Συνδρομητική τηλεόραση zone 300

Πρόσφατα είδα ότι στη Γαλλία λειτουργει η συνδρομητική τηλεόραση zone300 με εξαιρετικά βίντεο και προβολή στο μετρό του Παρισιού και σκέφτομαι να γίνω συνδρομητής δοκιμαστικά για ένα μήνα, μήπως τέτοια προβολή πρέπει να κάνει και η ΚΣΕ στην Ελλάδα ; Οι νέοι μόνο μέσω τηλεόρασης και ίντερνετ μπορεί να γνωρίσουν το κυνήγι και να να μεγαλώσει η κυνηγετική οικογένεια.
 
Είναι καλή ιδεά αυτή. Υπάρχει ήδη το kentavros.tv αν δεν κάνω λάθος. Η άποψη μου είναι ότι πρέπει να δημιουργηθεί ένα δωρεάν ιντερνετικό κανάλι για κάποιο διάστημα πχ 1 χρόνο και έπειτα να μπει συνδρομή. Εδώ ολόκληρο νετφλιξ και δίνει δωρεάν 1 μήνα...
 
Το Κένταυρος το έχω παρακολουθήσει και τα βίντεο που έχει μοιάζουν με πολλά που υπάρχουν στο youtube ενώ το zone 300 έχει βίντεο υπό μορφή ντοκυμαντέρ που δείχνουν τεχνικές και πιο ολοκληρωμένες πληροφορίες και για το κυνήγι και για το ψάρεμα. Σίγουρα θα βοηθούσε για αρχή μια εκπομπή στην τηλεόραση για κυνηγι-ψαρεμα. Όσον αφορα για τηλεοπτικο κανάλι νομίζω ότι θέλει πολλή δουλειά ακόμη στην Ελλάδα.
 
Επειδή έχω σχεδόν καθημερινές προσωπικές επαφές με Γαλλία λόγω του πανεπιστημίου στο οποίο διδάσκω, όλοι οι Γάλλοι μου λένε τα καλύτερα για αυτό. Επίσης η προώθηση του είναι έντονη και έχει κερδίσει την προσοχή όχι μόνο κυνηγών αλλά και αρκετών οutdoor ατόμων που είναι εγκλωβισμενοι στις μεγαλουπολεις οπως το Παρίσι.

IMG-ba15147c4799e9311a1ad83224d5d014-V.jpg
 
Επειδή έχω σχεδόν καθημερινές προσωπικές επαφές με Γαλλία λόγω του πανεπιστημίου στο οποίο διδάσκω, όλοι οι Γάλλοι μου λένε τα καλύτερα για αυτό. Επίσης η προώθηση του είναι έντονη και έχει κερδίσει την προσοχή όχι μόνο κυνηγών αλλά και αρκετών οutdoor ατόμων που είναι εγκλωβισμενοι στις μεγαλουπολεις οπως το Παρίσι.

View attachment 24648
Μπορείτε να φανταστείτε αντιδράσεις σε μια τέτοια αφίσα εδώ;
 
Το κανάλι στο νόβα το σταματήσαμε, φαντάζομαι λόγω των αντικυνηγετικων ιδεών κάθε ηλίθιου συνδρομητη. Πάντως όταν μου τηλεφώνησαν για να με ρωτήσουν γιατί έκοψα το νόβα, στην απάντηση επειδή δεν υπάρχει πλέον το κανάλι για το κυνήγι, δεν μου απαντήσαμε τίποτα, απλά μου είπαν ότι μπορούν να μου κατεβάσουν τη συνδρομή. Άντε γεια ρε, από αύριο zone 300, και αν δεν το καταλάβουν ότι είμαστε 240.000 κυνηγοί, αυτοί θα χάνουν χρήματα.
 
Η μόνη τηλεοπτική εκπομπή που θυμάμαι κ που κράτησε καποια χρόνια ήταν η "οutdoor sports' με παρουσιαστη τον εκδότη του κυνηγός και φυση Λευτέρη Κακαβουλη..
Περιείχε λίγο από όλα, κυνήγι, ψάρεμα, ορειβασία, ράφτινγκ κ ότι αλλο είχε να κανει να κάνει με τις υπαίθριες δραστηριότητες..
Όμως είχε ελάχιστο τηλεοπτικό χρόνο, γυρω στο δεκάλεπτο αν θυμάμαι καλά..
Αλλά ηταν πολυ καλη προσπαθεια.....
 
Last edited:
Πως γινόμαστε συνδρομητές και τι τιμές παίζουν οποίος ξέρει ας βοηθήσει.
Απλά κατεβάζεις την εφαρμογή από το playstore(zone300) ή την ιστοσελίδα www.zone300.com και μετά διαλέγεις αν θα πληρώσεις μέσω καρτας μήνα ή τρίμηνο ή παραπάνω διάρκεια χωρίς εξοπλισμό ή συμβόλαια. Έχει και εφαρμογές ανά μάρκα τηλεόρασης ώστε να συνδέεται η συσκευή στην αντίστοιχη τηλεόραση και να προβαλεις το κανάλι στην τηλεόραση.
 
Back
Top