Τεχνολογία φυσιγγίων, καινούργια προϊόντα.

kαλημερα συναδελφοι.θεοριται καλυτερα την μισοταπα απ τον κλασικο συγκεντρωτηρα που ξερουμε?και γιατι?για κυνηγι τσιχλας μιλαω .ευχαριστω.
αναλογα της αποστασης και τα τσοκ μπορει να κυνηγας συνεχεια και με ταπα,δεν υπαρχει πιο ειναι καλυτερο και τα 2 ειναι αποδοτικα αμα ξερεις πως να τα δουλεψεις.
 
Ρε παιδια χαζευοντας στο site της nsi ειδα οτι το 10βολο το γεμιζει πλεον με sp8?? Παλια θυμαμαι το γεμιζε με tecna! Τι λεει αυτη η πυριτιδα?https://www.nobelsport.it/en/compon...earchword98=Wild+Boar&moduleId=201&Itemid=870

Το μόνο που έχω διαβάσει είναι ότι είναι πολύ προοδευτική και για υψηλές γομώσεις προφανώς. Δεν έχω ιδέα για αυτή αλλά και δεν νομίζω να την χρησιμοποιεί κάποιος εύκολα. Ίσως κάποιος να την έχει δουλέψει, πάντως εγώ θα το δοκίμαζα ένα τέτοιο φυσίγγι.
 
Το μόνο που έχω διαβάσει είναι ότι είναι πολύ προοδευτική και για υψηλές γομώσεις προφανώς. Δεν έχω ιδέα για αυτή αλλά και δεν νομίζω να την χρησιμοποιεί κάποιος εύκολα. Ίσως κάποιος να την έχει δουλέψει, πάντως εγώ θα το δοκίμαζα ένα τέτοιο φυσίγγι.
Αν κ με την tekna ειχε αφησει καλες εντυπωσεις κ καλα αποτελεσματα!! Τωρα θετω το ερωτημα...την ειχα δοκιμασει με tekna και πηγαινε καλα με τα οπλα μου...τωρα χρειαζεται νεα δοκιμη λετε? Δε.think.ν μπορω παντως να καταλαβω γιατι αλλαξαν πυριτιδα
 
Ρε παιδια χαζευοντας στο site της nsi ειδα οτι το 10βολο το γεμιζει πλεον με sp8?? Παλια θυμαμαι το γεμιζε με tecna! Τι λεει αυτη η πυριτιδα?https://www.nobelsport.it/en/compon...earchword98=Wild+Boar&moduleId=201&Itemid=870
Μας αντιγράφουν οι Ιταλοί αυτά τα κάναμε μια 6ετεια πησω με την sp8 σελιγο θα γεμηζουν και με sp2 δεύτεροι και καταυδρωμενοι έρχονται.sarcastic..sarcastic.
 
Δεν καταλαβαίνω τα Ιταλικά, γράφει για κάποια νέα πατέντα;
Απο τα λιγα που καταλαβαινω και γω Μάνο ειναι οτι : οτι το balistite εχει ταπα με προκομενα πτερύγια για ποιο καλές κατανομές και πυρίτιδα με 30% νιτρογλυκερινη ανεπηρέαστη από την υγρασία, το mb gigante γεμιζεται σε χάρτινο καλυκα και ντιανα και επιγραφιτωμενα σκάγια σε χρώμα άσπρο (σαν νικελ) το mb extra με ντιανα, το 16αρι σε 36γρ (Οι κάτοχοι της νέας α5 θα τρίβουν τα χέρια τους), το σεμι hv λέει για υψηλές ταχύτητες 40 γρ για φασσα, το μαγκνουμ 50γρ με τάπα ντιανα για μεσαίες αποστάσεις. Πατέντα δεν βλέπω εκτός του balistite που φαίνεται ενδιαφέρων στα 34γρ και το μαγκνουμ με ντιανα που πρώτη φορά την βλέπω σε αυτά τα γραμμάρια όπως και το mb extra που θα βγαίνει και αυτό με ντιανα (Τάσο λες να βρούμε αντικαταστάτη για το cutornice?)
 
Είχα αναφέρει τα χαρακτηριστικά των φυσιγγίων σε παλιό ποστ αλλά δεν θυμάμαι που, καιρό τώρα.
Μακάρι να τα φέρουν και εδώ ειδικά το gigante cartone και το baillistite 34. Θα πάρω αρκετά.
 
Back
Top