Τεχνολογία φυσιγγίων, καινούργια προϊόντα.

Andigelo ο καινούργιος είναι που γεμίζει το "φασσα" και το "λαγό" της συλλογής.. πιο χοντρό υλικό και πιο ποιοτικό ίσως ίδιο με τον λβ6 τον ελληνικό και τον z2m15 των winter της b&p
Μπράβο Γιώργη έτσι που είδα την φώτο μπερδεύτηκα νόμιζα ότι ήταν δύο τεμάχια όπως στα φυσίγγια που γεμιζονται τα ατσάλινα της win .
 
Ρε μαγκες μιας και τα αναφέρατε... Εγω δεν εχω δοκιμασει την εταιρια αυτη ειναι καλα φυσεκια;; Ειδα και εχει και σπεσιαλ καταστάσεις οπως https://www.superkill.gr/product.php?id=50 λενε τπτ;;;
ναι ειναι πολυ καλα,βγαζει πολυ καλα φυσιγγια ο καραμανιδης ,αξιζει να τα δοκιμασεις,εχει μπει ολοι οι οικογενεια για αυτο υπαρχουν και τοσες ιδεες.
 
Ειναι σιγουρα jk6?
Η α1 που είχε αναφερθεί είναι πιο σκούρο φυλλάδιο. Παλαιότερα ναι είχα δει Aquila. Κατά 99 λέω ότι jk6 είναι.
Μόλις πάρω νέα παρτιδα πιστεύω θα έχει γίνει αλλαγή αν όχι σ αυτήν στην επομενη
 
Αν υπάρχει εικόνα rc 2 rc4 oro πλέον με τι είναι γεμισμένα ας πουμε
Πολύ περίεργη εταιρία αυτή συχνές αλλαγές σε όλα με ακατανόητες η άγνωστες μπαρουτες και άγνωστα βύσματα.. είχα ακούσει ότι γεμιζε το rc 50 magnum με την hiskor 800x (imr)... περίεργα πράγματα .think.
 
Παιδιά όλα ισχύουν και έχει αναφερθεί ότι η εταιρία το λέει από δική της αντίληψη, αποφυγή αντιγραφής κλπ. Τα oro έχω διαβάσει ότι έχουν αλλάξει 3 φορές και πίνουν νερό αρκετοί ακόμα... Εγώ εάν το 32 ήταν σε καλή τιμή δεν θα το άλλαζα με τίποτα. Φέτος περιμένουμε 3 άτομα από 5 κουτιά ο καθένας και 2 χρόνια που τα σταματησα το μετανιώνω.
 
Δεν μπορουμε να ειμαστε 100% σιγουροι για τις πυριτιδες που χρησιμοποιει η rc παρα μονο εικασιες..ακουγεται οτι της βαφει για να αποφυγει τον ανταγωνισμο,οτι της αλλαζει συχνα κτλπ..αρα μενουμε μονο στο αποτελεσμα...
Εγω best seller της εταιριας θεωρω το rc2 34γρ..το εχω χρησιμοποιησει κατα διαστηματα(με οτι αυτο συνεπαγεται..)κ δεν μου ειπε ποτε οχι..
Μαριε καπου εχω κρατησει σφαγμενα δυο προπερσινα 34 κ 35 ..καποια μερα θα σου βαλω φωτο..
 
Δεν μπορουμε να ειμαστε 100% σιγουροι για τις πυριτιδες που χρησιμοποιει η rc παρα μονο εικασιες..ακουγεται οτι της βαφει για να αποφυγει τον ανταγωνισμο,οτι της αλλαζει συχνα κτλπ..αρα μενουμε μονο στο αποτελεσμα...
Εγω best seller της εταιριας θεωρω το rc2 34γρ..το εχω χρησιμοποιησει κατα διαστηματα(με οτι αυτο συνεπαγεται..)κ δεν μου ειπε ποτε οχι..
Μαριε καπου εχω κρατησει σφαγμενα δυο προπερσινα 34 κ 35 ..καποια μερα θα σου βαλω φωτο..
Με f2 πρέπει να ηταν
 
Με f2 πρέπει να ηταν
RC2 34 μπλέ .Αγνώστου ταυτότητας μπαρούτι στο 1.60 αυτό που άνοιξα μετά που πέταγε τις φάσσες στουπιά κοντινές -μακρινές σε νο.6
To 35άρι ORO μαύρο πρίν μερικά χρόνια το βρήκα στο 1.78 με ΜΒ 36.Ο χάρος βγήκε παγανιά σε δίκανο SKB
 
Last edited:
Ρε τι βγαζουν αυτοι οι Αμερικανοι...
https://winchester.com/Products/Ammunition/Shotshell/WWII-Victory-Series/X1200WW2
Δεν ξέρω πόσοι χιτλερικοί έπεσαν από αμερικάνικες σφαίρες αλλά το όπλο με το οποίο νικάνε οι Αμερικάνοι μέχρι σήμερα είναι η προπαγάνδα.
Συγκεκριμένα, στις ρεκλάμες της Winchester, ταιριάζουν περισσότερο οι σκηνές από την "Άγρια Δύση" και όχι αυτές του WW2.
 
Δεν ξερω αν το τοποθετησα σωστα εδω...παντως φαινεται ενδιαφερον....
http://oplognosia.com/?p=11178
Όντως, πρόκειται για μια αξιέπαινη εργασία και μπράβο σου που την αναδεικνύεις!

Έχοντας στη διάθεσή μας όλα αυτά τα στοιχεία, θα μπορούσαμε να φτιάξουμε μια εφαρμογούλα, η οποία, δίνοντάς της το θήραμα και την απόσταση, θα μας επέστρεφε τις ελάχιστες απαιτητές τιμές σε μέγεθος σκαγίων, γόμωση, τσόκ και αρχική ταχύτητα. :cool:
Ίσως, στο μέλλον, ένα smart shotgun, αναλόγως πού το στρέφουμε, να ρυθμίζει δυναμικά όλες αυτές τις παραμέτρους ―on the fly!
character0044.gif
 
Όντως, πρόκειται για μια αξιέπαινη εργασία και μπράβο σου που την αναδεικνύεις!

Έχοντας στη διάθεσή μας όλα αυτά τα στοιχεία, θα μπορούσαμε να φτιάξουμε μια εφαρμογούλα, η οποία, δίνοντάς της το θήραμα και την απόσταση, θα μας επέστρεφε τις ελάχιστες απαιτητές τιμές σε μέγεθος σκαγίων, γόμωση, τσόκ και αρχική ταχύτητα. :cool:
Ίσως, στο μέλλον, ένα smart shotgun, αναλόγως πού το στρέφουμε, να ρυθμίζει δυναμικά όλες αυτές τις παραμέτρους ―on the fly!
character0044.gif
"...αναλόγως πού το στρέφουμε..." :cool:
...ανέκαθεν αυτό ήταν το πρόβλημα, να το στρέψουμε εκεί που πρέπει και να στείλουμε τα όσα σκάγια απαιτούνται !!;)
 
Back
Top