ΤΣΟΚ (CHOKE) Παρουσιάσεις – Κριτικές – Εντυπώσεις

Πάντως για το 828 το becaccia που βγαίνει με τσοκ διασποράς ο Κυργιας δεν το φέρνει.... επειδή το ρώτησα. Το θέμα είναι ότι νομίζω πλέον δεν μπορείς να το φέρεις και από το εξωτερικό επειδή χρειάζεται άδεια αγοράς η αγορά των τσοκ ...... κρίμα. Ευτυχώς το briley σε mobile που είχα πάρει ταιριάζει και στο ultralight..
 
Φτιαχνεις ενα αναστροφο τσοκ περιπου 8/10 ανοιχτοτερο απο τον κυλινδρο σου με παραλληλο στο τελος ανω των 10 εκ μηκος και σκοτωνεις απο 7μετρα μεχρι 18/ 20 το πολυ τα παντα χωρις ιδιαιτερη σκοπευση και με κανονικα φυσιγγια ενοειται οχι διασπορας κτλ .Ετσι εχει το εργο τιποτε αλλο δεν λεω ποιος θα στο φτιάξει είναι το θέμα γιατί νομιζω δεν εχουν πολλοί την τεχνογνωσία αλλα ούτε και τα εργαλεία για τετοιες κατασκευές .
 
Φτιαχνεις ενα αναστροφο τσοκ περιπου 8/10 ανοιχτοτερο απο τον κυλινδρο σου με παραλληλο στο τελος ανω των 10 εκ μηκος και σκοτωνεις απο 7μετρα μεχρι 18/ 20 το πολυ τα παντα χωρις ιδιαιτερη σκοπευση και με κανονικα φυσιγγια ενοειται οχι διασπορας κτλ .Ετσι εχει το εργο τιποτε αλλο δεν λεω ποιος θα στο φτιάξει είναι το θέμα γιατί νομιζω δεν εχουν πολλοί την τεχνογνωσία αλλα ούτε και τα εργαλεία για τετοιες κατασκευές .
7μ ;;;;
Έχεις τέτοιο εργαλείο Γιάννη ;
 
Ειχα φιλε και το εχασα στο κυνηγοτοπο η μεγαλυτερη στεναχωρια που εχω παρει μια εκει και μια απο φολα τρια σκυλια μου μαζι .Γνωριζω τις προδιαγραφες τα μηκη ολα τα παντα αλλα θελει να φτιαχτει με κοπτικο και μαλλον θα το φτιαξω με το ιδιο κοπτικο που θα κανω και των κωνο στην ςς απλα εχουν συμβει διαφορα και εχω μεινει λιγο πισω .Διοτι αυτος που τα εφτιαχνε και πολλα αλλα για τους οπλουργους της αττικης δυστυχως γερασε και εγκατελειψε χαθηκαν γνωσεις ειλικρινα επειδη ξερω που δεν υπαρχουν πλεον στη χωρα απο κανεναν σε πρακτικο επιπεδο θεωρια ξερουν ολοι αυτος εκανε την πράξη.
 
https://www.ehunter.gr/product/tsok-gemini-esoterika-crio-plus/ καλημέρα το έχει κάποιος το συγκεκριμένο τσοκ να μας πει αν κάνει αυτό που λέει .Οποίος ξέρει ας μας βοηθήσει.Ευχαριστω.
Το έχω παραγγειλη κΙ το περημενω. Σε lm για την becaccia. Το έχω και σε mobil . Είναι πολυ καλο. Και σίγουρα καλητερο από το αντίστοιχο μαμά.
 
Φτιαχνεις ενα αναστροφο τσοκ περιπου 8/10 ανοιχτοτερο απο τον κυλινδρο σου με παραλληλο στο τελος ανω των 10 εκ μηκος και σκοτωνεις απο 7μετρα μεχρι 18/ 20 το πολυ τα παντα χωρις ιδιαιτερη σκοπευση και με κανονικα φυσιγγια ενοειται οχι διασπορας κτλ .Ετσι εχει το εργο τιποτε αλλο δεν λεω ποιος θα στο φτιάξει είναι το θέμα γιατί νομιζω δεν εχουν πολλοί την τεχνογνωσία αλλα ούτε και τα εργαλεία για τετοιες κατασκευές .
Τα ίδια χαραχτηρηστικά δίνει και το bell
Της brain. Το πειρα πριν λίγο καιρό. Δεν το έχω δοκιμάσει στο βουνό ακόμα. Το δίνει από 8 έως 30 μέτρα. Έχω άκουσει από όσους το έχουν ότι κάνει πολυ καλη δουλειά. Για αυτό το πειρα.
 
Το έχω παραγγειλη κΙ το περημενω. Σε lm για την becaccia. Το έχω και σε mobil . Είναι πολυ καλο. Και σίγουρα καλητερο από το αντίστοιχο μαμά.
Το μοναδικό που έχω πάρει Πάνο LM Gemini.
Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.
Οι γνώστες λένε ότι είναι καλό.
Είδωμεν ...

Αν είναι έτσι θα χτυπήσω και το XF.
Δεν νοείται να μην έχω XF :)

Screenshot_2021-06-21-00-39-02-041_org.mozilla.firefox~2.jpg
 
Το μοναδικό που έχω πάρει Πάνο LM Gemini.
Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.
Οι γνώστες λένε ότι είναι καλό.
Είδωμεν ...

Αν είναι έτσι θα χτυπήσω και το XF.
Δεν νοείται να μην έχω XF :)

View attachment 28388
Περιμενουμε νέα απο τις δοκιμες γιατι ενδιαφερομαι για mobil...
 
Τα ίδια χαραχτηρηστικά δίνει και το bell
Της brain. Το πειρα πριν λίγο καιρό. Δεν το έχω δοκιμάσει στο βουνό ακόμα. Το δίνει από 8 έως 30 μέτρα. Έχω άκουσει από όσους το έχουν ότι κάνει πολυ καλη δουλειά. Για αυτό το πειρα.
Στα 8 και δέκα μέτρα κανένα θήραμα δεν θα το πάρουμε λόγω του τσοκ θα το πάρουμε μόνον επειδή ρίξαμε ακριβώς εκεί που έπρεπε. Μετά τα 15 θεωρώ ότι ένα τσοκ μπορεί να κάνει μια διαφορά.
 
Στα 8 και δέκα μέτρα κανένα θήραμα δεν θα το πάρουμε λόγω του τσοκ θα το πάρουμε μόνον επειδή ρίξαμε ακριβώς εκεί που έπρεπε. Μετά τα 15 θεωρώ ότι ένα τσοκ μπορεί να κάνει μια διαφορά.
Ίσως το τσοκ που λέει ο Γιάννης να έκανε μια κάποια διαφορά όπως λέει δεν έχω άποψη και δεν έχω λόγω να το αμφισβητήσω, αλλά αντε βρες τέτοιο τσοκ.
 
Back
Top