Τουρκικά όπλα

Υπάρχει περίπτωση Στέλιο όπλο 12αρι να μην σκοτώνει ορτύκι και μπεκάτσα μέχρι τα 25 μέτρα λέω τώρα .Έχω σκοτώσει με το Φλομπέρ ορτύκια στη Μάνη παιδί .Για μένα δεν υπάρχει όπλο να μην σκοτώνει φυσίγγι και κυνηγός ναι όπλο όχι.Και τι να χαλάσει η μηχανική σκανδάλη τότε τι να πω γιατί του 2000 ιταλικά με αδράνειας σκανδαλες που έχω συναντήσει να διπλό τουφεκανε και να τρέχουνε στον οπλουργο για να μη πω στον οδοντίατρο η στο φυσιοθεραπευτη για τον ώμο .
Ξέρεις....Δεν συζητάμε το ότι τα όπλα δεν σκοτώνουν.

Είναι αυτονόητο.

Το θέμα είναι πως το κανει;

Το δικό μου τουρκικό το κανει πολύ καλά.
Το θέμα είναι ότι όταν το κρατάω ξέρω οτι είναι φθηνό αλλά δεν δείχνει φθηνιαρικο.

Ξέρω ότι όταν το δει κάποιος τρίτος δεν θα ντραπω που το κυνηγάω.
Όλοι λένε ωραίο όπλο και μέτα που μαθαίνουν τιμή λένε τσάμπα.

Αλλά το κυριότερο και σημαντικότερο είναι ότι όταν το χρησιμοποιώ λειτουργεί άψογα εύκολα και χωρίς κανένα πρόβλημα.
Και για να γίνει αυτό πληρώνει κάποιος πολλά.

Με τον τούρκο να που γίνεται και με λίγα.

Και δεν το λυπάσαι κιόλας διότι δεν κοστίζει πολύ.
 
Ξέρεις....Δεν συζητάμε το ότι τα όπλα δεν σκοτώνουν.

Είναι αυτονόητο.

Το θέμα είναι πως το κανει;

Το δικό μου τουρκικό το κανει πολύ καλά.
Το θέμα είναι ότι όταν το κρατάω ξέρω οτι είναι φθηνό αλλά δεν δείχνει φθηνιαρικο.

Ξέρω ότι όταν το δει κάποιος τρίτος δεν θα ντραπω που το κυνηγάω.
Όλοι λένε ωραίο όπλο και μέτα που μαθαίνουν τιμή λένε τσάμπα.

Αλλά το κυριότερο και σημαντικότερο είναι ότι όταν το χρησιμοποιώ λειτουργεί άψογα εύκολα και χωρίς κανένα πρόβλημα.
Και για να γίνει αυτό πληρώνει κάποιος πολλά.

Με τον τούρκο να που γίνεται και με λίγα.

Και δεν το λυπάσαι κιόλας διότι δεν κοστίζει πολύ.
για την fabarm θελουμε να ακουμε λογια τωραααα,ασε το ΑΤΑ πηγε ΑΤΑ στελιοοοο .yel.
 
για την fabarm θελουμε να ακουμε λογια τωραααα,ασε το ΑΤΑ πηγε ΑΤΑ στελιοοοο .yel.
Θα έρθει η ώρα του Σάκη.
Μάλλον θα το δοκιμάσω καμία καλή ημέρα σε τίποτα τσιχλες.

Ωσπου να παλιώσει λίγο ή ώσπου να μείνω μόνο με ένα όπλο ώστε να το βγάζω παντού και πάντα.
Ίσως να το κρατήσω και αχρησιμοποίητο για τον μικρό.
 
Ben de beğenmedim ama bakın ne güzel silah yapmışlar ve büyük silah üreticileri nerede onunla rekabet edecek diyorum çünkü İtalyan ya da Fransız olsaydı üç katına mal olurdu ve birçokları buna sahip olurdu.
very true, due to cheap labor and raw materials in our country, we have made great progress in terms of quality, at half the price of an Italian in the same class.
 
