Τεχνολογία φυσιγγίων, καινούργια προϊόντα.

Κάνω οικονομία μηνυμάτων 🤪 ... θα σφάξω αύριο.
Εσύ βάρα τα Lambro στα 100m.


Σε βλέπω να το γυρίζεις και εσύ σιγά σιγά.

Στα 85 μετρα...εαν ριξω στα 100 θα μου πουν οτι κλεβω,,,,Οτι λεει στο βιντεο φιλε....Βεβαια ο Μαυροματης
εριχνε με 2*....εγω θα ριξω με το φουλ του ΒΟΙΤΟ....αλλα δεν πειραζει....''εικονα'' θα εχουμε...
 
Είναι διατρητικά αυτά και όχι συγκεντρωτικά.
Τα συγκεντρωτικά έχουν 4€ 🤣
Αύριο να είμαστε καλά θα σφάξω ένα ... να δω καμιά csb μέσα να τα βαρέσω σε κάνα γάμο.

Νομίζω ότι θα φάω μεγάλο κλώτσο πάντως για την επιστήμη 🤣
460m/s στα 35,5gr.
Δεν χαίρουν και ιδιαίτερης εκτίμησης στο Αμερικάνικο αγοραστικό κοινό, τα σκάγια flightstopper.
https://www.duckhuntingchat.com/threads/flightstopper-pellets-vs-round-steel.865913/
 
Κάνω οικονομία μηνυμάτων 🤪 ... θα σφάξω αύριο.
Εσύ βάρα τα Lambro στα 100m.


Σε βλέπω να το γυρίζεις και εσύ σιγά σιγά.
Πριν από αρκετά χρόνια νομίζω το 2007 είχα αγοράσει από τον Κύργια κάποια κουτιά,αρκετά τότε, με φεντεραλ στα 36 γραμμάρια και Νο 7,5 επιχαλκωμενα σκάγια....
Γράψανε στο κουτί 457m/sec........
Τα χρησιμοποίησα στην Πέρδικα μόνο και ήταν φανταστικά.......... Όπου και να το γυρναγες έπεφτε ξερή ........ Το μόνο που με παραξένεψε ήταν ότι όλα μα όλα τα πουλιά είχαν ένα πολύ έντονο τρέμουλο για δυο-τρια δευτερόλεπτα και μετά " κλείναμε διακόπτη".......
 
Για τα σκάγια από το Περού το γράφει Κώστα, και ίσως και για τους κάλυκες.
Μακάρι να ναι από το Περού , αν είναι από την eagle shot η ποιότητα τους εξαιρετική .

Ρώτησα τι είναι φτιαγμένο εκτός US και απάντησαν ... μόνο τα σκάγια.

1683805590864.png
 
Το πιο ισορροπημένο και σε σχετική αφθονία υλικό για σκάγια είναι ο μόλυβδος, με ψηλό ποσοστό αντιμονιου και ει δυνατόν πρεσαριστα και επινικελωμενα σκάγια, είναι ότι καλύτερο Συνήθως οι Αμερικανοί όταν διαφημίζουν τα σκάγια τους σαν πολύ σκληρά το εννοούν, όχι όπως συμβαίνει σε μας, που το μόνο που ανεβάζουν είναι η τιμή . Όσο για τους κάλυκες, οι αμερικανικού τύπου αλλού υπερτερούν και αλλού υστερούν σε σχέση με τους ευρωπαϊκούς, το ζητούμενο και στους δύο είναι η ποιότητα πλαστικού που τελευταία πήρε την κατηφόρα όπως και στα βύσματα.
 
Back
Top