Τουρκικά όπλα

ευχαριστώ!!! άλλα κάποιες σκέψεις μου περνάνε από το μυαλό συνεχεία η beretta από πίσω μήπως κάποια κομμάτια από τα δίκαννα της τα φτιάχνει στην ata και τα πουλάνε στην ιταλια 2-3 φόρες πάνω στην τιμή?μάλλον δεν θα το μάθουμε πότε!!!
 
ευχαριστώ!!! άλλα κάποιες σκέψεις μου περνάνε από το μυαλό συνεχεία η beretta από πίσω μήπως κάποια κομμάτια από τα δίκαννα της τα φτιάχνει στην ata και τα πουλάνε στην ιταλια 2-3 φόρες πάνω στην τιμή?μάλλον δεν θα το μάθουμε πότε!!!
Καλύτερα να μην το μάθουμε ποτέ. Γιατί αν τύχει και το μάθουμε θα πέσει πολύ κλάμα! .hair.
 
ευχαριστώ!!! άλλα κάποιες σκέψεις μου περνάνε από το μυαλό συνεχεία η beretta από πίσω μήπως κάποια κομμάτια από τα δίκαννα της τα φτιάχνει στην ata και τα πουλάνε στην ιταλια 2-3 φόρες πάνω στην τιμή?μάλλον δεν θα το μάθουμε πότε!!!
Εμένα μου περνάει από το μυαλό κάποια ata φτιάχνονται στην Ιταλία με τα υλικά της beretta και τα πουλάνε από την Τουρκία στην μισή τιμή και κάτω αλλά δεν θα το μάθουμε ποτέ
 
Ελπιζω να μην ενοχλησα καποιους συναδελφους με τις προσωπικες μου αποψεις. Αν ομως ενοχληθηκε καποιος ζητω συγνωμη. Δεν εχω μετοχες ουτε στην χαιβαν τουφεκλερη (μακαρι να ειχα) ουτε στην αρμανι αρμι ( δεν λεω επιτηδες υπαρκτη εταιρια, καταλαβαινετε) Προσωπικες αποψεις ανταλασουμε και εμπειριες. Τα χρηματα του ο καθενας τα κανει οτι θελει και δεν αφορα κανεναν αλλον, κουβεντα κανουμε. Οσοι εχετε παραγγειλει οπλο η μολις αποκτησατε καποιο ευχομαι ασφαλη κυνηγια να εχετε και να τα ευχαριστηθητε απο οπου κ αν προερχονται τα οπλα σας.
 
ευχαριστώ!!! άλλα κάποιες σκέψεις μου περνάνε από το μυαλό συνεχεία η beretta από πίσω μήπως κάποια κομμάτια από τα δίκαννα της τα φτιάχνει στην ata και τα πουλάνε στην ιταλια 2-3 φόρες πάνω στην τιμή?μάλλον δεν θα το μάθουμε πότε!!!
δεν υπαρχει περιπτωση,μην τρελενεστε παιδια.
 
Ακου τωρα με τα ρομποτ μπωρει και πιο φθηνο να βγαινει το μπερεττα απο τουρκικο στην ιταλια κιωλας
Και στην Τουρκία με ρομπότ τα φτιάχνουν. Η διαφορά είναι το κόστος παραγωγής λόγω φθηνών εργατικών χεριών και μικρότερου κόστους λειτουργίας του εργοστασίου αναφορικά με ρεύμα ενοίκιο κλπ...
 
Last edited:
ευχαριστώ!!! άλλα κάποιες σκέψεις μου περνάνε από το μυαλό συνεχεία η beretta από πίσω μήπως κάποια κομμάτια από τα δίκαννα της τα φτιάχνει στην ata και τα πουλάνε στην ιταλια 2-3 φόρες πάνω στην τιμή?μάλλον δεν θα το μάθουμε πότε!!!
Καλοτουφεκο....οταν το παρεις στα χερια σου αν θελεις κανε μια παρουσιαση να παρουμε ματι.....
 