Σοφή η αποφασίσου να μην το πούλησεις
μην κρατάς για τους επόμενους τίποτα αδούλευτο, μεγαλύτερη αξία έχει για αυτούς να πέραση από εσένα σε αυτούς δουλεμένο. Το fabarm κατά την γνώμη μου δεν είναι ένα όπλο τέτοιας φήμης και αξίας για να μην το δουλέψεις και να το βρουν η επόμενη αδούλευτο. Δούλεψε τα όπλα σου, πιες στους το αίμα.
 
Σοφή η αποφασίσου να μην το πούλησεις
μην κρατάς για τους επόμενους τίποτα αδούλευτο, μεγαλύτερη αξία έχει για αυτούς να πέραση από εσένα σε αυτούς δουλεμένο. Το fabarm κατά την γνώμη μου δεν είναι ένα όπλο τέτοιας φήμης και αξίας για να μην το δουλέψεις και να το βρουν η επόμενη αδούλευτο. Δούλεψε τα όπλα σου, πιες στους το αίμα.
Λογικά όπως είπα...μάλλον η πρώτη του τουφέκια θα πέσει σε καμία τσίχλα μια ωραία ηλιόλουστη ημέρα.

Όσο θα παλιωνει θα βγαίνει και σε πιο άσχημες συνθήκες αλλά και σε πιο δύσβατα μέρη.

Το να το κρατήσω όπως είναι καινούργιο για το γιο μου είναι το πιο μακρινό σενάριο.
Έχει όμως κάποιες πιθανότητες.
Με εμένα ποτέ δεν ξέρει κανείς τι θα γίνει.
Διότι δεν ξέρω ούτε εγώ.
Χαχαχα
 
Βγάλτε και ξεσκίσετο στις ντουφεκιες πιες του το αίμα όλα τα υλικά είναι για να τα απολαμβάνεις στο έπακρο .Εγώ παλαιότερα καθέ σαββατοκύριακο ξηλωνα την εξάτμιση από τη κούρσα ήταν και χαμηλή και μου λέγανε σε κάτι μέρη ρε φίλε που πας με αυτό .Μετά ξηλωσα και του τζιπ τώρα έχω μαζευτεί λιγάκι αλλιώς θα έψαχνα ουνιμουκ να περνάει πάνω από τα ντουβαρια και τις γράνες σκεψου τι κάνω στα ντουφέκια .Αλλά όλα και όλα τα πάντα δουλεύουν στην εντέλεια.Τα ταλαιπωρω με σεβασμό.
 
https://www.kalkantzakos.com/Product/7728/inter-extra-black,-karampina-aselkon τα εφερε πρόσφατα ο καλκατζακος τα ειδα απο κοντα και ειναι παρα πολυ καλα ποιοτικά και ειναι αντιγραφή της ραφαελο
Ίδιο το έκαναν οι κεραταδες.

Καλή τιμή αλλά παντελώς άγνωστη η εταιρία.
Όπως και να χει ζαριά!!!

Δοκιμασμένο στα 1500 bar πίεση και με ωραία τσοκακια!!!!

Νομίζω αξίζει να δοκιμάσει κάποιος μια τέτοια αγορά και ότι γίνει...
 
Ίδιο το έκαναν οι κεραταδες.

Καλή τιμή αλλά παντελώς άγνωστη η εταιρία.
Όπως και να χει ζαριά!!!

Δοκιμασμένο στα 1500 bar πίεση και με ωραία τσοκακια!!!!

Νομίζω αξίζει να δοκιμάσει κάποιος μια τέτοια αγορά και ότι γίνει...
Στέλιο κοζαρω αρκετό καιρό στο διαδίκτυο την συγκεκριμένη εταιρία...
Φαίνονται πολύ ποιοτικά όπλα τα Aselcon και τα βγάζει και με ξύλινα μέρη και είναι πανέμορφα...
Αξίζει να δώσει κανείς μια ευκαιρία σε αυτά τα όμορφα όπλα...
Είμαι σε σκέψεις...
 
με τιποτα δεν θα αγοραζα κάτι τούρκικο, όχι γιατί είναι τουρκικο αλλά γιατί όλα ειναι αντιγραφες σε οτι και να φτιαχνουν και αμα εχεις δει το original τοτε οι αντιγραφές όσο καλες και να είναι θα ειναι πάντα αντιγραφές.
 
