Τεχνολογία φυσιγγίων, καινούργια προϊόντα.

Επιτυχημενα αριστουργηματα!
Ενας μπαρμπας που ειχε ζωα οταν σκοτωνε κανενα βοδι ψιλοκοβε τα ξυγκια κ γεμιζε φυσιγγια με αυτα αντι για χοντρο αλατι για τυχον ανεπιθυμητους επισκεπτες..
Υπάρχει ένα κατάστημα θεσνικη κι άμα ζητήσεις για τέτοιους επισκέπτες όλο και κάτι θα χει..."σφαίρες" τέτοιες έχετε πες?
 
MB GIGANTE ( CARTONE) - LIMITED EDITION
Χάρτινο 33γρ 580bar, ποιοτικά σκάγια. Ελπίζω να έρθει Ελλάδα.
0-FC789-B3-17-AE-4384-9-F31-4-BEE83-D47-A1-D.jpg


63-E723-D1-62-EC-48-F0-A25-E-CACCE870-A4-F3.jpg
Το περιμένω σαν τρελος!!!!!!
 
Έχει ταχογραφήσει κανείς τις ταχύτητες στο Saga export 34 & Saga high speed 36gr ?
Είναι πραγματικά V1 440m/s ή είναι απλά θέμα marketing ? think
Εγω αν ειχα ενα ταχογραφο θα δοκιμαζα πολλα φυσιγγια να δω αν βγαζουν τις ταχυτητες που γραφουν ή αν μας δουλευουν!
 
Οι ταχύτητες...παίζουν...κ εξαρτωνται από τα μεγέθη των σκαγιων...άλλη ο οάσσος άλλη το 7αρι
Λογικό και επόμενο αφού η δοσολογία της πυρίτιδας αλλάζει , χωρίς μεγάλες διαφορές όμως .
Ούτως ή άλλως μια διαφορά των +-5 ~ 10m/s μπορεί να την έχουν στην ίδια γόμωση με το ίδιο Νο σκαγίων.
 
Last edited:
Εγω αν ειχα ενα ταχογραφο θα δοκιμαζα πολλα φυσιγγια να δω αν βγαζουν τις ταχυτητες που γραφουν ή αν μας δουλευουν!

Ο ταχογράφος είναι ένα εργαλείο απαραίτητο για τον ιδιογομωτή αλλά και για όποιον έχει πάθος με τις δοκιμές έτοιμων φυσιγγίων , που σε κάνει πραγματικά να έχεις άποψη.

Δεν το νομιζω,πιθανοτητα να ειναι και κατω απο 400.

Και γω αυτό πιστεύω , PSB & CSB με V1 440m/s και 550- 600 Bar , ένα από τα δυο δεν στέκει !
Αν όντως είναι μαλακά όπως τα διαφημίζουν , σ' αυτά τα Bar γύρω στα V0 400m/s τα υπολογίζω.
 
Αύριο φτάνουν στον αντιπρόσωπο τα federal hi bird για όποιον θέλει μέσα στις γιορτές που θα υπάρχει χρόνος να κάνει δοκιμές. Θα σφαχτουν και νομίζω πως δεν θα υπάρχει λόγος να ψαχτουμε φέτος για κάτι καλύτερο για hi καταστασεις!
 
Αύριο φτάνουν στον αντιπρόσωπο τα federal hi bird για όποιον θέλει μέσα στις γιορτές που θα υπάρχει χρόνος να κάνει δοκιμές. Θα σφαχτουν και νομίζω πως δεν θα υπάρχει λόγος να ψαχτουμε φέτος για κάτι καλύτερο για hi καταστασεις!

Μην το λες...κατσε να τα δουμε πρωτα......
 
Back
Top