Το φαινόμενο Δημήτρης Στόκας

Τον αποκεντρωτηρα που μοιάζει με τον παραπάνω ποιος τον παράγει;
Ο συγκεκριμένος δεν ξέρω αν παράγεται από κάποιον όμως παράγεται ο τελευταίος που έβγαλε ο Στοκας κ γέμιζε με αυτον τα 100% αποκεντρωτικα. Θα τον βρεις στα γνωστά μαγαζιά με υλικά ιδιογομωσης κ εχει κάποιες μικρόδιάφορες με τον παραπανω.
Ο Στοκας ισχυριζόταν ότι με τον τελευταίο κατάφερε να δάμασει τη στήλη των σκαγιων κ να μην έχει κανένα εκτρεπομενο σκάγι εκτός δραστικόυ κύκλου. Οτι είχαν την τέλεια κατανομή κ όντως ήταν εξαιρετικά.
 
Ο συγκεκριμένος δεν ξέρω αν παράγεται από κάποιον όμως παράγεται ο τελευταίος που έβγαλε ο Στοκας κ γέμιζε με αυτον τα 100% αποκεντρωτικα. Θα τον βρεις στα γνωστά μαγαζιά με υλικά ιδιογομωσης κ εχει κάποιες μικρόδιάφορες με τον παραπανω.
Ο Στοκας ισχυριζόταν ότι με τον τελευταίο κατάφερε να δάμασει τη στήλη των σκαγιων κ να μην έχει κανένα εκτρεπομενο σκάγι εκτός δραστικόυ κύκλου. Οτι είχαν την τέλεια κατανομή κ όντως ήταν εξαιρετικά.
Στέλιο μάλλον μιλάμε για τον ίδιο αποκεντρωτηρα έχω από κενταυρο και φαντομ ,απλά ρώτησα γιατί νομίζω τα παράγει κάποιος Ηλιόπουλος, δουλεύουν πάρα πολύ καλά, μόνο που θα ήθελα να δοκιμάσω αν υπάρχει, αποκεντρωτηρα που να μπορεί να γεμιστει με βύσμα με πτερύγια.
 
Από τους βασικούς προμηθευτές υλικών μου είχαν πει ότι τέλος ο ήλιοπουλος.
Ήθελα συγκέντρωτηρες και διασποράς μου είχαν πει ότι σταμάτησε. Τους λόγους δεν μου είπαν, όλα αυτά πριν ένα χρόνο περίπου αν δεν κάνω λαθος
 
Πάσο παω πάσο ζήτω συγνωμη για την λανθασμένη πληροφορία, και θα παρω και εγώ
Νικο μην τρελαθουμε κουβεντα κανουμε μη ζητας συγνωμη. Απλος νομιζα οτι τους σταματισανε παλι. Και λεω μας πεζουν μια υπαρχουν μια δεν υπαρχουν. :):)
 
Την μεγαλυτερη "συνεργασια" του την ειχε με το περιοδικο Κυνηγος και φυση,εκει ειχα δει κ τις περισσοτερες διαφημισεις του..
Και οπως εχω ξαναπει με δικη του πρωτοβουλια κ μεσω του περιοδικου επελεγε τις τρεις καλυτερες ερωτησεις καθε μηνα γυρω απο τα φυσιγγια του θεματα βλητικης κλπ, οπου κ τις απαντουσε ο ιδιος κ βραβευε τον πρωτο με 500 φυσιγγια max bouble 10-8 και τους αλλους δυο απο 250 φυσιγγια max 33 ,s-32 στον καθενα..
καποτε θα σας γραψω μερικες απο αυτες τις ερωταπαντησεις...
IMG_20220123_160436.jpg
IMG_20220123_160532.jpgIMG_20220123_160623.jpg
 
Τάσο Μπράβο!.love.

Αυτά είναι "ΘΗΣΑΥΡΟΣ"!!! .shake hands.

Και όσα περισσότερα μπορέσεις και βάλεις τόσο το καλύτερο....

Να μείνω σε ένα κομμάτι ενδεικτικά και μόνο το τελευταίο...

IMG_20220123_160623.jpg

...μαθήματα ιδογόμωσης για αρχάριους και όχι μόνον...μεθερμηνευόμενο , το απλούστερο, αυξάνουμε πυρίτιδα , για να "ανοίξουμε" το φυσίγγιο...
 
Τάσο Μπράβο!.love.

Αυτά είναι "ΘΗΣΑΥΡΟΣ"!!! .shake hands.

Και όσα περισσότερα μπορέσεις και βάλεις τόσο το καλύτερο....

Να μείνω σε ένα κομμάτι ενδεικτικά και μόνο το τελευταίο...

View attachment 40572

...μαθήματα ιδογόμωσης για αρχάριους και όχι μόνον...μεθερμηνευόμενο , το απλούστερο, αυξάνουμε πυρίτιδα , για να "ανοίξουμε" το φυσίγγιο...
Μεγαααλος γνωστης
 
Τα πάνω κουτιά είναι αμερικανικά όπως και τα φυσιγγια δίπλα , τα κάτω θα ήταν του Στόκα , αργότερα φαινεται τα πήραν οι Ιταλοί γεμίζοντας τα με τις ίδιες ονομασίες έως σήμερα ( αν δεν κάνω λάθος τώρα πρέπει να γεμίζονται στην Γαλλία ) .
Εγώ πέρυσι την έπαθα από τα ιταλικά Winchester...ο μίσος κάλυκας έφευγε μαζί με την τουφεκιά.. και από λάκτισμα....... ΜΟΥΛΆΡΙ!!! Και να σκεφτεί κανείς ότι έγραφαν 32γραμ. Και max pres. 650... Ευτυχώς το αντιλήφθηκα γρήγορα και τα έβαλα στην άκρη...
 
Back
Top