Στέλιο κοζαρω αρκετό καιρό στο διαδίκτυο την συγκεκριμένη εταιρία...
Φαίνονται πολύ ποιοτικά όπλα τα Aselcon και τα βγάζει και με ξύλινα μέρη και είναι πανέμορφα...
Αξίζει να δώσει κανείς μια ευκαιρία σε αυτά τα όμορφα όπλα...
Είμαι σε σκέψεις...
Φίλε μου μην το σκέφτεσαι πολύ.
Αν σου αρέσει πάρε το και αν δεν βγει θα χάσεις κάποια λίγα χρήματα.
Εδώ άλλοι έχουν δώσει σε όπλα με τρανταχτό ονομα ένα σκασμό λεφτά και δεν τους βγαίνει καλό.

Αν σου βγει καλό θα έχεις ένα μικρό θησαυρό τσάμπα.

Το ότι δοκιμάζετε στις 1500 πιεσεις είναι κάτι πολύ θετικό σε σχέση με τον υπόλοιπο τουρκικό ανταγωνισμό.
 
με τιποτα δεν θα αγοραζα κάτι τούρκικο, όχι γιατί είναι τουρκικο αλλά γιατί όλα ειναι αντιγραφες σε οτι και να φτιαχνουν και αμα εχεις δει το original τοτε οι αντιγραφές όσο καλες και να είναι θα ειναι πάντα αντιγραφές.
Πριν μερικα χρονια παω με την αδεια αγορας και το χρημα στην τσεπη στο γνωστο μεγαλο καταστημα της Αθηνας για αγορα αλληλεπιθετου...
- Γεια σας θελω να μου φερετε να δω , αυτο, αυτο και αυτο...( ζητησα 4 οπλα που ειχα προαποφασισει )
Μου βαζει πανω στον παγκο 5....
- Τι ειναι αυτο? ρωταω....
- Τσεχικο! πολυ καλο! ( το cz, ηταν.. τοτε το εσπρωχνε με χιλια!!)
- Παρτο, βαλτο στην θεση του....δεν ενδιαφερομαι!
 
Στέλιο κοζαρω αρκετό καιρό στο διαδίκτυο την συγκεκριμένη εταιρία...
Φαίνονται πολύ ποιοτικά όπλα τα Aselcon και τα βγάζει και με ξύλινα μέρη και είναι πανέμορφα...
Αξίζει να δώσει κανείς μια ευκαιρία σε αυτά τα όμορφα όπλα...
Είμαι σε σκέψεις...διάβασα ότι ταιριάζουν τα πάντα επάνω από την Benelli ακόμη και η κάνη
 
Διάβασα ότι ταιριάζουν τα πάντα ακόμη και η κάνη από την Benelli
Τους Ιταλούς αντιγράφουν και σε καμμία περίπτωση δεν μπορούν να πιάσουν την τεχνογνωσία των Ιταλικών σχολών με τόσα χρόνια εμπειρίας στο λειοκανο όπλο..
Όμως,στα χρήματα που δίνουν αυτά τα όπλα αν δε βγάλουν προβλήματα είναι καλά για κάποιον που θέλει ένα δεύτερο όπλο η για κάποιον που ξεκινάει το "άθλημα" και θέλει να ξοδέψει ένα μικρό ποσό για αρχή...
Από τα χέρια μου έχουν περάσει πολλά όπλα μα.στο τέλος καταλήγω στις όμορφες Ιταλίδες που ακούνε στο όνομα benelli...
 
με τιποτα δεν θα αγοραζα κάτι τούρκικο, όχι γιατί είναι τουρκικο αλλά γιατί όλα ειναι αντιγραφες σε οτι και να φτιαχνουν και αμα εχεις δει το original τοτε οι αντιγραφές όσο καλες και να είναι θα ειναι πάντα αντιγραφές.
Αντιγραφές και κοροϊδία ρίχναμε και στα χιουνται όταν είχαν πρωτοβγει και κατέληξαν καλύτερα και πιο αξιόπιστα και από τα γιαπωνέζικα
 
Back
Top