Συμβουλές και συνταγές ιδιογόμωσης

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ιδιογόμωση' που ξεκίνησε από το μέλος Hunterslife Team, στις 11 Δεκεμβρίου 2014.

1. NIK ORFAN

NIK ORFAN

Περιοχή:
    Σαμος
    Όνομα:
    Νικολαος
    το μονο που σου κανουν τα φυλλιδια , μονο ομως στης καραμπινες , να πεταγοντε απο το κλειστρο με τον πυροβολιζμο αναμενα και να σου καινε το πρωσοπο και τα χερια κατι σαν καφτρες απο τσιγαρο , αλλα σε μικρο βαθμο της ποιο πολλες φορες

glek likes this.
  2. NIK ORFAN

NIK ORFAN

Περιοχή:
    Σαμος
    Όνομα:
    Νικολαος
    το τορτορα δεν θελει ζεστη , η πρωι το ρηχνουμε η απογευμα , μεσημερι με ζεστη και ηλιο δεν παει με τιποτα, και εχει συγκερωτηρα αποσπομενου πατου , σχεδον ακοφτος , οποτε θελει μακρυνες βολες , ακομα εχω 4 κουτια απο τα παλια τορτορα την νομπελ σπορτ , τα κιτρινα σε αναμηκτο 7/8

ΣΤΕΛΙΟΣ and DrV like this.
  3. ST@vros

ST@vros

Περιοχή:
    Γλυφάδα Αττικής
    Όνομα:
    Σταύρος
    Για πρωι λεω σε καρτερι τρυγονιου

4. NIK ORFAN

NIK ORFAN

Περιοχή:
    Σαμος
    Όνομα:
    Νικολαος
    για τα καινουρια , η για τα παλια , γιατι εγω που εχω τα παλια τα κιτρινα τα παει πολυ καλα μονο το σουπερ ποζε RIZZINI με αυλους 18,4 πρωι , και απογευμα ,

DrV likes this.
  5. NIK ORFAN

NIK ORFAN

Περιοχή:
    Σαμος
    Όνομα:
    Νικολαος
    ειναι γεμιζμενα με S4 688 καψουλι , στα 1,50 χ 33 , καλυστα ρηχνοντε και χειμωνα με κρυο υγρασια, και να μην πω οτι εχουν το ιδιο σεταπ με τα καφε λαμπρο , που μονο στο συγκερωτηρα διαφερουν

ΣΤΕΛΙΟΣ and DrV like this.
  6. Ο συγχωρεμενος ο Λοβερδος σε dvd με κυνηγι τρυγονιου στην Ελλαδα,γεμιζε με tortora(τα παλια εννοειται) το ξημερωμα..Δυνατο φυσιγγι κ τωρα το πρωι που εχει υγρασια τραβαει,ελεγε..
    Καποτε ειχα ριξει κ εγω απο τα παλια εναν Σεπτεμβρη..καλα ηταν..λιγο δυνατα οντως..
    Τα καινουργια δεν ξερω..
    Αλλα εχει αφησει κατι ως εχει η nsi..λιγες οι εξαιρεσεις..topic.

7. NIK ORFAN

NIK ORFAN

Περιοχή:
    Σαμος
    Όνομα:
    Νικολαος
    το εχω δει το θυμαμε , εχω πολλα dvd του Λοβερδου , ωραιος ηταν ο συγχωρεμενος , ο καλυτερος

tasos hunter likes this.
  8. victor

victor

Περιοχή:
    Xανιά
    Όνομα:
    Βικτωρας
    Παντως τα συγκεκριμενα τα ειχα παρει δοκιμαστικα, οταν ειχαν πρωτοκυκλοφορησει, μαζι με ενα κουτι χαρτινα 34γρ Νο 7 της ιδιας εταιριας, σε πρασινο καλυκα, με επωνυμια Golden Wing. Τα φυσιγγια ξυριζαν κυριολεκτικα, απλα ηταν εξαιρετικα ακριβα και γιαυτο δεν τα ξαναπηρα. Τα δε χαρτινα ηταν πολυ εντυπωσιακα στα σκοτωματα τους, ακομα και σε απομακρυσμενα πουλια. Πολυ ακριβα παντως αμφοτερα

9. Ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω!

