Τουρκικά όπλα

ATA Arms Neo ,,,,σύστημα αδρανειας,το κυνηγάει φίλος εδώ και μερικούς μήνες απροβλημάτιστο και τουφεκιά φαρμάκι,,στα €550 μου κλείνει το μάτι για την νέα σεζόν

στην έκθεση θα έχει αρκετά όπλα της ΑΤΑ Arms στο περίπτερο της Dispan μεταξύ αυτών και s.poze,τα οποία έχει επιμεληθεί ο Στέλιος Πανάς
trneo-walnut-gray.png
Ρε συ Παυλο, να αφησεις το breda kai το browning σπιτι και να βγεις με το τουρκικο;
Οταν το διαβασα στραβωσε το στομα μου.sarcastic.
 
ATA Arms Neo ,,,,σύστημα αδρανειας,το κυνηγάει φίλος εδώ και μερικούς μήνες απροβλημάτιστο και τουφεκιά φαρμάκι,,στα €550 μου κλείνει το μάτι για την νέα σεζόν

στην έκθεση θα έχει αρκετά όπλα της ΑΤΑ Arms στο περίπτερο της Dispan μεταξύ αυτών και s.poze,τα οποία έχει επιμεληθεί ο Στέλιος Πανάς
trneo-walnut-gray.png
Κατι μου θυμιζει αλλα τι;για δωσε μερικα στοιχεια;εγω καταμπινα δεν αλλαζω αλλα κουβεντα να γινεται!
 
εννοείται πώς όχι αλλά ξέρεις τί έγινε,,,,πήρα οπλοβαστό για 5 όπλα και μου λείπουν δύο .sarcastic.
Εγω αν ειχα αλλα 3 12αρια,θα το επαιρνα σε 20cal.
Να το βγαζεις μερικα κυνηγια να κανεις το γούστο σου και τελοςλ?
Εχει δοκιμασει κανενας φιλος καραμπινα 81 ποντους να μας πει εντυπωσεις;ουτε τα κανονια που εχω στη δουλεια τοσο μακρυες καννες!
Εχω δοκιμασει εγω Ηλία.
Browning auto5 81cm καννη σταθερό φουλ τσοκ.
Ηλια πολυ μπροσθοβαρη ρε φιλε και πολυ μακρυναρι.
Εννοειται μονο για καρτερι, αλλα σε πολλες επωμισεις κουραζει. Χώρια οτι μου φανηκε λιγο δυσχρηστο.

Πάντως βολευει απιστευτα, απο αποψη σκοπευτικης ευθειας.
 
Εγω αν ειχα αλλα 3 12αρια,θα το επαιρνα σε 20cal.
Να το βγαζεις μερικα κυνηγια να κανεις το γούστο σου και τελοςλ?

Εχω δοκιμασει εγω Ηλία.
Browning auto5 81cm καννη σταθερό φουλ τσοκ.
Ηλια πολυ μπροσθοβαρη ρε φιλε και πολυ μακρυναρι.
Εννοειται μονο για καρτερι, αλλα σε πολλες επωμισεις κουραζει. Χώρια οτι μου φανηκε λιγο δυσχρηστο.

Πάντως βολευει απιστευτα, απο αποψη σκοπευτικης ευθειας.
Κοιτα σε καραμπινα θεωρω και εγω πως θα ειναι οντως δυσχρηστο αλλα σε δικαννο ειναι τελειο μηκος πιστευω!
 
Σακη καποθος πολυ σωστα ειπε οτι δεν υπαρχει μονιμη φιλια μεταξυ δυο κρατων, αλλα μονο μόνιμα συμφεροντα. Οι γειτωνες κανουν αυτο που τους συμφερει, κοιτώντας την παρτη τους και αφού τους περναει.

Στο θεμα μας. Οπλα μπορουν και φτιαχνουν και τα πουλάνε παντου.
Φθηνα ειναι, οχι δοκιμασμενα οσο αλλα.
Προσωπικα βαζω κατι παραπανω και παω αλλου.
Ξερουν τι κάνουν παντως και πως να βελτιωθουν. Επισης εχουν καλο marketing.
Το ata arms δινεται με διαφορα καλούδια. Δε ξερω πολλες αλλες εταιρίες να δινουν ενα λαδι, λινελαιο, καπέλο μαζι με ενα οπλο. Οι τουρκοι το κανουν και ξερουν και γιατι.

*ανεβάστε ρε παιδια καμια φωτο με βολη να δουμε τι σόι βλητικη αποδωση έχουν. Και τα βαικαλ φημιζονται, αλλα αυτα με εναλλαξιμα τσοκ κλαψτα.
 
Σακη καποθος πολυ σωστα ειπε οτι δεν υπαρχει μονιμη φιλια μεταξυ δυο κρατων, αλλα μονο μόνιμα συμφεροντα. Οι γειτωνες κανουν αυτο που τους συμφερει, κοιτώντας την παρτη τους και αφού τους περναει.

Στο θεμα μας. Οπλα μπορουν και φτιαχνουν και τα πουλάνε παντου.
Φθηνα ειναι, οχι δοκιμασμενα οσο αλλα.
Προσωπικα βαζω κατι παραπανω και παω αλλου.
Ξερουν τι κάνουν παντως και πως να βελτιωθουν. Επισης εχουν καλο marketing.
Το ata arms δινεται με διαφορα καλούδια. Δε ξερω πολλες αλλες εταιρίες να δινουν ενα λαδι, λινελαιο, καπέλο μαζι με ενα οπλο. Οι τουρκοι το κανουν και ξερουν και γιατι.

