Τουρκικά όπλα

Είναι μια αλήθεια που όμως στην γεωπολιτική δεν σημαίνει τίποτα. Χωρίς αποτρεπτική ισχύ τα φιλικά, ακόμα και αδελφικα αισθήματα παραγκωνιζονται και ο ισχυρότερος επιβάλλει τα θέλω του.
Κατά τα αποφθέγματα του Θεόδωρου Κολοκοτρώνη...
"Όταν του Τούρκου του δείχνεις τα μπροστινά σου, σου δείχνει τα πισινά του, και όταν του δείχνεις τα πισινά σου, σου δείχνει τα μπροστινά του"...
 
Αυτό το βίντεο το γύρισε Τούρκος κάνοντας ένα κοινωνικό πείραμα.
Ειναι οι ιδιοι που σφαζανε, καιγανε, βιαζανε, αρπαζανε περιουσιες στη Σμυρνη.
Επισης ολοκαυτωματα σε Χιο, Ψαρα, Σαμοθρακη, Κασο και αλλου. Εχουν χυσει πολυ ελληνικο αιμα και δεν ξεπλενεται ευκολα. Εινα ανεξίτηλο
 
Όταν ο Έλληνας πάει σαν τουρίστας, σαν επιχειρηματίας, γενικά όταν είναι να τους δώσει χρήματα,να κλείσει συμφωνία μια χαρά ειναι όλα, καρντάσια! Τώρα έτσι και σε πετύχει η κοπελίτσα στο βίντεο δεμένο πισθάγκωνα μην φοβηθείς! Να σε μυρίσει θα θέλει μόνο! Δεν λέω να μισούμε τον τουρκικό λαό, κανένας λαός δεν είναι κακός. Αλλά οι πολιτικοί διαμορφώνουν την ιδεολογία του κόσμου και όπως είπε και ο φίλος μου ο Νίκος, όπου υπάρχει φτώχεια, οι πολιτικοί ταιζουν τον λαό εθνικισμό. Όπου υπάρχει ευημερία ο κόσμος κοιτάζει μπροστά. Θέλουμε δεν θέλουμε, για τους Τούρκους εμείς οι Έλληνες είμαστε ο κακός γείτονας. Το βίντεο δεν το γύρισα εγώ, το βίντεο το γύρισε Τούρκος και είναι ενδεικτικότατο. Ζήτω συγνώμη για το off topic.
 
Εγώ διαφωνώ κάθετα οι πολιτικοί τα βρίσκουν μια χαρά μεταξύ τους, οι λαοί έχουν διαφορές τρεις γενοκτονιες είναι αρκετές για ένα λαό σε ένα αιώνα, καλύτερα να μην κυνηγήσω καθόλου πάρα να κυνηγήσω με τουρκικό όπλο.
 
το αίμα είναι ακόμα ζεστό, και απο Τούρκους και από Γερμανούς. Αλλα πρέπει να αλλάζουμε σελίδα χωρίς να ξεχνάμε, τα κακά του παρενθοντος και να μην επαναλβανονται στο μέλλον.
Και να σου πω κάτι για τα χάλια ενός λαού, και για το επίπεδο μόρφωσης του.
επιτρέπεται στα Καλαβρυτα να υπαρχουν άνθρωποι να ψηφήσουν χρυσή αυγή.
Απο ποιόν άραγε κινδυνευουμαι; Από τον Τούρκο από τον Γερμανό, από τον εβραίο, η από τον ίδιο μας τον εαυτό που δεν ξέρουμε ποιοι ζουσαν σε αυτόν τον τόπο πριν από εμάς, ποιοι ήμαστε, και που πάμε.
Μεγαλη συζήτηση δίχως αρχή και τέλος.
 
Όποιος ψηφίζει κόμματα φιλικά προς το γερμανικό φασισμό με πλέον 500.000 νεκρούς Έλληνες από την κατοχή είναι άξιος της μοίρας του, δεν έχω καμία εμπάθεια προς τους Γερμανούς ή τους Τούρκους αλλά αυτό δεν σημαίνει πως δεν έχω διαβάσει ιστορία κι δεν έχω άποψη. Ελπίζω να μην κούρασα όπλο τουρκικό δεν θα αγοράσω ποτέ κι ας μην βαρέσω ούτε σπουργίτι. Πάντως για να αλλάξω κι κουβέντα οι γείτονες δίπλα κατασκευαζουν όπλα, αντίθετα εμείς θέλουμε σαν κράτος να εξαφανισουμε το κυνήγι κι την απλή κάτοχη λειοκανων όπλων που μπορεί μόνο συναισθηματική αξία να έχουν για τους κατόχους τους.
 
Η αλήθεια είναι ότι έχω ένα σφίξιμο με κάθε τούρκικο προϊόν, το τελευταίο όμως καιρό ακούω πολλά και καλά λόγια για την Impala Plus. Με δεδομένο το 500άρικο που πουλιέται καινούργιο και τις σπουδαίες του προδιαγραφές, όπως αυτές ανακοινώνονται, άρχισε να μου δημιουργεί σοβαρές σκέψεις.
Με ιδιαίτερο ενδιαφέρον θα άκουγα τις απόψεις σας.
 
impala plus -> πολύ λαχείο το όπλο, ή θα δουλέψει καλά ή θα σε σκίσει από την αρχή

ξέρω 2 περιτπώσεις που ο ένας την έχει ακόμα και δουλεύει ρολοι τα τελευταία 2 χρόνια και ο άλλος δεν την κράτησε μήνα

αν αγόραζα τούρκικο θα πήγαινε σε ΑΤΑ
 
Back
Top