Συγκρίσεις aftermarket chokes (δοκιμές-αγορές-προτάσεις)

Χωρίς να έχω δοκιμάσει τα kicks σε στενό αυλό,το anaconda mid range που έχω εγώ βγαίνει πιο ανοιχτό απ'οτι περίμενα,πιο ανοιχτό και από το τεσσάρι gemini ported που έχω σαν βασικό τσοκ. Αγοράστηκε για καρτέρι κυρίως ότι θα είναι τριάρι αλλά δεν. Σκέφτομαι να το πουλήσω και να αγοράσω ένα kicks,ποιο θα προτείνατε;
Smoke mod η im...
 
Δεν εχω δοκιμασει αρκετες συσφιξεις σε Kicks στο 725, παρα μονο μια σε 8/10...
Στο δικο μου οπλο λοιπον 725 18,7 αυλος, το Anaconda mid 6/10 περιπου εβαζε περισσοτερα σκαγια στον κυκλο στα 40 μετρα κ με πιο γεματη περιφερεια απο το πιο σφιχτο Smoke...

Στην Μ2 το αντιθετο...
Με φυσίγγι ιδιογόμωσης; εγω μιλάω πάντα για όπλα μαμα κ φυσίγγια εμπορίου
 
Έπρεπε να είμαι σίγουρος ρε φίλε ότι το φυσίγγι θα είχε τις μικρότερες δυνατές αποκλίσεις ...
Έτσι γινονται οι δοκιμές κανονικά... μετρημένα τα σκάγια ένα ένα στο χέρι... τα αλλά είναι λόγια του αέρα....
 
Δεν εχω δοκιμασει αρκετες συσφιξεις σε Kicks στο 725, παρα μονο μια σε 8/10...
Στο δικο μου οπλο λοιπον 725 18,7 αυλος, το Anaconda mid 6/10 περιπου εβαζε περισσοτερα σκαγια στον κυκλο στα 40 μετρα κ με πιο γεματη περιφερεια απο το πιο σφιχτο Smoke...

Στην Μ2 το αντιθετο...
Γι'αυτό έγραψα....ΣΤΟ ΚΥΝΉΓΙ!
Χθες για κάποιον περίεργο λόγο στην περιοχή που κυνηγήσαμε, τα φυσίγγια ΌΛΑ όσα είχαμε μαζί ΕΚΛΑΣΑΝ ΜΑΛΛΊ. Ακόμα και ο ενας φιλος που ιδιογομώνει ελεγε οτι τα πουλιά πέφτουν ζωντανά. Δεν ξέρω τι έφταιγε, σίγουρα όχι η πτώση των 5 βαθμών από την προηγούμενη μέρα αλλά κάποια σύμπτωση με τον αέρα την υγρασία κτλ. Τα πουλιά άφηναν μια χούφτα πούπουλα και συνέχιζαν.
Οπότε αμέσως βρήκα ευκαιρία για δοκιμές. Έβγαλα τα μαμά 4 & 3* inv plus απο πανω και έβαλα στην μία κάννη kikcs smoke 3* και στην άλλη anaconda mid. Πρώτο έριχνα το kicks και πραγματικά σκότωνε, αντίθετα το anaconda, όσες φορές η πρώτη τουφεκιά δεν βρήκε στόχο, συμπεριφερθηκε όπως τα συμβατικά, αφήνοντας το πουλί μια τούφα πούπουλα ή ρίχνοντας το ζωντανό.
 
Γι'αυτό έγραψα....ΣΤΟ ΚΥΝΉΓΙ!
Χθες για κάποιον περίεργο λόγο στην περιοχή που κυνηγήσαμε, τα φυσίγγια ΌΛΑ όσα είχαμε μαζί ΕΚΛΑΣΑΝ ΜΑΛΛΊ. Ακόμα και ο ενας φιλος που ιδιογομώνει ελεγε οτι τα πουλιά πέφτουν ζωντανά. Δεν ξέρω τι έφταιγε, σίγουρα όχι η πτώση των 5 βαθμών από την προηγούμενη μέρα αλλά κάποια σύμπτωση με τον αέρα την υγρασία κτλ. Τα πουλιά άφηναν μια χούφτα πούπουλα και συνέχιζαν.
Οπότε αμέσως βρήκα ευκαιρία για δοκιμές. Έβγαλα τα μαμά 4 & 3* inv plus απο πανω και έβαλα στην μία κάννη kikcs smoke 3* και στην άλλη anaconda mid. Πρώτο έριχνα το kicks και πραγματικά σκότωνε, αντίθετα το anaconda, όσες φορές η πρώτη τουφεκιά δεν βρήκε στόχο, συμπεριφερθηκε όπως τα συμβατικά, αφήνοντας το πουλί μια τούφα πούπουλα ή ρίχνοντας το ζωντανό.
Δεν συγκρινεται Γιωργο το anaconda με το smoke εχουν διαφορα στη συγκεντρωση αλλα και στη δυναμη, η σειρα code black ειναι καθαροαιμα φρενατα και με πιο δυνατο φρεναρισμα απο τα Kicks
 
Ο πατέρας του Spada είναι ο πιο γνωστός court designer (στοχοθέτης) του Compak παγκοσμίως.. Έχω ρίξει σε αρκετούς αγώνες και ο τύπος μπορεί άνετα αν θέλει να σε ξεβρακώσει.. Σε δοκιμάζει σε όλες τις τροχιές που μπορείς να φανταστείς.. Επίσης τους έχω γνωρίσει και τους 2 όταν είχα πάει στην Beretta με τον Λιάκο επειδή ο μεγάλος είχε φέρει τα 2 ζευγάρια κάννες του για γέμισμα.. Δλδ απο τις πολλές τουφεκιές και το πολύ ανοιξε κλείσε εκεί που κουμπώνει η βάση με τις κάννες ήθελε γέμισμα με υλικό.. Για την ιστορία ο μεγάλος ο Spada ρίχνει με ένα 692 και κάννες με σταθερά τσοκαρίσματα 3/2.
 
Back
Top