*ανεβάστε ρε παιδια καμια φωτο με βολη να δουμε τι σόι βλητικη αποδωση έχουν. Και τα βαικαλ φημιζονται, αλλα αυτα με εναλλαξιμα τσοκ κλαψτα.
Εαν θελω να αγορασω οπλο τωρα και ειδικα αδρανειας θα εδινα 200- 300 παραπανω και θα αγοραζα μια breda astro χωρις καπελο και αορτηρα Το προβλημα μου ειναι οτι το οπλο δεν εχει σφραγιδες δοκιμης Δεν με νοιαζει εαν ειναι απο τους μογγολους,τα ειδαμε και τα φιλαρακια τους ιταλους ,γαλλους και γερμανους ποσο καλα παιδια ειναι
 
Εαν θελω να αγορασω οπλο τωρα και ειδικα αδρανειας θα εδινα 200- 300 παραπανω και θα αγοραζα μια breda astro χωρις καπελο και αορτηρα Το προβλημα μου ειναι οτι το οπλο δεν εχει σφραγιδες δοκιμης Δεν με νοιαζει εαν ειναι απο τους μογγολους,τα ειδαμε και τα φιλαρακια τους ιταλους ,γαλλους και γερμανους ποσο καλα παιδια ειναι
Σιγουρα μαριε σαν λαο δεν μας εχουν φερθει καθ πιλυ ομορφα σε ολη υην ιστορία μας.
Αυτο με τις σφραγιδες μου διεφυγε. .shake hands.
 
Μετα απο 1000 φυσιγγια στα 3 χρονια περιπου κατοχης του τουρκικου αρμσαν αρχισε ο σιδηροδρομος να πηγαινοερχετεμε το ζορι αφου εβγαλα ολα τα εξαρτηματα παρατηρησα οτι πιανει σε ενα σημειο του μηχανισμου του κομβιου απελευθερωσης του κλειστρου Το πηγα σημερα στον Μιχαηλιδη οπλοτεχνικη θεσσαλονικης το κακο ειναι οτι ανταλακτικα δεν υπαρχουν πλεον εκτος απο οτι εχει στοκ οπρωην αντιπρωσοπος το καλο ειναι οτι ταιριαζουν απο μπερετα κ απο φρανκι μου λεει αν ειχες μπερετα θα στο ειχα φτιαξει τωρα του λεω αν ειχα μπερετα δε θα ειχα την κανη του τουρκικου
 
Μετα απο 1000 φυσιγγια στα 3 χρονια περιπου κατοχης του τουρκικου αρμσαν αρχισε ο σιδηροδρομος να πηγαινοερχετεμε το ζορι αφου εβγαλα ολα τα εξαρτηματα παρατηρησα οτι πιανει σε ενα σημειο του μηχανισμου του κομβιου απελευθερωσης του κλειστρου Το πηγα σημερα στον Μιχαηλιδη οπλοτεχνικη θεσσαλονικης το κακο ειναι οτι ανταλακτικα δεν υπαρχουν πλεον εκτος απο οτι εχει στοκ οπρωην αντιπρωσοπος το καλο ειναι οτι ταιριαζουν απο μπερετα κ απο φρανκι μου λεει αν ειχες μπερετα θα στο ειχα φτιαξει τωρα του λεω αν ειχα μπερετα δε θα ειχα την κανη του τουρκικου
Γιώργο καταρχήν Καλώς Ήρθες στην παρέα μας. Επειδή δεν κατάλαβα μπορείς να μου εξηγήσεις τι εννοείς; Είσαι ευχαριστημένος από την κάννη του Τούρκικου ή όχι;
 
Καλως σας βρηκα να σαι καλα.Ειμαι ευχαριστημενος απο την κανη του τουρκικου οπλου το οπλο το δουλεψα πολλυ με τις παγωνιες που μας εκανε χτυπουσε φασσες με μειων 12 στα 50 μετρα και σκαγια νουμερο 5 βολες που δεν τις ειχα δει παρα με ενα δικανο που ειχα παλιοτερα 18.2 αυλο ρωσσικο baikal. Περασαν απο τα χερια μου μια 302 πολλυ καλο οπλο οπως και μια browning gold το οποιο το εχω βαλει και στις αγγελιες πωλησης αλλα δεν ξερω τι γινετε αυτα τα οπλα εχουν καννες φαρμακι μου θυμιζουν κατι απο φρανκι 48 και auto 5 δεν περιμενα με τοσο μειων τετοια χτυπηματα
 
Είχα στην κατοχή μου ένα super poze cz usa,οι ντουφεκιές του απλά απίστευτες. Δεν έχω δει όπλο να βγάζει τέτοιες, χωρίς να διαλέγει φυσίγγια ούτε καιρούς. Λειτουργικά απροβλημάτιστο.Αν είχε 76 πόντους κάννη δεν θα το άλλαζα ποτέ, το μόνο όπλο που σταναχωρέθηκα που έφυγε απ' τα χέρια μου.Τίμιο όπλο γιά τα χρήματα που το αγόρασα.
 
Back
Top