Beretta bought ATA and changed its name to stoeger. ATA company continues with its own brand, its products may be copies.
 
ATA firmasının ürünleri birim fiyatına alınabilecek en iyi ürünlerdir.The products of ATA are the best products that can be purchased at a unit price because they are sold for 1/4 of a beretta in Turkey.The products of ATA are the best products that can be purchased at a unit price because they are sold for 1/4 of a beretta in Turkey.
 
Αποδυκνειονται πολύ έξυπνοι επιχειρηματειες εδώ θα κατασκεύαζαν για λίγο κομμάτια από το f35 και εμείς λέμε για καραμπίνες . Αλλά βλέπεις εμείς είμαστε εξυπνότεροι έχουμε πολλές νέες επιχειρήσεις καφέ σουβλατζίδικα τι νάτη κάνουμε την όπλο βιομηχανία μαλακές είμαστε φραπέ σουβλάκι πίτσα .
Στην πίτσα βγαλε το πι και βάλε που και δέσαμε .
 
2 χρόνια με το ata arms sporter εχει βγει σκυλος εχει ρίξει πάνω από 2500 χιλιάδες φυσίγγια δεν εχει κανει το παραμικρο, και ακόμα είναι σφιχτο σαν την πρωτη μερα που το έπιασα στα χερια μου. βέβαια η ata arms ανήκει την beretta... και επισεις στην εποχή των ρομποτικών η τεχνογνωσία πάει περίπατο.
Θα απαντησω στο τελευταιο...
Το 2011 ειχα παει ενα ταξιδι στη τυνησια με την εταιρια που δουλευα τοτε να φτιαξουμε ενα κεραμοποιιο. Στα μηχανηματα που βαλαμε ειχαμε και 4 ρομποτ fanuc, 2 στον ξεπακεταδορο και αλλα 2 για παλετα. Ενα απο τα 4 καποια στιγμη παθαινει βλαβη μια απο τια καρτες του controller και επρεπε να ερθουν τεχνικοι της fanuc να επεμβουν. Η κοντινοτερη αντιπροσωπια ηταν της κωνσταντινουπολης οπου και σκανε μυτη 2 "ξεφτερια" για να φτιαξουν τη βλαβη. Μαζι του εφεραν και μια νεα καρτα για αντικατασταση.
Εγω αλλαξα τη καρτα.
Εγω ειχα ηδη παρει backup και το εριξα εκ νεου.
Εγω επανεφερα το robot οταν τα εκαναν μεμια παραμετρο στο configuration που δεν επρεπε να πειραξουν.
Οπως καταλαβαινεις οταν δεν υπαρχει τεχνογνωσια τα ρομποτ απο μονα τους θα δουλεψουν μεχρι τη πρωτη βλαβη. Εκει η τεχνογνωσια κανει παπαδες, καξ πιστεψε με δεν την εχουν.
 
Οι φίλοι μας οι Ιταλοί είναι οι πρώτοι που επένδυσαν στην παραγωγή όπλων στην Τουρκία και συνεχίζουν να είναι οι σημαντικότεροι επενδυτές εκεί στα οπλικά και στα αγροτικά μηχανήματα. Όλη η τεχνογνωσία και ο εξοπλισμός των τουρκικών εργοστασιων είναι από Ιταλία, το ωραίο είναι ότι τώρα νοιώθουν την ανάσα των Τούρκων και τους θεωρούν τους πιο επικίνδυνους ανταγωνιστές στην αγορά όχι μόνο κυνηγετικών αλλά και πιστολιων και ελαφριού οπλισμου.
Δέν ήξεραν, δέν ρώταγαν ......!!! bbq2bbq2bbq2
Aπο τον πιο μπαμπέσικο λαό που υπάρχει στην υφήλιο (κι'απ'τους Άγγλους ) τί περίμεναν ;
 
Ένα τουρκικό που θα αγόραζα είναι το ata arms sp. Βασικά θα το αγόραζα πριν περίπου κανά μήνα αλλά ο Περβολαρακης δεν είχε αυτό που ήθελα και ο Dispan είχε ένα 66 εκ. Θα έφερναν καινούργια την άνοιξη Εγώ ήθελα 71. Τελικά αγόρασα ένα verney carron. Όμως το ata μου έμεινε. Εάν μπορέσω (οικονομικά) στο μέλλον θα το πάρω.
 
Ένα τουρκικό που θα αγόραζα είναι το ata arms sp. Βασικά θα το αγόραζα πριν περίπου κανά μήνα αλλά ο Περβολαρακης δεν είχε αυτό που ήθελα και ο Dispan είχε ένα 66 εκ. Θα έφερναν καινούργια την άνοιξη Εγώ ήθελα 71. Τελικά αγόρασα ένα verney carron. Όμως το ata μου έμεινε. Εάν μπορέσω (οικονομικά) στο μέλλον θα το πάρω.
Εγώ το έχω σε 66 και μάλιστα ενώ πριν είχα benelli με κανη 71 και δεν έχω κανένα θέμα από την αρχή.
 
Back
Top