"Τσοκίτιδα"

ξερουμε κατι?
Χθες μου έστειλαν e-mail δεν το έψαξα και πολύ.
The 360Click Quick Change Choke System is the fastest interchangeable choke system in the world! With only one single turn needed to either install or remove a choke from the barrel, the 360Click makes it quick and easy for a shooter to change their chokes in a hurry. Change your choke and be back to shooting while your friends are still looking for their choke wrench. Spend more time shooting and less time changing chokes with the Briley 360Click.

Only 1-turn needed to install or remove a choke

No wrench needed to change chokes

10 times faster than conventional chokes

Made from Aircraft Quality 17-4 Stainless steel

360Click Adapter coated with a rugged QPQ finish

Available with Black Oxide Finish

Available with Helix Porting upon request

Proudly made in U.S.A.

 
Δλδ είναι ένας μαστός ο οποίος έχει λιγότερες σπείρες και βιδώνει λιγότερο το τσοκ, οκ αυτό τό κάνει γρηγορότερο στο βάλε - βγάλε αυτό είναι το ζητούμενο?
Αχαχαχαχ αυτή την απορία είχα και εγώ φίλε! Σιγά τη σπουδαία πατέντα δηλαδή.. το θέμα είναι να φτιάξει ένα τσοκ και να του κανεις ηλεκτροκοληση όχι να το ξεβιδώνεις πιο γρήγορα για να το βγάζεις .very funny..very funny..very funny..sarcastic.
 
Last edited:
Καλησπέρα αλανια.. Για προτείνετε κάποιο τσοκ για benelli με σπειρωμα mobile, κάνη 71 εκ και αυλός 18,3... Το θέλω να βγάζει στενές κατανομες στα δραμια.. Αγόρασα ένα gemini 3 άστρα και παροτι είδα βελτίωση σε σχέση με τα μαμά και καλούτσικες κατανομες θέλω κάτι καλύτερο.. Προτείνετε μου κάποιο καλό και φυσικά τι άστρα.
 
Χθες μου έστειλαν e-mail δεν το έψαξα και πολύ.
The 360Click Quick Change Choke System is the fastest interchangeable choke system in the world! With only one single turn needed to either install or remove a choke from the barrel, the 360Click makes it quick and easy for a shooter to change their chokes in a hurry. Change your choke and be back to shooting while your friends are still looking for their choke wrench. Spend more time shooting and less time changing chokes with the Briley 360Click.

Only 1-turn needed to install or remove a choke

No wrench needed to change chokes

10 times faster than conventional chokes

Made from Aircraft Quality 17-4 Stainless steel

360Click Adapter coated with a rugged QPQ finish

Available with Black Oxide Finish

Available with Helix Porting upon request

Proudly made in U.S.A.

Σπειρωμα με 3 αρχες.....οπως και στο μπουκάλι της κοκακολας.....
 
Καλησπέρα αλανια.. Για προτείνετε κάποιο τσοκ για benelli με σπειρωμα mobile, κάνη 71 εκ και αυλός 18,3... Το θέλω να βγάζει στενές κατανομες στα δραμια.. Αγόρασα ένα gemini 3 άστρα και παροτι είδα βελτίωση σε σχέση με τα μαμά και καλούτσικες κατανομες θέλω κάτι καλύτερο.. Προτείνετε μου κάποιο καλό και φυσικά τι άστρα.
Βαλε το χερι βαθεια στην τσεπη ερχετε το kicks buckkicker
 
Καλησπέρα!. Έχω 2 όπλα, ένα Περένια 10 III και μια Explor A400 με αυλό 18,6 και τα δύο. Σήμερα είπα να μετρήσω τα τσοκάκια τους και είδα ότι κανένα δεν είχε το ίδιο άνοιγμα, και αυτά που είχαν τα όπλα, αλλά, και τα 3 εχτρά ( **,****,***** skeet) μπερέτα και αυτά που αγόρασα ( η εξπλόρ συνοδεύεται απο *,***, *****,) σε σύγκριση που έκανα μεταξύ τους!. Παράδειγμα του δίκανου το ένα άστρο είναι 17,70 =0,90 και της καραμπίνας 17,60=1,00. κάπως έτσι ήσαν και τα άλλα, με διαφορές μεταξύ τους της τάξης του 0,10 και 0,05. Έχω μια εξήγηση που μπορεί να συμβαίνει κατα την διαδικασία της λείανσης στην κατασκευή τους, αλλά αυτό όμως δέν δίνει??? και διαφορετικά αποτελέσματα στην κατανομή της τουφεκιάς?. Εάν κάποιος φίλος γνωρίζει σχετικά!, άς γράψει κάποια πραγματάκια να μαθαίνουμε και εμείς. Η μέτρηση έγινε σε μηχανουργείο με σωστό Βερνιέρο.
 
Back
Top