Συγκρίσεις aftermarket chokes (δοκιμές-αγορές-προτάσεις)

View attachment 8734κάτι άσχετο ο πατέρας μου κυνηγάει με μια benelli raffaello 121 και εχει αυτήν την καννη πανω Breda Acciaio 0,890 kg 18,6 αυλο αλλα δεν μπορω να καταλάβω μέχρι ποσα bar φυσιγγι μπορεί να ρίξει γνωρίζει κανείς κατι;
Οποιοδηποτε φυσιγγη ειναι κλησμενο σε απλο καληκα.....70 mm δηλαδη....
 
Μάγκες ΔΕΝ μπορεί να ρίχνει 1050 bars.
Η σφραγίδα ΑΖ μας λέει ότι η κάννη είναι φτιαγμένη το 1990, όπου τότε δοκιμάζονταν στις 1200 πιέσεις οι κάννες και μπορεί να ρίξει φυσίγγια που αναπτύσσουν το πολύ 900bars με μέγεθος κάλυκα 70χιλ (και όχι μεγαλύτερο εννοείται)
Δοκιμή στις 1370 πιέσεις ξεκίνησε απ' το 1997 και ύστερα, και μόνο αυτά τα όπλα μπορούν να ρίχνουν φυσίγγι των 1050bar
 
Μάγκες ΔΕΝ μπορεί να ρίχνει 1050 bars.
Η σφραγίδα ΑΖ μας λέει ότι η κάννη είναι φτιαγμένη το 1990, όπου τότε δοκιμάζονταν στις 1200 πιέσεις οι κάννες και μπορεί να ρίξει φυσίγγια που αναπτύσσουν το πολύ 900bars με μέγεθος κάλυκα 70χιλ (και όχι μεγαλύτερο εννοείται)
Δοκιμή στις 1370 πιέσεις ξεκίνησε απ' το 1997 και ύστερα, και μόνο αυτά τα όπλα μπορούν να ρίχνουν φυσίγγι των 1050bar
Στείλε το αυτό σε προσωπικό μήνυμα στον άνθρωπο που ρωτάει να μην έχουμε αλλά...αν τύχει και δεν το δει.
 
View attachment 8734κάτι άσχετο ο πατέρας μου κυνηγάει με μια benelli raffaello 121 και εχει αυτήν την καννη πανω Breda Acciaio 0,890 kg 18,6 αυλο αλλα δεν μπορω να καταλάβω μέχρι ποσα bar φυσιγγι μπορεί να ρίξει γνωρίζει κανείς κατι;
Φερμακερη και σπανια 18.6
 
Μάγκες ΔΕΝ μπορεί να ρίχνει 1050 bars.
Η σφραγίδα ΑΖ μας λέει ότι η κάννη είναι φτιαγμένη το 1990, όπου τότε δοκιμάζονταν στις 1200 πιέσεις οι κάννες και μπορεί να ρίξει φυσίγγια που αναπτύσσουν το πολύ 900bars με μέγεθος κάλυκα 70χιλ (και όχι μεγαλύτερο εννοείται)
Δοκιμή στις 1370 πιέσεις ξεκίνησε απ' το 1997 και ύστερα, και μόνο αυτά τα όπλα μπορούν να ρίχνουν φυσίγγι των 1050bar
Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να ξεκίνησαν το 1995, αλλά δεν έχει καμία σημασία. Το σημαντικό είναι αυτό που λες.
 
αυτο το οπλο μεζεψε το λιγο και μην το πουλησης ποτε.
Η αλήθεια ειναι οτι ειναι ταλαιπωρημένο όπλο αλλα σκέψου οτι κυνηγάει με αυτο 25 χρόνια απροβλημάτιστα. Προφανώς και δεν πρόκειται να πουληθεί ποτέ!!
 
Μάγκες ΔΕΝ μπορεί να ρίχνει 1050 bars.
Η σφραγίδα ΑΖ μας λέει ότι η κάννη είναι φτιαγμένη το 1990, όπου τότε δοκιμάζονταν στις 1200 πιέσεις οι κάννες και μπορεί να ρίξει φυσίγγια που αναπτύσσουν το πολύ 900bars με μέγεθος κάλυκα 70χιλ (και όχι μεγαλύτερο εννοείται)
Δοκιμή στις 1370 πιέσεις ξεκίνησε απ' το 1997 και ύστερα, και μόνο αυτά τα όπλα μπορούν να ρίχνουν φυσίγγι των 1050bar
Το ξέρω οτι ρίχνει μόνο απλα απλα δεν ήμουν σίγουρος αν μπορεί να ρίξει 1050 bar φυσιγγι Ευχαριστώ για την απάντηση σου!!
 
Back
Top