Και στην Τουρκία με ρομπότ τα φτιάχνουν. Η διαφορά είναι το κόστος παραγωγής λόγω φθηνών εργατικών χεριών και μικρότερου κόστους λειτουργίας του εργοστασίου αναφορικά με ρεύμα ενοίκιο κλπ...
Μην ξεχνάμε και την τράπεζα δοκιμών
 
Το πλαγιοκαννο που απεικονιζεται το 1967 ειναι ακριβως ιδιο με ενα beretta που εχω απο τον παππου μου. Πανω στο οπλο ομως αναγραφεται κατασκευη Ιταλια και P.Beretta. τι να πω; Δεν θελω να πιστευω οτι μια τοσο μεγαλη εταιρια θα εγραφε πανω στο οπλο κατι που δεν ισχυει. Το δε πιστολι ειναι αντιγραφη του ισραιλινου τζεριχο που ειναι και αυτο με τη σειρα του αντιγραφη του CZ75. Α ρε Ελλαδα.... ενα αεροβολο να φτιαχναμε. Εστω ενα αεροβολο. κριμα
 
Το πλαγιοκαννο που απεικονιζεται το 1967 ειναι ακριβως ιδιο με ενα beretta που εχω απο τον παππου μου. Πανω στο οπλο ομως αναγραφεται κατασκευη Ιταλια και P.Beretta. τι να πω; Δεν θελω να πιστευω οτι μια τοσο μεγαλη εταιρια θα εγραφε πανω στο οπλο κατι που δεν ισχυει. Το δε πιστολι ειναι αντιγραφη του ισραιλινου τζεριχο που ειναι και αυτο με τη σειρα του αντιγραφη του CZ75. Α ρε Ελλαδα.... ενα αεροβολο να φτιαχναμε. Εστω ενα αεροβολο. κριμα
Σωστές οι παρατηρήσεις σου και όπως βλέπεις και το s.pose του 1973 έχει την βάση που έχουν τα μπερεττα.
Δεν φταίει η Ελλάδα.
Η Ελλάδα είναι μαγαζί γωνία.
Φταίμε οι Έλληνες που κοιμόμαστε ακόμη με τα τσαρούχια!!!
 
Σωστές οι παρατηρήσεις σου και όπως βλέπεις και το s.pose του 1973 έχει την βάση που έχουν τα μπερεττα.
Δεν φταίει η Ελλάδα.
Η Ελλάδα είναι μαγαζί γωνία.
Φταίμε οι Έλληνες που κοιμόμαστε ακόμη με τα τσαρούχια!!!
Που ψιφιζουμε με τσαρουχια φταιει
 
Που ψιφιζουμε με τσαρουχια φταιει
Ακριβώς.

Κοίτα σε πόσες και σε ποιες χώρες εξάγουν.
Κοίτα πόσους ντίλερ έχει η συγκεκριμένη εταιρία στην Τουρκία.
Κοίτα πόσο μπροστά προχωράνε και εμείς Όχι μόνο δεν πάμε μπροστά αλλά πάμε και προς τα πίσω.

Και αυτή είναι μια εταιρία ενώ έχουν παρά πολλές άλλες.

Τι κρίμα....λες και δεν έχουμε μυαλά εδώ κι έχουν εκεί.
Θλίψη....
 
Ακριβώς.

Κοίτα σε πόσες και σε ποιες χώρες εξάγουν.
Κοίτα πόσους ντίλερ έχει η συγκεκριμένη εταιρία στην Τουρκία.
Κοίτα πόσο μπροστά προχωράνε και εμείς Όχι μόνο δεν πάμε μπροστά αλλά πάμε και προς τα πίσω.

Και αυτή είναι μια εταιρία ενώ έχουν παρά πολλές άλλες.

Τι κρίμα....λες και δεν έχουμε μυαλά εδώ κι έχουν εκεί.
Θλίψη....
Φιλε δεν εχουνε μυαλα εκει ξερουν που πανε οι ιταλοι
 
Back
Top