Συγκρίσεις aftermarket chokes (δοκιμές-αγορές-προτάσεις)

Πρέπει να έχει ξανασυζητηθεί αλλά δεν είχα παρακολουθήσει την συζήτηση. Ποια κατά την γνώμη σας είναι καλύτερα ΣΤΟ ΚΥΝΉΓΙ (όχι σε χαρτιά ) , για διευρυμένο αυλό 18,8+ mm , το kicks ή το anaconda;
 
Πρέπει να έχει ξανασυζητηθεί αλλά δεν είχα παρακολουθήσει την συζήτηση. Ποια κατά την γνώμη σας είναι καλύτερα ΣΤΟ ΚΥΝΉΓΙ (όχι σε χαρτιά ) , για διευρυμένο αυλό 18,8+ mm , το kicks ή το anaconda;
Σε 18.8 Kiks. Σε συμβατικό Anaconda
 
Σε 18.8 Kiks. Σε συμβατικό Anaconda
Εγώ πάντως σήμερα με το κικς LF σε συμβατικό αυλο 18.3 είδα πράγματα που με το ανακοντα long range, αν και σε απόδοση πιο σφιχτό, δν τα είχα δει. Ειδικά μια δεντροτσιχλα έπεσε στουπι από δυσθεωρητο ύψος που απλά σήκωσα και έριξα για πλάκα χωρίς να περιμένω ούτε να την αγγίξω εκεί πάνω. Μιλάω για ύψος σύμφωνα με συντηρητικό υπολογισμό που ξεπερνούσε τα 55+ μετρα. Βέβαια για να τα λέμε και όλα το φυσίγγιο που έριξα ήταν 34γρ νο6 του ρουμελιωτη καθώς περιμενα τις γαλάζιες καριολιτσες .sarcastic.
 
Πρέπει να έχει ξανασυζητηθεί αλλά δεν είχα παρακολουθήσει την συζήτηση. Ποια κατά την γνώμη σας είναι καλύτερα ΣΤΟ ΚΥΝΉΓΙ (όχι σε χαρτιά ) , για διευρυμένο αυλό 18,8+ mm , το kicks ή το anaconda;

Δεν εχω δοκιμασει αρκετες συσφιξεις σε Kicks στο 725, παρα μονο μια σε 8/10...
Στο δικο μου οπλο λοιπον 725 18,7 αυλος, το Anaconda mid 6/10 περιπου εβαζε περισσοτερα σκαγια στον κυκλο στα 40 μετρα κ με πιο γεματη περιφερεια απο το πιο σφιχτο Smoke...

Στην Μ2 το αντιθετο...
 
Χωρίς να έχω δοκιμάσει τα kicks σε στενό αυλό,το anaconda mid range που έχω εγώ βγαίνει πιο ανοιχτό απ'οτι περίμενα,πιο ανοιχτό και από το τεσσάρι gemini ported που έχω σαν βασικό τσοκ. Αγοράστηκε για καρτέρι κυρίως ότι θα είναι τριάρι αλλά δεν. Σκέφτομαι να το πουλήσω και να αγοράσω ένα kicks,ποιο θα προτείνατε;
 
Back
Top