Συγκρίσεις aftermarket chokes (δοκιμές-αγορές-προτάσεις)

Μολις παραλαβαμε , Πολυ γρηγορο καταστημα δεν το περιμενα χεχεχ
Ευχαριστω τον @Pavlos για την πολυτιμη βοηθεια στην επιλογη choke
Επισης και τον @Bnllcrio

View attachment 4109

Εχω και το ΙΜ και το Μ, το modified εχει φαει ηλεκτροκοληση στη κανη, πολυ καλες κατανομες και για κοντα και μακρια! θα το ευχαριστηθεις καλοριζικο
 
Μολις παραλαβαμε , Πολυ γρηγορο καταστημα δεν το περιμενα χεχεχ
Ευχαριστω τον @Pavlos για την πολυτιμη βοηθεια στην επιλογη choke
Επισης και τον @Bnllcrio

View attachment 4109
Απο ελληνικο καταστημα το πηρα ... Σε μιαμιση μερα ηρθε
Καλοτουφεκο!
Απο ποιο κατάστημα αν επιτρέπεται;
 
Καλοτουφεκο!
Απο ποιο κατάστημα αν επιτρέπεται;
Εχω και το ΙΜ και το Μ, το modified εχει φαει ηλεκτροκοληση στη κανη, πολυ καλες κατανομες και για κοντα και μακρια! θα το ευχαριστηθεις καλοριζικο

Tο καταστημα ειναι το E hunter

Ευχαριστω @Jimmakos91 , κανα παπακι την μερα θελω να πετυχω :D
 
Μολις παραλαβαμε , Πολυ γρηγορο καταστημα δεν το περιμενα χεχεχ
Ευχαριστω τον @Pavlos για την πολυτιμη βοηθεια στην επιλογη choke
Επισης και τον @Bnllcrio

View attachment 4109
Καλά καπνίσματα Αλέξη....Καλορίζικο.
 
Εκτός από το smoke και αυτά φαίνονται πολλά υποσχόμενα σε μικρά νούμερά σκαγιων .
http://www.kicks-ind.com/product/CSBerOptPls12g.html
Ωχωχωχωχ αυτά είναι ποιο στενά τσοκ αποτη πρόσεξα τώρα!! της γαλοπούλας το 655 που αυτο μέχρι τη νούμερο σκαγιου μπωρεις να ρίξεις μολύβδινα εάν ξέρεις φυσικά?
Ρωτάω λεπτομέρειες γιατί θέλω να πάρω ένα τέτοιο τσοκ:cool:
 
Ωχωχωχωχ αυτά είναι ποιο στενά τσοκ αποτη πρόσεξα τώρα!! της γαλοπούλας το 655 που αυτο μέχρι τη νούμερο σκαγιου μπωρεις να ρίξεις μολύβδινα εάν ξέρεις φυσικά?
Ρωτάω λεπτομέρειες γιατί θέλω να πάρω ένα τέτοιο τσοκ:cool:
Η εταιρεία το προτείνει βάση αποδοσης σκαγιων σε νο6 για φυσίγγια 3" και 2 3/4 .
 
Και για ποσά μετρα αποστάσει ξέρεις?:)
Θα σε γελάσω? Το full το smoke το δίνει για 65 με 68 γιαρδες με σκοπευτικα φυσίγγια συνήθως 32γρ νο 7,5 , το τσοκ τώρα για τον αγριογαλλο με κυνηγετικά φυσίγγια συνήθως 42 γρ και πάνω και νο6 υπολόγισε παραπάνω.
 
Θα σε γελάσω? Το full το smoke το δίνει για 65 με 68 γιαρδες με σκοπευτικα φυσίγγια συνήθως 32γρ νο 7,5 , το τσοκ τώρα για τον αγριογαλλο με κυνηγετικά φυσίγγια συνήθως 42 γρ και πάνω και νο6 υπολόγισε παραπάνω.
Ευχαριστώω πάρα πολύ!!
Για το άλλο που ανέβασες που το ένα είναι για ν7,5 και το άλλο για το ν8-9 μήπως ξέρεις και για αυτά γραμμάρια και απόστασης??
Αυτά μόνο δεν ρωτάω αλλά.big smile..big smile.
 
Ευχαριστώω πάρα πολύ!!
Για το άλλο που ανέβασες που το ένα είναι για ν7,5 και το άλλο για το ν8-9 μήπως ξέρεις και για αυτά γραμμάρια και απόστασης??
Αυτά μόνο δεν ρωτάω αλλά.big smile..big smile.
Συνήθως 32γρ χρησιμοποιουν αυτοί, αποστάσεις τώρα είναι σφιχτά τσοκ και αυτά σαν της γαλοπούλας.
 
Σπυρο για τι χρηση το θελεις το τσοκ? Εννοω τι κυνηγια και τι νουμερα σκαγιων
Καλησπέρα Άλεξ!
Θέλω ένα τσοκ όσο γίνεται πιο κλειστο! για αρχή σε κάτι αγριοπερίστερα που δεν κοντευωντε με τίποτα και θα είναι και καθηστα!! για αυτό ρώτησα τον Κωνσταντίνο για τα τσοκ και για τα γραμμάρια!! για φάσες για παπιά και ακόμα και για τρυγόνια! Βέβαια ξέρω ότι είσαι πάρα πολύ αυστηρο:):)
 
Καλησπέρα Άλεξ!
Θέλω ένα τσοκ όσο γίνεται πιο κλειστο! για αρχή σε κάτι αγριοπερίστερα που δεν κοντευωντε με τίποτα και θα είναι και καθηστα!! για αυτό ρώτησα τον Κωνσταντίνο για τα τσοκ και για τα γραμμάρια!! για φάσες για παπιά και ακόμα και για τρυγόνια! Βέβαια ξέρω ότι είσαι πάρα πολύ αυστηρο:):)
Αν δεν σε ενδιαφερουν τα ατσαλινα σκαγια παιρνεις ενα Kicks Lf η F και καθαριζεις...ατσαλινα δεν μπορεις να ριξει ομως με αυτες τις συσφιξεις, απο μολυβδινα ριχνεις τα παντα.
 
Back
Top