Τουρκικά όπλα

Υπαρχουν τοσες επιλογες οπλων που αδιαφορω τελειως για τα τουρκικα.
Θα θελα να δοκιμασω ομως κανενα τουρκικο γλυκο, μπακλαβα, κανταιφι!!
Στα 700-800€ υπάρχουν πολλές επιλογές για καινούργιο αλληλεπιθετο δικαννο;
 
Baikal, και με λιγοτερα!
Δεν είπα ότι δεν υπάρχει άλλη επιλογή.
Υπονοώ ότι δεν υπάρχουν πολλές.
Οπότε σε όσους δεν αρέσουν τα μπαικαλ τι θα παρουν;;;

Υπάρχουν λίγα ακόμη όπλα.
Οπότε σε αυτά τα χρήματα τα τουρκικά παίζουν δυνατή μπάλα.
 
Δεν είπα ότι δεν υπάρχει άλλη επιλογή.
Υπονοώ ότι δεν υπάρχουν πολλές.
Οπότε σε όσους δεν αρέσουν τα μπαικαλ τι θα παρουν;;;

Υπάρχουν λίγα ακόμη όπλα.
Οπότε σε αυτά τα χρήματα τα τουρκικά παίζουν δυνατή μπάλα.
Ρε φίλε θα στο πώ απλά- λαικά -χωριάτικα για να το εμπεδώσεις .
Διάλογος

- Α Tί μάρκα όπλο έχεις φίλε ;
-B Yildiz .
Aυτό ......φτάνει .
 
Να του βάλουν μεγαλύτερο πελμα στο κοντάκι να πιάσει το ένα μέτρο και να περνάει την νομοθεσία αντε και καμιά μεγαλύτερη καννη
Τι 95 τι 100; Δε θα έχει διαφορά στα χέρια…
Εγώ μια mossberg «κοντή» που έχω χάνεται στα χέρια σου…
Το ωραίο για εμένα είναι τα πλαστικά μέρη!
Το θέμα είναι ότι θα το πουλάει κανα χιλιάρικο…
Ενώ στην Τουρκία ή στη Βουλγαρία το πουλάνε τζάμπα…
 
Η αγορά είναι ελεύθερη κύριοι για όλους και τα τούρκικα αν υστερούν κάπου θέμα χρόνου είναι να βελτιωθούν και ο κάθε ένας ότι μπορεί και του γουστάρει παίρνει .Εγώ έχω αναφέρει ξανά την άποψη για τον εαυτό μου ότι δεν αγοράζω για λόγους αντίληψης κάποιων πραγμάτων τίποτε από Τουρκία παλαιότερα πριν 18 χρόνια είχα αγοράσει την μπερναντελι Βίνσεντ παρόλο την συνεργασία με την ρεμινγτον γι'αυτό το όπλο κάποια σημεία του είναι αντί για ατσάλι όπως η Ρεμ τσιγγος .πχ δακτυλίδι κάνης που άνοιξε στα δύο .Αλλά και πάλι δεν είναι αυτός ο λόγος που δε τα προτιμώ .Και ούτε εννοείται προτρέπω κάποιον να μην τα αγοράσει γιατί αυτό δεν έχει για μένα λογική άλλο η συμβουλή να αναφέρω πρόβλημα όπλου για ενημέρωση και άλλο η προσπάθεια επιβολής άποψης σε ένα πολύ προσωπικό θέμα όπως το ντουφέκι του καθενός .
 
Καλησπέρα στη παρέα...... Κάτοχος stoeger m3000 mk3 δεν έχω να ζηλέψω τίποτα από τα "ιταλικά" φοβερή τουφεκια που ούτε εγώ την πίστευα ότι την βγάζει αυτό το όπλο των 550 ευρω..... Η αγορά βέβαια έγινε λόγο οικονομικών αλλά δεν το φοβήθηκα καθόλου γιατί όπως έχουν πει και άλλοι συνάδελφοι πιο πάνω η Τουρκία μας αρέσει δεν μας αρέσει είναι μπροστά στις βιομηχανίες..... Δυστυχώς.....
 
