Συμβουλές και συνταγές ιδιογόμωσης

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ιδιογόμωση' που ξεκίνησε από το μέλος Hunterslife Team, στις 11 Δεκεμβρίου 2014.

1. Σκαγια περνει απο εμας οπως ειπε ο Αλεξ..για τα μονοβολα της μαλλον αυτη τα κατασκευαζει οπως επισης και τους συγκεντρωτηρες της...εγω την θεωρω απο τις μεγαλυτερες εταιριες στην Ευρωπη

2. Berben

Berben

Όνομα:
    Alex
    Νομισα οτι το ειπε χαριτολογωντας!! Απο που εννοεις?

Vmak, Aristos, MiltosL and 1 other person like this.
  3. Μεχρι πριν καποιο καιρο απο τη μετπλαστ..τωρα δεν ξερω απο που!

Vmak, Aristos, ΛΑΜΠΗΣ and 2 others like this.
  4. Alex37

Alex37

Όνομα:
    Αλεξανδρος
    2,05 στο 32γρ.

5. Σε περνει και για παραπανω..εγω το γεμιζω στο 2.15

6. Κάπου εκεί είναι ki'όλες οι υπόλοιπες 36 άρες psb 2,Tecna ,AO κλπ για no limit

7. Alex37

Alex37

Όνομα:
    Αλεξανδρος
    Μια καλη ισιρροπια για την ΜΒΧ36 ειναι το 2,05 στο μονοβολο αυτο,σηκωνει και αλλο με διαφορετικα αποτελεσματα ομως....
    Αν ζοριστει απο την πιεση η φουστα αρκετα υπαρχει προβλημα ευθυβολιας μετα,οπως ειπα και ποιο πανω η
    φουστα ειναι κολλημενη στο μονοβολο,δεν μπορει να αποσπαστει.Καλες αλλα ομαλες πιεσεις μπορουν να στειλουν
    το μονοβολο σε μεγαλες αποστασεις χωρις παραμορφωσεις ειτε τροχιας ειτε φουστας-μονοβολου.
    Εχω δει οτι η ΜΒ36 στα 2,05 με μονοβολο DEER 32 για αυλο 18,4 ειναι οκ.

8. Δεν διαφωνω απλα εγω οσο το εχω φορτωσει μια χαρα αποτελεσματα ειχα..το θεμα ειναι να βρεις την χρυση τομη δοσολογιας με τσοκ που θα ταιριαξει στο οπλο σου!

Alex37, konstantinos and Teo virginia like this.
  9. mixalos

mixalos

Περιοχή:
    Ρέθυμνο
    Τα cervo της B&P τα φτιάχνει ο Locatelli και σίγουρα η συνεργασία τους δεν σταματά μέχρι εκεί .

Berben, konstantinos, MiltosL and 3 others like this.
  10. Αφου ειναι καιρος απραγειας σκοπευτηριο γιοκ κυνηγι γιοκ ας κανω κανα φυσιγγι μην με βρει η εναρξη στα τρυγονια απροετοιμαστο
    Και μετα απο το κλεισιμο επαιται χαλαρωση
    Και σιγουρα θα το νιωθουν και τα υπολοιπα παιδια..οτι και να με βασανιζει οταν πεσει πυριτιδα στην ζυγαρια σβηνουν ολα απο το μυαλο..πραγματικα δεν εχω μετανιωσει ουτε δευτερολεπτο που ξεκινησα την ιδιογομωση

11. Σιγουρα οταν εκοψε με μαυρουλη θα επεκταθηκε και στα σκαγια με εκεινους..παντως δεν ειναι καθολου ασχημα τα μονοβολα τους το αντιθετο μαλιστα..αν και δυσκολο να τα βαλω στην ζυγαρια με τα brenneke που εκει θα γερνει προς τα δευτερα

12. victor

victor

Περιοχή:
    Xανιά
    Όνομα:
    Βικτωρας
    Θα συμφωνησω μαζι σου 100%, με μια μικρη παρατηρηση αν μου επιτρεπεις. Αλκοολ, εστω και λιγο, μετα το γεμισμα, και καπνισμα αλλου, οχι εκει που γεμιζουμε

Vmak, tasos hunter, zamorano and 6 others like this.
  13. Αν δεις εχει αλλο background η δευτερη φωτο..ποτε δεν πινω οταν γεμιζω μονο στο τελειωμα οσο για το τσιγαρο λογω του παιδιου αυστηρα μονο στην αυλη

14. victor

victor

Περιοχή:
    Xανιά
    Όνομα:
    Βικτωρας
    Τοτε οκ. Ξερεις καμμια φορα τα ξερουμε, τα λεμε, αλλα η δυναμη της συνηθειας ειναι που μπορει να φερει την αναποδια

Vmak, Berben and PPV like this.
  15. Το ξερω Βικτωρα δεν θελει πολυ να γινει το κακο..αλλα παντα βαζω την ασφαλεια του σπιτιου μου πρωτα

Vmak, Takis Sarris, Berben and 2 others like this.
  16. Με τι κλείνεις μιλτο;

Berben and konstantinos like this.
  17. Με την omv smart και στροφειο omv sp 2

18. [​IMG]
    Και που να σφίξουν η ζεστές.

Vmak, Black eagle, evo and 12 others like this.
  19. Αργεί ο τρύγος εφέτος και είπα να γεμίσω το πανέρι.

Vmak, PPV, MiltosL and 5 others like this.
  20. Kostas Winchester SX

Kostas Winchester SX Moderator

Περιοχή:
    Αμαλιάδα Ν.Ηλείας
    Όνομα:
    Kώστας
    Καψύλια είναι αυτά Νίκο;;

konstantinos, Berben and Alex37 like this.

Μοιραστείτε τη σελίδα

Νέες Δημοσιεύσεις