Τα φώτα σας παιδιά

Πεστε μου λίγο τι βλέπετε γιατί δεν καταλαβαίνω καθόλου! Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα.
 

Attachments

  • 313214961_1253988068786350_309669606038289964_n.jpg
    313214961_1253988068786350_309669606038289964_n.jpg
    146,9 KB · Προβολές: 126
Last edited by a moderator:
Βλέπουμε τις μισές σφραγίδες δοκιμής του κάτω μέρους των καννών ενός παλιού Σοβιετικού δικάννου.
Με μισές σφραγίδες βγαίνουν μισά (και λειψά) συμπεράσματα.
Αφού έκανες που έκανες τον κόπο να το φωτογραφίσεις έπρεπε να βγάλεις όλη την κάτω επιφάνεια των καννών αλλά και αυτή της βάσης.

Προφανώς είναι κατασκευής Baikal που πουλήθηκε/εισήχθη στην Αγγλία και εκεί πέρασε ξανά δοκιμές στην δική τους τράπεζα δοκιμών για κάποιον λόγο (ίσως μετά από επισκευή, ίσως γιατί έτσι επέβαλλε η νομοθεσία).
 
Βλέπουμε τις μισές σφραγίδες δοκιμής του κάτω μέρους των καννών ενός παλιού Σοβιετικού δικάννου.
Με μισές σφραγίδες βγαίνουν μισά (και λειψά) συμπεράσματα.
Αφού έκανες που έκανες τον κόπο να το φωτογραφίσεις έπρεπε να βγάλεις όλη την κάτω επιφάνεια των καννών αλλά και αυτή της βάσης.

Προφανώς είναι κατασκευής Baikal που πουλήθηκε/εισήχθη στην Αγγλία και εκεί πέρασε ξανά δοκιμές στην δική τους τράπεζα δοκιμών για κάποιον λόγο (ίσως μετά από επισκευή, ίσως γιατί έτσι επέβαλλε η νομοθεσία).
Το βελάκι και το 18.2 , 17.7 είναι σα να τα χάραξα εγώ που είμαι άσχετος. Πώς γίνεται αυτό;
 
Φίλε βγάλε πιο πολλές φωτο
φαίνεται να είναι σοβιετικό που έχει εξαχθεί στην αγγλία
το.710'' όμως δεν συμβαδίζει με το 18,2
δοκιμή σε καθημερινές πιέσεις 3 1/4 τονοι ανα τ.ι. ήτοι 650 μπάρς περίπου
φωτοοοοοοοο
 
Φωτό της βάσης του όπλου και των σφραγίδων της ; Να φανεί το σχήμα της και όλες οι λεπτομέρειες.

Επίσης όλου του όπλου συναρμολογημένου να φανεί η γενική εικόνα.

Με τόσα λίγα στοιχεία δεν βγαίνει άκρη.

Δεν ξέρω τι σου είπαν αγαπητέ αλλά ΑΥΤΟ το τμήμα όπλου που απεικονίζεται στις φωτό που ανέβασες ΔΕΝ έχει καμιά σχέση με Merkel - στο κλειδί γράφει καθαρά "сделано в ссср" το οποίον σημαίνει "φτιάχτηκε στη ΕΣΣΔ".
 
Last edited:
Το βελάκι και το 18.2 , 17.7 είναι σα να τα χάραξα εγώ που είμαι άσχετος. Πώς γίνεται αυτό;
Κι αυτό είναι αξιοπερίεργο - σαν να "σβήστηκαν" από γυάλισμα του μετάλλου οι αρχικές σφραγίδες δοκιμής και έγιναν πιό "αχνές" άς πούμε και μετά κάποιος τις επαναχάραξε με άλλο εργαλείο.
 
Back
Top