Καλησπέρα στη παρέα...... Κάτοχος stoeger m3000 mk3 δεν έχω να ζηλέψω τίποτα από τα "ιταλικά" φοβερή τουφεκια που ούτε εγώ την πίστευα ότι την βγάζει αυτό το όπλο των 550 ευρω..... Η αγορά βέβαια έγινε λόγο οικονομικών αλλά δεν το φοβήθηκα καθόλου γιατί όπως έχουν πει και άλλοι συνάδελφοι πιο πάνω η Τουρκία μας αρέσει δεν μας αρέσει είναι μπροστά στις βιομηχανίες..... Δυστυχώς.....
Θοδωρη ποσο καιρο την εχεις? Και εαν εχεις υπολογισει ποσα φυσιγγια εχεις ριξει?
 
3ος χρόνος φέτος αν δεν κάνω λάθος γύρω στα 2.500
Ωραιος...καλοτουφεκη......καπου εχω δει εναν Αμερικανο στο you tube που εχει την mk3000 και το μονο προβλημα που εχει βγαλει μετα απο χιλιαδες φυσιγγια ειναι η αλλαγη εξολκεα......εαν βρω το βιντεο θα το βαλω
 
Υπαρχουν τοσες επιλογες οπλων που αδιαφορω τελειως για τα τουρκικα.
Θα θελα να δοκιμασω ομως κανενα τουρκικο γλυκο, μπακλαβα, κανταιφι!!

Μυριζει πολυ το φρεσκο βουτηρο που βαζουν Παναγο!!! Σου φερνει αναγουλα....αλλα οι τουρκάλες...
στο τσιφτετελι.......... δεν παιζονται φιλε!!! ;) :)
 
Διότι έχω ata arms και ειμαι υπερευχαριστημενος.
Ναί..αλλά.. το πουλάς.. ακόμα δεν το πήρες.. και απότι φαίνεται δεν είναι και τόσο εύκολο να φύγει και τό έχεις σε άριστη κατάσταση.
Αν ήταν επώνυμο με την απαξίωση της τιμής που το έχεις (αναλογικά πάντα) θα είχε πουληθεί σαν ζεστό ψωμί. ;)
 
Ναί..αλλά.. το πουλάς.. ακόμα δεν το πήρες.. και απότι φαίνεται δεν είναι και τόσο εύκολο να φύγει και τό έχεις σε άριστη κατάσταση.
Αν ήταν επώνυμο με την απαξίωση της τιμής που το έχεις (αναλογικά πάντα) θα είχε πουληθεί σαν ζεστό ψωμί. ;)
Η μπενελι με ίδια μείωση τιμής και ίδια κατάσταση έκανε κάτι μήνες να φύγει.

Το ίδιο και μια μπερετα που την έχει μάλιστα αγοράσει μέλος από εδώ πριν καν γίνω εγώ μέλος εδώ.

Όσο για το όπλο αυτό αν ήξερε κάποιος πόσο καλό είναι θα έπρεπε να χει φύγει σε μια εβδομάδα.
Μόνο που ο κόσμος δεν το ξέρει...

Και σίγουρα δεν το πουλάω επειδή έχω κάποιο παράπονο.
Δυστηχως δεν έχω την πολυτέλεια να έχω πολλά όπλα.

Αλλιώς θα ήθελα να έχω και όλα μου τα προηγούμενα.

Όλα τα πρόσεχα και όλα μου έκαναν τη δουλειά.
Από μπερετα το περίμενα....Από μπενελι επίσης...Από ατα έπαιξα ζάρια και μου βγήκαν εξαρες.

Τώρα είμαι στην μπριζα να δόκιμασω το φαμπαρμ.
Ελπίζω να μου βγει καλό.