10. NIK ORFAN

NIK ORFAN

Περιοχή:
    Σαμος
    Όνομα:
    Νικολαος
    τα θυμαμε Βικτορ χαρτηνα αστερι με ταπα υποτηθετε μαληνη τα επερνα σε περδηκες οντος ξυρηζαν

ΣΤΕΛΙΟΣ and victor like this.
  11. Alex37

Alex37

Όνομα:
    Αλεξανδρος
    Μαγκες αφηστε τις αναλυσεις,θεωριες για φετος και γεμιστε κανενα φυσιγγι με λιβανι γιατι χανομαστε!!

12. NIK ORFAN

NIK ORFAN

Περιοχή:
    Σαμος
    Όνομα:
    Νικολαος
    εγω εχω την συνηθια να γεμηζω την εποχη που κυνηγαω , δηλαδη δεν γεμηζω ποτε φυσιγγια εκτος κυνηγητηκης σεζον , φετος γεμησα τον αυγουστο καμια 60 αρια , απο τοτε εχω γεμισει μεχρι τωρα καμια 20αρια , εαν δεν εχει πουλια και κυνηγι δεν εχω ορεξη να γεμηζω , μου αρεσουν οταν γεμηζω να φανταζουμε και της τουφεκιες που θα ρηχνω στα αναλογα θυραματα , πολλες φορες με αυτη την συνηθια μου , οπως περσυ , δεν προλαβενα με ανεση να μαδησω πρωτα τα πουλια , και μετα να γεμησω , που αναγκαζομουν να ξενυχταω μεχρη αργα . Καπιος μπωρει να με πει οτι ειμαι της τελευτεας στιγμης , δεν ειναι ομως ετσυ απλος γεμηζω με μεγαλητερη ορεξη τα φυσιγγγια που θα ρηξω την επομενη μερα

PPV and ΣΤΕΛΙΟΣ like this.
  13. ...πάντως έχει ένα σασπένς η ερώτηση, όχι γιατί ρωτάς Δευτέρα και παίρνεις απάντηση Πέμπτη, αλλά γιατί κάνει την ερώτηση κάποιος που έχει δοκιμάσει τα πάντα (κάπου έχω τις συνταγές σου για το ορειχάλκινο μονόβολο που είχες φτιάξει).....

PPV, outlander, konstantinos and 2 others like this.
  14. αμα βρεις κανα στοκ απο τα παλια παρε κανα κουτακι να τα εχεις για τρυγονι,περδικα ,τα καινουργια μην τα πλησιαζεις καθολου φατα σουβλακια.:)

15. ΗΛΙΑΣ_Τ

ΗΛΙΑΣ_Τ

Περιοχή:
    Αττική
    Όνομα:
    ΗΛΙΑΣ
    Πυρίτιδα granular ( lot: PB-16458)
    cheddite, cx 2000, συγκεντρωτήρας aquila 26mm, 1,45X30
    cheddite, cx 2000, συγκεντρωτήρας aquila 26mm, 1,50X30

cheddite, cx 2000, συγκεντρωτήρας spark, 1,40X30
    cheddite, cx 2000, συγκεντρωτήρας spark, 1,45X30

16. NIK ORFAN

NIK ORFAN

Περιοχή:
    Σαμος
    Όνομα:
    Νικολαος
    εγω την granular την γεμηζω χειμωνα καλοκαιρι με cx2000 μονο στο 1,45χ30 με συγκετρωτηρα γκουλαντι 22 σε 5 σταδια στα 56,5 κλεισμενος , απο 68,5

ΣΤΕΛΙΟΣ likes this.
  17. dimmys

dimmys

Περιοχή:
    Ιωαννινα
    Το 150*30 κρατά...αν θυμαμαι καλά το γέμιζα με vzero23...
    Μην την στριμωχνεις πολύ την συγκεκριμένη γιατί σκορπαει.

ΣΤΕΛΙΟΣ and Μυρος. like this.
  18. ...κανει ωραία φυσίγγια διασποράς.....

dimmys likes this.
  19. vangelisf

vangelisf

Περιοχή:
    Αθήνα
    Όνομα:
    Βαγγέλης
    Καλησπέρα παίδες..
    Τη συμβουλή σας για ένα φυσίγγι με tecna στα 36 γρ για Φάσσα σε 6αρια αστεροειδές κλείσιμο.

konstantinos and ΣΤΕΛΙΟΣ like this.
  20. 686
    Nobel sport T3
    1.85 X36
    SG 22
    5 σταδια.
    68.5-57.5
    Βαθος ρελιου 1.80.
    BN2
    6*.
    ΔΟΚΙΜΕΣ!!!!!:)

glek, kos kas, konstantinos and 8 others like this.

Μοιραστείτε τη σελίδα

Νέες Δημοσιεύσεις