Συγκρίσεις aftermarket chokes (δοκιμές-αγορές-προτάσεις)

Θα παραγγείλω δυο τσοκ κικς ένα high flyer και ένα buck kicker και τα δυο έξτρα φουλ ,και θα μου φέρει και ένας φίλος ένα code black duck θα κάνω δοκιμές και θα ανεβάσω να δούμε τα αποτελέσματα
Το high flyer είναι Μ σε μολυβδινα σκάγια, το νου σου
 
Θα παραγγείλω δυο τσοκ κικς ένα high flyer και ένα buck kicker και τα δυο έξτρα φουλ ,και θα μου φέρει και ένας φίλος ένα code black duck θα κάνω δοκιμές και θα ανεβάσω να δούμε τα αποτελέσματα
Καλημερα Γιαννη, το code black ριχνει κανονικα ατσαλινα και εχει βγει κατα κυριο λογο για ατσαλινα αλλα ριχνει και τα μολυβδινα πολυ καλα, το high flyer ειναι κι αυτο για ατσαλινα και η συσφιξη xfull αντιστοιχει στα ατσαλινα σκαγια...οπως εγραψαν κι απο πανω δηλαδη θα βγαινει mod σαν συσφιξη.
Η σειρα buck ειναι για δραμια αλλα ριχνει πολυ καλα τα παντα, οι συσφιξεις που βγαζει ειναι ιδιες με τα smoke συν βεβαια το xfull που δεν βγαινει πλεον σε smoke...μη βιαστεις να δωσεις πολλα λεφτα για τσοκ...δοκιμασε πρωτα το black duck και αν μπορεις βρες και ενα buck να δοκιμασεις.
Λογικα την πιο σφιχτη ροζετα θα στην δωσει το kicks xfull αλλα δεν ειναι παντα απαραιτητα καλο αυτο...το black duck θα σου δωσει πιο ευκολα καποια πουλια γιατι εχει καλυτερη περιφερεια ενω το kicks εχει πιο δυνατο κεντρο, αυτα ειδα σε δοκιμες μου περυσι στο χαρτονι αλλα και στο κυνηγι, το kicks αν μπορεις να το εκμεταλευτεις σκοπευτικα εχει πολλα μετρα παντως...
 
Καλημερα Γιαννη, το code black ριχνει κανονικα ατσαλινα και εχει βγει κατα κυριο λογο για ατσαλινα αλλα ριχνει και τα μολυβδινα πολυ καλα, το high flyer ειναι κι αυτο για ατσαλινα και η συσφιξη xfull αντιστοιχει στα ατσαλινα σκαγια...οπως εγραψαν κι απο πανω δηλαδη θα βγαινει mod σαν συσφιξη.
Η σειρα buck ειναι για δραμια αλλα ριχνει πολυ καλα τα παντα, οι συσφιξεις που βγαζει ειναι ιδιες με τα smoke συν βεβαια το xfull που δεν βγαινει πλεον σε smoke...μη βιαστεις να δωσεις πολλα λεφτα για τσοκ...δοκιμασε πρωτα το black duck και αν μπορεις βρες και ενα buck να δοκιμασεις.
Λογικα την πιο σφιχτη ροζετα θα στην δωσει το kicks xfull αλλα δεν ειναι παντα απαραιτητα καλο αυτο...το black duck θα σου δωσει πιο ευκολα καποια πουλια γιατι εχει καλυτερη περιφερεια ενω το kicks εχει πιο δυνατο κεντρο, αυτα ειδα σε δοκιμες μου περυσι στο χαρτονι αλλα και στο κυνηγι, το kicks αν μπορεις να το εκμεταλευτεις σκοπευτικα εχει πολλα μετρα παντως...
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις ,σίγουρα δε μου κάνει το m που θα βγει στα μολύβδινα το hf άρα θα πάω για bk xf και θα δω και smoke full,δε με νοιάζει η περιφέρεια αλλά τα δυνατά κέντρα για να έχω περισσότερα μέτρα
 
Σε τι όπλο φίλε μου και αν έχεις κάνει καμία δοκιμή με σκάγια νο4-5 τι αποτελέσματα είχες ;
Σε crio πηγαίνει το ίδιο και τα ψιλα και τα χοντρά έχω βάλει έως 4 το ποιό χοντρό αλλά μέχρι 25 μέτρα τα πάει μπάλα και το έχω μόνο φάσσες παπιά, και μπασιματα
 
Σε crio πηγαίνει το ίδιο και τα ψιλα και τα χοντρά έχω βάλει έως 4 το ποιό χοντρό αλλά μέχρι 25 μέτρα τα πάει μπάλα και το έχω μόνο φάσσες
Θέλω να κάνω δοκιμή με αυτά τα τσοκ στα 60μετρα με καλά φυσίγγια να δω αποτέλεσμα
 
Ο κουμπάρος έφερε δωράκι σοβαρό αλλά με παραξενεύει λίγο που έχει πάνω σημειωμένα δυο συμβατά σπειρώματα ενώ στο σάιτ τα δίνει διαφορετικά στους αυλους
Α καταλαβα λες για crio plus και optima plus καλα μη σκας εχω optima plus σου στελνω διευθηνση αχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαα
 
Α καταλαβα λες για crio plus και optima plus καλα μη σκας εχω optima plus σου στελνω διευθηνση αχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαα
Χαχαχααχ τόλη έστειλα μνμ στην κικς και μου είπε ότι σε έμενα θα είναι περίπου φουλ ,τίποτα άλλο δε μου απάντησε για το αν το χρησιμοποιώ άφοβα ,εντωμεταξύ στο σάιτ τα έχει και τα δυο για 18,4 αυλο
 
Χαχαχααχ τόλη έστειλα μνμ στην κικς και μου είπε ότι σε έμενα θα είναι περίπου φουλ ,τίποτα άλλο δε μου απάντησε για το αν το χρησιμοποιώ άφοβα ,εντωμεταξύ στο σάιτ τα έχει και τα δυο για 18,4 αυλο
Μπερετοπληκτα τσοκ φιλε μου σιναι οποτε μη σκας
 
Eχω ενα εξτρα τσοκ το smoke kick's - IM συσφιξη.....αυτο που εχω δει στις δοκιμες μου....και
ειναι σιγουρο αυτο που γραφω....ειναι οτι διαλεγει Νουμερα σκαγιων....Μεχρι Ν5 δουλευει αψογα.
Απο νουμερο 5 και κατω δλδ Ν4 - Ν3 -Ν2- μου χαλαει τις συγκεντρωσεις....το γιατι δεν το ξερω...
Το ιδιο φυσιγγιο Ν4 ριγμενο με το kick's και με τα 2** μαμα τσοκ....η διαφορα ειναι εμφανης και
σε συγκεντρωση και σε κατανομη....με καλυτερες αυτες του τσοκ μαμα!!!
 
Back
Top