Αλλιώς άστα να πάνε...ιδίως αν έχω δώσει το ατα που μου κάνει και με το παραπάνω.
 
Εχω την es 100 ....ουτε δευτερολεπτο δεν μου περνα η ιδεα να την πουλησω.....
Το όπλο σου κατασκευάζεται στην Ισπανία.

Το αν κάποιος πουλάει κάτι και το γιατί είναι προσωπική υπόθεση.

Δεν έχει να κάνει με το αντικείμενο.

Εγώ προσωπικά θα πουλουσα όλα τα παλιοτερα όπλα μου προκειμένου να πάρω κάποιο νέο που μου καρφώθηκε στο μυαλό.

Εκτός ίσως από το όπλο του πατέρα μου.

Ίσως......
 
Υπαρχουν τοσες επιλογες οπλων που αδιαφορω τελειως για τα τουρκικα.
Θα θελα να δοκιμασω ομως κανενα τουρκικο γλυκο, μπακλαβα, κανταιφι!!
Μπακλαβάς = Κοπτοπλακούς της Βυζαντινής Αυτοκρατορίας, 11 Μαϊου 330μΧ - 29 Μαϊου 1453μΧ. Πότε είπαμε πρωτόφτιαξαν μπακλαβά οι Τούρκοι;;;

Ελεος πια! Θα μας φάει τελικά αυτή η ταχαμου-προοδευτική αριστεροπροωθούμενη τουρκολαγνία. Εδώ στις μουσικές ακαδημίες των ΗΠΑ ονομάζουν τους μουσικούς τρόπους με ελληνικά ονόματα (Ionian, Dorian, Phrygian, Lydian, Mixolydian, Aeolian, Locrian) και εμείς, αντί να χρησιμοποιούμε τις αυθεντικές βυζαντινές ονομασίες μουσικών κλιμάκων, έχουμε ενστερνησθεί τις από γυφτοκλαριτζήδες και ρεμπετοασκέδες μεταφερθείσες τουρκικες ονομασίες τους, όπως καρταγαρ, ουσακ, χουζάκ κλπ. Και να 'σαν όλες τούρκικες! Οι περισσότερες ονομασίες είναι πέρσικες.

Αλλά ξέχασα, για νάσαι μάγκας δεν λες πως η Συννεφιασμένη Κυριακή του Τσιτσάνη είναι σε Πλάγιο Β' μέλος, αλλά λες είναι σε ραστ-δρόμο. Ειμαστε "υπερήφανοι κατευθείαν απόγονοι των αρχαίων Ελλήνων", αλλά με το Βυζάντιο δεν θέλουμε να έχουμε καμία σχέση:confused:, όχι μόνο εμείς, αλλά και η πολιτεία μας η ίδια. Τα του Βυζαντίου έχουν παραδωθεί - ιδιαίτερα μετά την μεταπολίτευση - στα χέρια της Εκκλησίας, πράγμα που για μένα αντιστοιχεί σε εθελούσιο αυτο-ευνουχισμό της ελληνικότητας. Όπως είπε και κάποιος γνωστός μας, τα του Καίσαρος τω Καίσαρι, τα του Θεού τω Θεώ. Με άλλα λόγια, κάποτε πρέπει να καταλάβουμε πως το Βυζάντιο αποτελεί αναπόσπαστο και σπουδαίο μέρος της Ελληνικής Ιστορίας και πως η ναυμαχία στο Σύλλαιον (677μΧ) ή η ναυμαχία των Εχινάδων (1427μΧ) είναι εξίσου σημαντικές και πρέπει να τις ξέρουμε, όπως την Ναυμαχία της Σαλαμίνας.

Αγαπητέ Παναγιώτη, συγνώμη που χρησιμοποίησα το μήνυμά σου για να βάλω τις φωνές, δεν απευθύνομαι σε εσένα προσωπικά, αλλά στην μίζερη Ελληνική Πολιτεία.
 
Back
Top