Τουρκικά όπλα

...δεν είναι το χαμηλό κόστος ο λόγος αγοράς τούρκικων όπλων.
Ποιος είναι ? Δεν ξέρω ... μάλλον η περιέργεια ...
Λιγο η περιεργεια, λιγο η αισθηση του γλυκου ¨απαγορευμενου¨καρπου, λιγο το : ¨λες να εχουν φαρμακερες κανες?¨
Παντως τα οπλα δεν ειναι πατατες που κοιτας ποσο εχει το κιλο.
Ουτε το αγοραζεις επειδη σου δινουν δωρο καπελακι (που διαφημιζει τον εαυτο τους) η ενα μπουκαλακι λαδι!

Οπως και να χει, την υγεια τους να εχουν οι κατοχοι και αν χρειαστει ας τα στρεψουν εναντιον του κατασκευαστη!
 
Λιγο η περιεργεια, λιγο η αισθηση του γλυκου ¨απαγορευμενου¨καρπου, λιγο το : ¨λες να εχουν φαρμακερες κανες?¨
Παντως τα οπλα δεν ειναι πατατες που κοιτας ποσο εχει το κιλο.
Ουτε το αγοραζεις επειδη σου δινουν δωρο καπελακι (που διαφημιζει τον εαυτο τους) η ενα μπουκαλακι λαδι!

Οπως και να χει, την υγεια τους να εχουν οι κατοχοι και αν χρειαστει ας τα στρεψουν εναντιον του κατασκευαστη!
Η franchi δίνει λάδι καπελάκι και buff.
 
Η φθηνια τρώει τον παρά ,οι τουρκοι δεν πάνε να πάρουν πελάτες από τις τοπ εταιρείες αλλά από όλους τους άλλους .Αυτό φαίνεται και από την μεταπώληση ,ότι έχουν τα τουρκικά έχουν και όλα της σειράς ιταλικά στα αζητητα.
 
Λιγο η περιεργεια, λιγο η αισθηση του γλυκου ¨απαγορευμενου¨καρπου, λιγο το : ¨λες να εχουν φαρμακερες κανες?¨
Παντως τα οπλα δεν ειναι πατατες που κοιτας ποσο εχει το κιλο.
Ουτε το αγοραζεις επειδη σου δινουν δωρο καπελακι (που διαφημιζει τον εαυτο τους) η ενα μπουκαλακι λαδι!

Οπως και να χει, την υγεια τους να εχουν οι κατοχοι και αν χρειαστει ας τα στρεψουν εναντιον του κατασκευαστη!
Συνάδελφε,
Προσωπικά η επιλογή μου έγινε με δύο βασικά κριτήρια:
Α. Μου ερχόταν σωματοτυπικά γάντι (επιβεβαιώθηκε στη πράξη)
Β. Οικονομικά γιατί και τόσα που έδωσα δύσκολα τα έβγαλα

Ωστόσο ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι αν απαιτηθεί (το απεύχομαι) όχι απλά θα στραφούν εναντίον του κατασκευαστή, αλλά και κάθε άλλο μέσον που διαθέτω.
Στη συνείδησή μου το επιβεβαίωσα στην επιστράτευση (κάποιοι θα ήταν αγέννητοι τότε), υπηρετώντας τη θητεία μου στη Χίο και τιμήθηκα με εύφημη μνεία.
 
Συνάδελφε,
Προσωπικά η επιλογή μου έγινε με δύο βασικά κριτήρια:
Α. Μου ερχόταν σωματοτυπικά γάντι (επιβεβαιώθηκε στη πράξη)
Β. Οικονομικά γιατί και τόσα που έδωσα δύσκολα τα έβγαλα

Ωστόσο ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι αν απαιτηθεί (το απεύχομαι) όχι απλά θα στραφούν εναντίον του κατασκευαστή, αλλά και κάθε άλλο μέσον που διαθέτω.
Στη συνείδησή μου το επιβεβαίωσα στην επιστράτευση (κάποιοι θα ήταν αγέννητοι τότε), υπηρετώντας τη θητεία μου στη Χίο και τιμήθηκα με εύφημη μνεία.
Το γιατι αγοραζει καποιος και τι, ειναι δικος του λογαριασμος.
Κουβεντα κανουμε.
 
Πηρα το Carron μεσα σε χαρτοκουτο!
Οπλο ηθελα να παρω ,οχι αντηλιακο για το καλοκαιρι!
Νομιζω στα απλα, μπορουμε να συμφωνησουμε.
Πλακα κανω. Κι εγω σε ενα χαρτουκουτο το πηρα και ηταν και κιτρινιασμενο
 
H guerini ποτέ δεν μου απάντησε σε email μου για τις αναμενόμενες συγκεντρώσεις ανά τσοκ στα όπλα με διπλό κώνο "Duecon" .
Χ και αυτή :)
Επικοινωνία = zero !!!
Είπαμε οι Ιταλοί δεν απαντάνε στους Έλληνες γιατί κάνουν μοντιφες.Την επόμενη φορά να πεις ο είσαι από την Αγγλία.
 
Ωστόσο ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι αν απαιτηθεί (το απεύχομαι) όχι απλά θα στραφούν εναντίον του κατασκευαστή, αλλά και κάθε άλλο μέσον που διαθέτω.
Πάρε τον ρώσο καλύτερα αν πας για πόλεμο διότι θα πέσει πολύ φυσεκλίκι.
Δεν είναι ο πόλεμος εποχή για να ελέγξουμε την αξιοπιστία των τούρκικων και οι στόχοι έχουν μεγάλες διαστάσεις.
Θα τους πετύχεις ακόμα και να μην σου ταιριάζει το κοντάκι. :) :) :)
 
Συνάδελφε,
Προσωπικά η επιλογή μου έγινε με δύο βασικά κριτήρια:
Α. Μου ερχόταν σωματοτυπικά γάντι (επιβεβαιώθηκε στη πράξη)
Β. Οικονομικά γιατί και τόσα που έδωσα δύσκολα τα έβγαλα
Συνάδελφε, εγώ αν ήμουν στην θέση σου θα έδινα 200+200 ευρώ για να φέρω τα 2 κοντάκια στα μέτρα μου και όχι 500 για να αγοράσω ένα καινούργιο όπλο, αφήνοντας 2 αξιόλογα όπλα, ουσιαστικά άχρηστα.
Άρα κατά την άποψή μου, δεν βγάζει ούτε κυνηγετικό ούτε οικονομικό νόημα αυτό που λες.
Με εκτίμηση, πάντα.
 
Ευχαριστω
Πριν 3 χρονια πηρε ενα σιλμα ο ξα
Οπλο εντελως βιομηχανοποιημενο αλλα ωραιο και με πολυ καλα σκοτωματα
Η μεγαλη ανυσηχια μου ηταν αυτη αλλα οσο και αν το εψαξα δεν μπορεσα να βρω κατι να τα συνδεει με του απεναντι οποταν του ειπα τοτε παρτο
Ιταλικες σφραγιδες και made in italy
Αναγραφομενα πανω
Εντυπωση μου ειχε κανει η τιμη τοτε
Η σιλμα ειναι σιγουρα ιταλικη εχει κανει πολλες συνεργασιες franchi lumar κλπ .Για λογαριασμο της φρανκι εχει φταξει το falconet s
 
Back
Top