Συρτή (Αφρού & Βυθού)

Ωραία ψάρια Χρήστο...
Ο ζωντανός σπάρος κ ο λωλος του χταποδιού είναι ο θάνατος του λαβράκιου για μένα... Τυχαία τον ειχα δοκιμάσει το σπάρο, κάπου 12 χρόνων κ έβγαλα το πρώτο μου τετρακιλο... Μετά τα πήγαινα κοπιδι... Ένα αγκίστρι κ ένα συρόμενο μολύβι, τίποτα άλλο...
Ωραίες εποχές, με το ποδήλατο για ψάρεμα κ να γυρνάω με δύο τέτοια μανίκια στο σπίτι, ακόμα θυμάμαι τις χαρές που μου έδιναν...
 
μπραβο ρε Χρηστο, θηρια!
κανει ωραιες θαλασσες απο την προηγουμενη εβδομαδα κ ευχαριστιεσαι ψαρεμα.
ημουν κατω την προηγουμενη εβδομαδα που ειχα αδεια, βουτηξα Πεμπτη, Παρασκευη, Σαββατο κ λιγο Κυριακη, απο κανα δυο ωριτσες. (αγαλλιασα κρυο..)
ειχε λαυρακακια, οχι μεγαλα αλλα σου κρατουσε το ενδιαφερον
3-4 κιλακια την ημερα τα επαιρνα.
81992345_576341509589839_7660941515291623424_n.jpg
82290924_2500246090187386_1051073785475629056_n.jpg

τα δικα μου ηταν αρσενικα(εκτος απο το μεγαλυτερο) κ βραχωνανε. μαλλον περιμεναν τα θηλυκα που βρηκες εσυ!
 
Last edited:
μπραβο ρε Χρηστο, θηρια!
κανει ωραιες θαλασσες απο την προηγουμενη εβδομαδα κ ευχαριστιεσαι ψαρεμα.
ημουν κατω την προηγουμενη εβδομαδα που ειχα αδεια, βουτηξα Πεμπτη, Παρασκευη, Σαββατο κ λιγο Κυριακη, απο κανα δυο ωριτσες. (αγαλλιασα κρυο..)
ειχε λαυρακακια, οχι μεγαλα αλλα σου κρατουσε το ενδιαφερον
3-4 κιλακια την ημερα τα επαιρνα.
View attachment 8407
View attachment 8408

τα δικα μου ηταν αρσενικα(εκτος απο το μεγαλυτερο) κ βραχωνανε. μαλλον περιμεναν τα θηλυκα που βρηκες εσυ!
Μπράβο και σ'εσένα Σπύρο,
Όντως φίλε όπως το είπες μια εβδομάδα τώρα η θάλασσα είναι Τόκα τελείως και κάνω ωραία ψαρέματα,μόλις μπήκα σπίτι και πήγα και σήμερα καλά.
 
Αφού τα είχα αφήσει 5 μέρες να ξεθαρεψουν....
Σήμερα τους τα εμασα τα μποσκα πάλι.Το μικρότερο 2 κιλά και το μεγαλύτερο στα 5 και ένα γοφαρι στα 2 κιλά και αυτό....
Πέρασα υπέροχα....
.
Το γοφαρι ψητό όλα τα λεφτά, μπράβο ωραία ψαριά
 
Αφού τα είχα αφήσει 5 μέρες να ξεθαρεψουν....
Σήμερα τους τα εμασα τα μποσκα πάλι.Το μικρότερο 2 κιλά και το μεγαλύτερο στα 5 και ένα γοφαρι στα 2 κιλά και αυτό....
Πέρασα υπέροχα....
.
Το ωραιότερο ψάρι το λαυράκι. Καλοφάγωτα φίλε! Μπραβο και πάλι. Αν πετύχεις κανενα αυγομένο κάνε την καλή ;)
 
Back
Top